akawilliam
Kalifornia, głosowanie uchylenie ustawy która klasyfikowała gejów i lesbijki jako "dewiantów seksualnych" i wezwała do badań nad lekarstwem na homoseksualizm. Głosowali 62 do 0 zmiany 60-letniego prawa. "Nawet w 1950 roku, nie było podstaw prawnych, aby uchwalić ustawę, żeby gejów trzeba było wyleczyć w dokładnie taki sam sposób jak przestępców seksualnych, którzy gwałcą i zabijają dzieci."
The Advocate
Na Kapitolu w Arizonie, policja przybyła na miejsce około 6 rano, znalazła swastyki na okna w drzwiach, do Izby i Senatu budynku. Też "AZ = nazistowskich" na chodniku, W nocy podobno zrobili. Wszystko z powodu, ustawy emigracyjnej, została podpisana w piątek, również wymaga od legalnych imigrantów do zrobienia swoich dokumentów rejestracyjnych. Prawa wywołała obawy wśród działaczy, że będzie prowadzić do nieuczciwej profilowania rasowego w stanie. Porównują ustawę doi nazistowski niemiec, kto jest lepszy i gorszy.
Przeciw ustawy są też latynoskie gwiazdy w miedzi innymi Ricky Martin, Eva Longoria Parker oraz George Lopez. towleroad
W kontekście ostatnich skandali seksualnych w Kościele europejskie media przypominają, że zgodnie z prawem, obowiązującym w Watykanie, wiek uprawniający do współżycia seksualnego wynosi 12 lat. Oznacza to, że na terenie Stolicy Apostolskiej dorośli mogą odbywać stosunki płciowe z 12-letnimi dziećmi. Niemiecki dziennik ten fenomen nazywa "przeżytkiem prawnym XIX wieku". Wtedy we włoskim prawie karnym wiek uprawniający do współżycia seksualnego wynosił właśnie 12 lat. W 1929 roku podpisano tzw. traktaty laterańskie, kończące długi spór między papiestwem a władzami Włoch. Wtedy też Watykan przyjął włoski kodeks karny. Od tej pory do kodeksu wprowadzano różne zmiany, np. zlikwidowano karę śmierci, ale artykuł dotyczący wieku przyzwolenia pozostał w niezmienionym kształcie, chociaż we Włoszech wiek ten podniesiono do 14 lat. Kwestia wywołuje gorące spory wśród prawników. Niektórzy, jak np. profesor Manfred Nowak z Wiednia, uważają, że kościół rzymskokatolicki świadomie utrzymuje wiek przyzwolenia na tak niskim poziomie. Podobne przepisy obowiązują w innych krajach o silnej tradycji katolickiej - na Malcie czy w Hiszpanii. W tym ostatnim kraju, zaznacza gazeta, dopiero osiem lat temu podniesiono wiek przyzwolenia z 12 do 13 lat. Onet.pl

Rzeczpospolita
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz