wtorek, 15 kwietnia 2014

Na Malcie uchwalono związki partnerskie


Na Malcie przegłosowano związki partnerskie stosunkiem głosów, 37 za, 0 przeciw, 30 wstrzymało się. Tym samym Malta stała się 22 krajem Europy, który uregulował tę kwestię i 10 krajem Europy, w którym osoby w związkach jednopłciowych mają prawo do adopcji.

Zakres praw przysługujących związkom partnerskim jest praktycznie identyczny z tymi, które przypisane są małżeństwom.

Pary tej samej płci które są żonate w innym kraju europejskim, zostaną oficjalnie uznane przez państwo maltańskiego już od dziś.

Premier Malty Joseph Muscat mówił przed głosowaniem, że nadszedł czas do wprowadzenia ustawy związków partnerskich jest ona do ochrony praw mniejszości. "Wybierzmy przyszłość nad przeszłością." więcej "równości i liberalności" dla dobra całego kraju.

"Chcę żeby moje dzieci dorastały w kraju równości" powiedział po głosowaniu wyjściu do tłumu dostał owację braw.

Tłum też krzyczał do opozycji "wstydź się", za wstrzymanie się głosów szokujące że poseł opozycji Claudette Buttigieg który wcześniej mówił popiera związki partnerskie, ale wstrzymał się od głosowania.

W kraju którym jest ponad 90% to katolicy uchwalili związki partnerskie, i jeszcze z prawami do adopcji dzieci. Gdzie ponad 70 proc. mieszkańców regularnie chodzi na niedzielne msze. A my przez ponad 10 lat nie podtrawimy uchwalić związków partnerskich po każda partia tak naprawdę ma nas gdzieś. U nas podpala się tęcze, obraża się, zachęca do leczenia homoseksualizmu.

Dodam Malta w 2011 roku zalegalizowała rozwód, teraz uchwalili związki partnerskie zrobili wielki krok w równości. Dodatkowo ponad 60 proc. mieszkańców i mieszkanek Malty w wieku 18-35 lat popiera równość małżeńską. U nas mniej chodzi do kościoła i polacy sprzeciwiają się to jest paradoks, cóż oni nie mają Pawłowicz i Oko przez to u nas jest jak jest.

Inny kraj Gibraltar droga do równości LGBT trwała 14 lat, kilka tygodni temu uchwalili związki partnerskie, społeczność LGBT tego kraju liczy około 1500 osób dziś mają równe prawa. Wczoraj uchwalili związki wielki skok Malty do równości. Więcej o Gibraltarze i prawa LGBT TUTAJ. A kiedy Polska, gdzie jest nas więcej LGBT i nie możemy 15 lat nic uchwalić ustaw LGBT.

W Polsce ich ba musimy zmienić może wziąć przykład taki ikon jak Peter Tatchell, którym nie dawno wywiad z nim w Newsweeku.

Aktualizacja: Malta przyjęła wczoraj tę ustawę i to jaką ustawę! - mówiła w Radiu TOK FM Zofia Jabłońska z KPH. - Ustawa gwarantuje związkom partnerskim wszystkie te prawa, które mają małżeństwa, łącznie z adopcją dzieci. - Ta zmiana przepisów na Malcie może oznaczać dwie rzeczy: że wbrew temu, co głoszą polskie polityczki i politycy, religijność wcale nie musi się kłócić z byciem za równością wszystkich obywatelek i obywateli. Bądź też oznacza to niestety, że Polska jest bliżej Białorusi i Rosji niż Europy w kwestii traktowania praw człowieka - mówiła Jabłońska w rozmowie z Pawłem Sulikiem - TOK FM.

Sprzeciwiał mu się Kościół katolicki. Biskup pomocniczy Malty Charles Scicluna powiedział, że choć niektóre zapisy ustawy są dobre, to jednak nie sprzyja ona dobru dzieci - KAI.




zdjęcia The Malta Gay Rights Movement/MNW/ILGA/informację Miłość Nie Wyklucza/Malta Today/ILGA/Wideo Malta Times/One news