poniedziałek, 14 stycznia 2013

Nauczyciel katolickiej szkoły ujawnił, że czuje się kobietą. Francuskie lesbijki coraz częściej jeżdżą do Belgii, mieć dziecko. Malta o prawa LGBT. Watykan: Protest FEMENU. Maddow o Jeanne Manford ...


Nagabywany przez dyrektora szkoły 59-letni Mark Krolikowski przyznał w końcu, że jest osobą transpłciową. - To gorsze niż gej! - lamentował dyrektor i zwolnił nauczyciela z 32-letnim stażem pracy w Szkole Podstawowej im. św. Franciszka na przedmieściach Nowego Jorku. Ponad 3,7 tys. osób, głównie byli uczniowie, podpisało petycję w obronie zwolnionego nauczyciela.

"My, uczniowie oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka, powinniśmy być dobrymi Chrześcijanami" - napisał w petycji David Burkard, dawny uczeń Krolikowskiego. - "Oznacza to, że mamy nie tylko być mili dla innych, ale mamy każdego bliźniego otaczać akceptacją i miłością. Mark Krolikowski zawsze uczył nas o niesprawiedliwości społecznej, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą i w ten sposób swoim życiem udowodnił, że jest jednym z najprawdziwszych Chrześcijan, jakiego kiedykolwiek spotkałem. Akt wyrzucenia Marka Krolikowskiego z pracy pokazał, że establishment szkoły to ignoranci, niewrażliwi i hipokryci. Kiedyś byłem dumny z przynależności do społeczności szkolnej, ale teraz wstydzę się za szkołę". Całość Gazeta Wyborcza.

Fot: ABC Family
W oczekiwaniu, aż we francuskim parlamencie dojdzie do debaty nt. wspomaganej medycznie prokreacji, lesbijki z Francji chcące mieć dzieci coraz powszechniej korzystają ze sztucznego zapłodnienia w Belgii. Tamtejsze kliniki nie mogą przyjąć wszystkich chętnych.

W belgijskich klinikach co roku poczętych zostaje ponad 2000 francuskich dzieci. Doczekały się nazwy - "dzieci Thalys", od nazwy pociągu TGV kursującego między Paryżem a Brukselą.

– Francuzki stanowiły 80 procent z 833 pacjentek, u których przeprowadziliśmy w zeszłym roku sztuczne zapłodnienie nasieniem dawcy, a więcej niż osiem na dziesięć z nich to lesbijki – wskazuje prof. Michel Dubois ze szpitala uniwersyteckiego w belgijskim Liege. Przyznaje, że w ciągu ostatnich trzech lat prośby stały się coraz liczniejsze. – Informacje rozchodzą się we Francji i docierają do pacjentów – mówi lekarz.

Zdaniem dr Delbaere debata we Francji o dostępności sztucznego zapłodnienia świadczy o tym, że nie uznano "realiów, które istnieją od dawna". – Te dzieci i te rodziny istnieją, czy nam się to podoba, czy nie. Dlaczego wciąż temu zaprzeczać? – mówi lekarka. (onet.pl)

Jak to katolików powinni dostać szału doprowadzili do zmian że w ustawie małżeństwa dla wszystkich zakazali lesbijkom in vitro, ale idioci zapomnieli jest inne kraje.

Fot: CBS
Joseph Muscat, przywódca Pracy (lewica) na Malcie powiedział, że jego partia pozwoli parom homoseksualnym związki partnerskie, ustawa uznawanie transseksualizmu i że on powoła ministra do praw obywatelskich i równości. Jest ale kiedy tylko wykrają wybory.

Powiedział: "Czekaliśmy zbyt długo, aby iść do przodu dać te same prawa. Naprawdę chcemy Maltę dla wszystkich i aby wszyscy czuli się, że Malta jest dla nich."

Tylko zobaczy coś wyjdzie z tego, po narażę projekt "ustawy związki partnerskie", jest krytykowany narażę tylko debatują. Druga sprawa Malta jest silne katolicka uchwali godną profesjonalną ustawę związki partnerskie. Do duże będzie osiągniecie w katolickim kraju.

Gość Niedzielny chwali geja i to jeszcze Niemca. "Podczas posiedzenia rządu RFN Guido Westerwelle określił ochronę chrześcijan jako jedną z fundamentalnych kwestii, jaką ma się zajmować niemiecka polityka zagraniczna. – Tolerancja religijna i pluralizm należą do podstawowych praw człowieka – mówił. Nie wytłumaczył jednak, jak to będzie wyglądać w praktyce, choć dodał, że Niemcy będą próbowały wpływać na wybrane kraje i regiony."

Aaron Swartz, znany programista i działacz na rzecz wolności w internecie, nie żyje. Swartz w wieku 14 lat opracował pierwszą wersję internetowego protokołu RSS, był też współzałożycielem serwisu Reddit.com.

W 2011 r. został aresztowany w Bostonie i oskarżony o hakerstwo, w tym o bezprawne ściąganie z sieci plików należących do archiwów słynnego Massachusetts Institute of Technology (MIT). Nie przyznał się do winy. Jego proces miał rozpocząć się w kwietniu.

Według jednego z jego przyjaciół Cory Doctorowa Swartz od wielu lat zmagał się z depresją. (gazeta.pl)

Kanał BBC Entertainment po raz pierwszy pokaże ceremonię rozdania brytyjskich nagród branży fonograficznej. O statuetki powalczą zarówno brytyjscy jak i międzynarodowi artyści w jedenastu kategoriach.

Wśród nominowanych do tegorocznych nagród znalazły się takie osobistości jak Alicia Keys, Lana Del Rey, Rihanna, Taylor Swift czy Cat Power, które powalczą o statuetkę dla najlepszej międzynarodowej solistki. Z kolei Gotye, Michael Buble, Frank Ocean, Jack White oraz Bruce Springsteen będą rywalizować o prestiżowe wyróżnienie dla najlepszego międzynarodowego solisty. A o najlepszy singiel roku ścierać się będą Adele, Coldplay; Rihanna, Florenece + The Machine, Robbie Williams.

33. ceremonia wręczenia nagród Brit Awards odbędzie się 20 lutego w londyńskiej O2 Arena. Poprowadzi ją aktor James Corden. 23 lutego 2013 roku o godzinie 18.00 retransmisję wydarzenia pokaże kanał BBC Entertainment. (media2)

Aktywistki FEMENU zakłóciły niedzielną (13.01) modlitwę Anioł Pański, którą celebrował Benedykt XVI. Protestujące działaczki rozebrały się na oczach uczestników modlitwy i papieża, wykrzykując pod jego adresem Shut up! Na plecach miały wypisane hasło In gay we trust. Na placu św. Piotra interweniowała policja, która zatrzymała aktywistki, m.in. Innę Szewczenko.

Na stronie FEMENU ukazała się informacja o tym zdarzeniu, w której Benedykta XVI określa się jako starego eunucha Ratzingera i głównego ideologa europejskiej homofobii. Protest skierowany był przeciwko faszystowskiej homofobicznej propagandzie Watykanu. FEMEN potępia przepełnione nienawiścią wystąpienia papieża, w których mówi on o związkach homoseksualnych jako zagrożeniu ludzkości. Według FEMENU tym zagrożeniem jest religijny fanatyzm i święty celibat. (lewica.pl)

Mam mieszane uczucia do takiego protestów nagie, one nie dają nic tylko robią wiele kontrowersje. Mogły inaczej za protestować niż nago. Takie protesty więcej szkodzą niż pomagają, moim zdaniem. Dla mnie one są za bardzo skrajne lewicowe.


Racheal Maddow o założycielce organizacji PFLAG Jeanne Manford która zmarła, wzruszający wideo:

Visit NBCNews.com for breaking news, world news, and news about the economy

1 komentarz:

  1. Jedynie one mają odwagę sprzeciwić się papieżowi dumna jestem z nich

    OdpowiedzUsuń