Większość Niemców opowiada się za podatkowym równouprawnieniem partnerskich związków homoseksualnych - pokazał sondaż instytutu badania opinii publicznej YouGov. Dla 57 proc. ankietowanych jednakowe traktowanie takich związków w prawie podatkowym byłoby "rozsądne". Tylko 22 proc. podziela stanowisko chadecji, przeciwnej przyznaniu związkom homoseksualnym przywilejów podatkowych przysługujących małżeństwom, takich jak wspólne rozliczenie podatkowe. (onet.pl)
Fot: socialitelife.com |
Berkus jego były partner, fotograf Fernando Bengoechea, zginął w grudniu 2004 r. tsunami na Sri Lance. Był z chłopakiem na wakacjach w Azji Południowo-Wschodniej, gdy wydarzyła się tragedia. Przez wiele miesięcy miał problem nie mógł nawet opuścić swój dom po stracie partnera. (HuffPost)
Zazwyczaj nie zgadzam się na sceny rozbierane, a tu niespodzianka, właśnie nakręciłem ich sporo z Michaelem Douglasem - oznajmił Matt Damon, ostrzegając swoich konserwatywnych fanów przed oglądaniem filmu "Behind the Candelabra".
"Behind the Candelabra", który wyemituje w 2013 roku stacja HBO, przedstawia historię życia pianisty i celebryty, Liberace, najlepiej opłacanego artysty w Las Vegas po Presleyu i ikony homoseksualistów. W tej roli występuje Michael Douglas, a Matt Damon gra jego kochanka, Scotta Thorsona.
Ukrywał przed światem swój homoseksualizm. W 1987 r. zmarł na AIDS. Liberace zawsze podkreślał swe polskie korzenie. (wprost)
Fot: Gay Star News/pierwsze małżeństwo na wyspie Saba |
Antyle podlegają w zasadzie rządowi w Hadze, ale nie muszą implementować wszystkich przepisów obowiązujących w Europie. I tak pozostałe wyspy wchodzące w skład Antyli Holenderskich o legalizacji małżeństw tej samej płci nawet nie myślą, ponieważ kłóci się to z lokalną tradycją i religią. Na Sabie także dominują katolicy, jednak władze wyspy zdecydowały się pójść pod prąd nauki Kościoła w tej sprawie. Może dlatego, że część z nich otwarcie przyznaje się do homoseksualizmu, tak jak Carl Buncamper, który był pomysłodawcą nowego prawa i zasiada w tamtejszej radzie. (Na Temat.pl)
Falę protestów środowisk gejowskich we Włoszech oraz popierających je polityków wywołały słowa Benedykta XVI z jego orędzia na Światowy Dzień Pokoju. Papież wymienił inne związki niż małżeństwo mężczyzny i kobiety wśród zagrożeń dla stabilizacji i pokoju.
W ogłoszonym w piątek orędziu na obchodzony przez Kościół 1 stycznia Światowy Dzień Pokoju, zatytułowanym "Błogosławieni pokój czyniący" Benedykt XVI napisał: "Trzeba uznać i promować naturalną strukturę małżeństwa, jako związku między mężczyzną a kobietą, wobec prób zrównania jej w obliczu prawa z radykalnie innymi formami związków, które w rzeczywistości szkodzą jej i przyczyniają się do jej destabilizacji, przesłaniając jej szczególny charakter i niezastąpioną rolę społeczną".
Deputowana centrolewicowej Partii Demokratycznej Paola Concia, która zawarła homoseksualne małżeństwo w Niemczech, oświadczyła, że stanowisko papieża "sprzeczne jest z chrześcijańskim orędziem". Zapytała: "Które batalie w dziejach bardziej zagroziły pokojowi? Wojny religijne czy żądania homoseksualistów i lesbijek, którzy proszą tylko o to, by uznano miłość między osobami tej samej płci?".
Prezes stowarzyszenia Equality Italia Aurelio Mancuso powiedział agencji Ansa, że prawa łamane są tam, gdzie "homoseksualiści są zabijani, torturowani, więzieni, prześladowani przez dyktatorskie reżimy".
Według ruchu Arcigay, Benedykt XVI "uzbraja homofobów ze wszystkich krajów, zachęcając ich do krucjaty przeciwko małżeństwom osób tej samej płaci". - Gazeta Wyborcza/PAP
Szopka bez Marii? To możliwe! Dwaj geje w Kolumbii są autorami szopki, w której ustawili dwóch Józefów.
Homoseksualną szopkę potępił oficjalnie Kościół katolicki w Kolumbii. Uznał ją za świętokradztwo. Tysiące Kolumbijczyków wykorzystało portale społecznościowe w internecie do zamieszczania krytycznych uwag pod adresem twórców szopki. – To brak szacunku dla Boga i wszystkich chrześcijan – podkreślają wierni w Kolumbii.
– Chociaż popieram prawa gejów, to ta szopka jest oznaką wielkiej głupoty. Jeśli jesteście katolikami, to musicie zaakceptować, że rodzicami Jezusa byli Maria i Józef – napisał jeden z kolumbijskich internautów.
– Wykonaliśmy tę szopkę i zamieściliśmy jej zdjęcie na Facebooku w nadziei, że pomoże w reformie prawa gejów do małżeństwa – mówi jeden z twórców szopki, działacz na rzecz praw gejów Andres Velasquez. (Fakt)
Eksperci broniący wolności religijnej bardzo krytycznie oceniają ogłoszony przez francuski rząd plan otwarcia Krajowego Obserwatorium Świeckości. Ich zdaniem tak naprawdę chodzi o usunięcie z Francji ortodoksyjnych muzułmanów, chrześcijan i żydów, których socjaliści utożsamiają z "patologią religijną".
Francuski rząd w ramach "nowych zasad nadzoru" będzie miał możliwość interweniować, jeśli urzędnicy uznają, że jakaś religia nosi znamiona "patologii". Osobę, która będzie przejawiała "religijną patologię" będzie można nawet wydalić z kraju. Pod specjalnym nadzorem mają być grypy muzułmańskie, ortodoksyjni wyznawcy judaizmu, ale również grupy katolickie, które np. protestują przeciwko małżeństwom homoseksualnym czy aborcji. (Na Temat.pl)
Z młodej ukraińskiej demokracji uchodzi para. W kwestii praw obywatelskich nastąpił wyraźny regres, czego ostatnim przykładem jest projekt ustawy uderzającej w prawa homoseksualistów. Bycie gejem na Ukrainie oznacza życie w ukryciu i społeczne potępienie, o czym na własnej skórze przekonał się Bogdan...
Ad. Niemcy: długa droga przed ich zachodnimi sąsiadami, ale wszystko w swoim czasie...
OdpowiedzUsuńAd. Włochy: kto by nie protestował, gdy Ktoś wmawia, że ja zagrażam pokojowi na świecie. Ehhh, przecież momentami to tragikomiczne się zdaje... ;)