Nie trzeba być specjalistą od dezinformacji, aby zdawać sobie sprawę z tego, w jak ogromnym stopniu homofobiczne i transfobiczne narracje polskiej prawicy i kościoła pokrywają się z propagandą Kremla. Od dawna piszemy o tym, że podsycanie uprzedzeń po prostu się Rosji opłaca, bo prowadzi do degradacji debaty publicznej, nasilenia konfliktów społecznych, a w końcu przemocy. W tym tygodniu po raz pierwszy otrzymaliśmy potwierdzenie tego faktu od instytucji polskiego państwa.
Mowa o raporcie Zespołu ds. Dezinformacji, który pracuje w ramach sejmowej komisji (uwaga, długa nazwa) do spraw wpływów rosyjskich i białoruskich na bezpieczeństwo wewnętrzne i interesy Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2004–2024. Zespół bada dokumenty i materiały (zarówno jawne, jak i niejawne) i opracowuje rekomendacje dotyczące przeciwdziałania i zapobiegania dezinformacji w internecie i mediach tradycyjnych. Sprawdza zarówno narracje otwarcie prorosyjskie, jak i te „zbieżne ze strategicznymi celami Federacji Rosyjskiej”.
„Na szczególną uwagę zasługuje narracja o rzekomej powszechnej demoralizacji Zachodu. Ma ona długą historię, sięgającą jeszcze konserwatywnych lęków przed nowoczesnością w XIX w. i wykorzystywanych przez carską Rosję, a potem przez ZSRR. Po części są to reprodukowane tezy propagandy czasów radzieckich dostosowywane do współczesnych warunków. Osią tej multinarracji jest budowanie przekonania, że państwa demokratycznego Zachodu wyzbyły się swojej własnej kultury.
O ile nie żyliście przez ostatnie lata pod kamieniem, nic z tych analiz nie będzie dla was zaskakujące. To jednak bardzo ważne, że potwierdzenie tego, o czym organizacje zajmujące się prawami człowieka, również Miłość Nie Wyklucza, mówią od dawna, pojawia się w oficjalnym dokumencie państwowej instytucji.
Raport znajdziecie na stronach rządowych, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę jego nazwę. Zachęcamy do lektury i dzielenia się ze wszystkimi osobami, które chętnie konsumują rosyjskie narracje (...)
Pride Today - wieści LGBT The Advocate
Queer News Tonight
Dzisiejszy odcinek ukazuje się w Dzień Martina Luthera Kinga Jr., tego samego dnia, kiedy Donald Trump zostaje zaprzysiężony jako 47. Prezydent Stanów Zjednoczonych. Co za kontrast. Zastanawiamy się, co ten moment oznacza dla naszych społeczności i dlaczego praca, którą wykonujemy, jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek.
Q-mmunity Network News (QNN) – Wiadomości LGBTQ z AustraliiTajlandia staje się pierwszym krajem w Azji Południwo-wschodniej legalizującym małżeństwa osób tej samej płci. Król Tajlandii podpisał ustawę, która weszła w życie 22 stycznia 2025 roku. Tego samego dnia Ann Chumaporn organizatorka Bakgkok Pride zamierza zorganizować masowy ślub dla ponad 1000 par. W Azji tylko Tajwan, Nepal i Tajlandia zalegalizowały związki jednopłciowe. Zastepca Gubernatora stolicy Tajlandii podkresla, że Bangkok przeszkolił urzędników w tym jak mają teraz postępować z dokumentami, z poszanowaniem rożnorodności płci.
Gościem tego odcinka jest dr Tomasz Łukasz Nowak – językoznawca, badacz i projektant komunikacji oraz autor książki „Język ukrycia. Zapisany socjolekt gejów”. Razem ze współprowadzącym podcastu Mathiasem Foitem rozmawiają o tzw. lawendowej lingwistyce i różowym języku – czyli słownictwie używanym w odniesieniu do osób nieheteronormatywnych i przez nie same.
Vlog dwóch ojców - PJ i Thomas
Husband and Husband
Vlog Bucka Angela
Vlog Paul i Josh
Sam Morris: autor, przedsiębiorca, fotograf, twórca erotyki. W tym tygodniu zgłębiamy świat odnoszącego sukcesy pracownika seksualnego, relacje między gejami a intymnością oraz to, jak możemy żyć w kulturze pozbawionej autentycznych i tak potrzebnych więzi.
W tym tygodniu dołącza do nas aktywista LGBTQ+ Jonathan Blake w rozmowie, która może być najważniejsza, jaka pojawiła się do tej pory w tym podcaście. To opowieść o czasach epidemii AIDS, przedstawiona przez Jonathana, który był jedną z pierwszych osób w Wielkiej Brytanii zdiagnozowanych z HIV i który postanowił stawić czoła prognozie 3-9 miesięcy życia. Jonathan, obecnie 75-letni, zasiada z nami, by zastanowić się, dlaczego to właśnie on przeżył, wspomina ludzi, których kochał i stracił, oraz decyzje, które podjął. Najważniejszą z nich było być może wybranie życia.
Dai i Shun, ulubiona para internautów, która poznała się w japońskim reality show Netflixa "The Boyfriend", właśnie uruchomili swój własny kanał na YouTube!
Matthew i Ryan
Influencer gejowski Joel Wood
Tommy i Peter - czeskie małżeństwo
XXL Brazylia. Rio de Janeiro Część 1. Ryzykujemy życiem dla dobrego materiału.
Davey Wavey - Kto jest na górze? Odpowiadamy na Wasze pikantne pytania o gejowskie życie.
Vloger Alex Gede
Dwie pastorki i żony lesbijki Ellen i Stefanie Radtke z Eime koło Hildesheim ich kanał YouTube „Anders Amen”.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz