sobota, 30 listopada 2024

Nowe badanie wskazuje, że pociąg do osób tej samej płci mógł ewoluować na korzyść społeczeństwa

Diana Fleischman, MD, wraz z zespołem badawczym z Uniwersytetu w Portsmouth w Anglii opublikowała wstępne wyniki badań w czasopiśmie Archives of Sexual Behavior. Wyniki sugerują, że cel aktywności seksualnej wykracza poza prokreację — odgrywa ona również kluczową rolę w budowaniu więzi międzyludzkich, które wspierają przetrwanie. W związku z tym seks między osobami tej samej płci mógł odegrać istotną rolę w tworzeniu sojuszy i przyjaźni, które przynosiły korzyści ludzkości na przestrzeni dziejów.

Aby dojść do takich wniosków, Fleischman zmierzyła poziomy progesteronu — hormonu związanego z motywacją do budowania relacji — u kobiet i mężczyzn w serii testów. Badacze przeprowadzili ankietę internetową, w której 244 uczestników odpowiadało na pytania mierzące ich pociąg do osób tej samej płci, np. „Myśl o pocałunku z osobą tej samej płci jest dla mnie podniecająca seksualnie”. Wyniki wskazały, że u kobiet wyższe poziomy progesteronu były związane z większą otwartością na seksualne zachowania wobec osób tej samej płci. Poziomy hormonu mierzono za pomocą próbek śliny.

Podobne badanie przeprowadzono wśród mężczyzn, którzy mieli za zadanie rozwiązać jeden z trzech gier słownych, powiązanych z tematyką seksu, przyjaźni lub neutralności. Zauważono, że mężczyźni z najwyższymi poziomami progesteronu, którzy wybrali zadanie dotyczące przyjaźni, wykazywali, jak to określono w komunikacie prasowym Uniwersytetu w Portsmouth, „o 41% większą motywację homoerotyczną”.

„Z ewolucyjnego punktu widzenia zwykle postrzegamy zachowania seksualne jako narzędzie do reprodukcji,” zauważyła Fleischman w raporcie. „Jednak z uwagi na to, że zachowania seksualne są intymne i przyjemne, są one również wykorzystywane w wielu gatunkach, w tym u naczelnych, do budowania i utrzymywania więzi społecznych. Widzimy to także u par romantycznych, które zbliżają się do siebie poprzez aktywność seksualną, nawet gdy reprodukcja nie jest możliwa.”

„Wyniki naszych badań są przekonujące, ponieważ za pomocą dwóch różnych metod doszliśmy do tych samych wniosków” — dodała. „Kobiety były bardziej skłonne myśleć o homoseksualnych kontaktach seksualnych, gdy ich poziom progesteronu był wyższy. Natomiast u mężczyzn myślenie o przyjaźni i więziach, a nie o seksie jako takim, powodowało mierzalne zmiany w ich stosunku do idei seksu z innymi mężczyznami.”

Podobne zachowania zaobserwowano również u innych ssaków, takich jak małpy, które angażują się w kontakty seksualne z osobnikami tej samej płci w celu wzmocnienia więzi społecznych. 

„Ludzie należą do grupy zwierząt, które uprawiają seks z różnych powodów, nie tylko po to, aby się rozmnażać,” podsumowała Fleischman. „Powody mogą obejmować przyjemność, nagrodę, sposób na okazanie: „bądź dla mnie miły” lub dominację. Jest to bardzo złożone, ale wyraźnie istnieje kontinuum między uczuciami a seksualnością. Co więcej, seksualność jest płynna, co oznacza, że zdolność do angażowania się w kontakty seksualne z osobami tej samej lub przeciwnej płci jest powszechna. U ludzi znaczna część, jeśli nie większość, zachowań homoseksualnych występuje u tych, którzy nie identyfikują się jako osoby homoseksualne.” 

Badania Fleischman rzucają nowe światło na ewolucyjne podstawy seksualności i pokazują, jak ważną rolę odgrywały kontakty homoseksualne w tworzeniu więzi społecznych. Te odkrycia mogą pomóc w lepszym zrozumieniu ludzkich zachowań seksualnych, ich różnorodności i znaczenia dla rozwoju społeczeństw.

źródło Advocate

Wieści LGBTQ: Jonathan Bennett, Gay USA, Pride Today, Scott Hoying, Tom Daley, Neil Patrick Harris, Elton John, Vlogowe wieści ...

Jak Jonathan Bennett stał się „Gejowskim Królem Świąt”. Dzięki współpracy z Hallmarkiem, 43-letni homoseksualny aktor i certyfikowany świąteczny amant tworzy pełne ciepła, bożonarodzeniowe produkcje, które nie tylko bawią widzów, ale także wprowadzają reprezentację LGBTQ+ do popularnej sieci telewizyjnej.

Jonathan Bennett, 43-letni aktor i świąteczny ulubieniec, kontynuuje swoją misję przynoszenia radości i LGBTQ+ reprezentacji na ekrany za pośrednictwem kanału Hallmark. Tegoroczna oferta to „Finding Mr. Christmas”, nowy reality show, w którym 10 aspirujących aktorów rywalizuje o tytuł kolejnego gwiazdora świątecznych filmów Hallmark – „Pana Świąt”.

Gospodarzem programu jest sam Bennett, który jednocześnie współtworzył i był producentem wykonawczym projektu. Program łączy w sobie radość, wzruszenie i nutę zabawy, stając się idealnym wyborem na wspólne wieczory z rodziną i przyjaciółmi. Co więcej, pełen jest przystojnych mężczyzn w świątecznych swetrach – co dla wielu stanowi dodatkowy atut.

W trakcie castingu do programu Bennett podkreślał, że płeć czy orientacja seksualna kandydatów nie miały znaczenia. Liczył się jedynie „blask” – czyli charyzma, serce i humor. Jednym z uczestników, który szczególnie zapadł w pamięć widzom LGBTQ+, jest Daxton Bloomquist. Już w pierwszym odcinku on i Bennett dzielą się wzruszającym momentem o autentyczności i byciu dumnym z siebie.

Jonathan Bennett od lat związany jest z Hallmark, promując LGBTQ+ reprezentację w najbardziej oglądanej sieci kablowej w Stanach Zjednoczonych. W 2020 roku wystąpił w „The Christmas House”, pierwszym filmie kanału przedstawiającym gejowską parę. Film, mimo kontrowersji w mediach społecznościowych, odniósł sukces, co zaowocowało kontynuacją rok później.

W 2023 roku Bennett ponownie zapisał się w historii Hallmark, grając główną rolę w „The Holiday Sitter”, pierwszej świątecznej komedii romantycznej z wątkiem LGBTQ+.

„Jestem dumny z tego, co osiągnąłem w Hallmark. Byłem częścią pierwszego pocałunku osób tej samej płci na tym kanale, pierwszej świątecznej komedii romantycznej z gejowskim bohaterem i pierwszego ślubu jednopłciowego” – mówi Bennett.

Bennett nie tylko buduje swoją karierę, ale także wspiera innych. Wierzy, że prawdziwy sukces osiąga się, pomagając innym spełniać ich marzenia. „Nie chcę być samotny na szczycie góry. Chcę, żeby ze mną byli tam inni wspaniali ludzie. Wierzę, że jest wystarczająco miejsca dla każdego, by odnieść sukces” – podkreśla aktor.

„Finding Mr. Christmas” to kolejny krok Bennetta w kierunku tworzenia radosnych, inkluzywnych świątecznych opowieści, które na długo zapadną w pamięć widzów - Out Magazine.

Gay USA wieści LGBT - Najstarszy program LGBT w sieci kablowej amerykańskiej pierwszy raz nadawano 1985.


Pride Daily - Jedyny na świecie codzienny podcast z wiadomościami LGBTQ+, przynoszący trzy najważniejsze historie w zaledwie dwie minuty.


Pride Today - wieści LGBT The Advocate


Queer News Tonight


Q-mmunity Network News (QNN) – Wiadomości LGBTQ z Australii


All Things LGBTQ: News


W tym tygodniu w programie Queer News with Anna DeShawn poruszono następujące tematy:    - Quanesha “Cocoa” Shantel, czarnoskóra transpłciowa kobieta, została zamordowana w Greensboro w Karolinie Północnej. Sarah McBride, nowo wybrana przedstawicielka do Kongresu USA, została zbanowana w korzystaniu z damskiej łazienki w Kapitolu. W dziale kultury i rozrywki: Wyrok skazujący Jussiego Smolletta został unieważniony w stanie Illinois.

Rok 2024 był pełen ekscytujących wydarzeń dla piosenkarza Scotta Hoyinga. Podczas Miesiąca Dumy wokalista Pentatonix wydał książkę dla dzieci, stworzoną wspólnie ze swoim mężem Markiem Hoyingiem, a para rozpoczęła proces starania się o dziecko.

Gdy rok dobiega końca, Hoying zdradza, kiedy spodziewają się powitać dziecko w swojej rodzinie „Jesteśmy coraz bliżej znalezienia surogatki! To trwa dłużej dla gejów, ale zbliżamy się do celu. W przyszłym roku. Zdecydowanie w przyszłym roku” – powiedział Hoying w rozmowie z PRIDE.

Neil Patrick Harris dołącza do Hody i Jenny, aby porozmawiać o swojej nowej sztuce off-Broadway, która jest satyrycznym spojrzeniem na to, co może pójść nie tak, gdy grupa przyjaciół twierdzi, że nie ma przed sobą żadnych tajemnic. Opowiada również o świętowaniu 20-lecia związku z mężem Davidem Burtką, wychowywaniu nastolatków i innych tematach.

Neil Patrick Harris opowiada o wizycie w willi Eltona Johna w Nicei i o tym, jak zbliżyli się do siebie, rozmawiając o doświadczeniach związanych z ojcostwem.

Pojmowanie koncepcji płci, roli męskiej i żeńskiej, a także tego, jak powinniśmy przeżywać naszą seksualność różni się w zależności od źródeł przekazu, okresu historii i religii dominującej w danym regionie. Wielu współczesnych przeciwników rozumienia płci jako konstruktu kulturowego (gender) uznaje queerową perspektywę za nowomowę i wymysł XXI wieku. W tym odcinku sięgniemy zatem do starożytnych nauk tantry, filozofii obecnie kojarzonej z praktykami mindfullness oraz duchowym pogłębianiem więzi partnerskiej poprzez wspólną celebrację energii seksualnej.

Wrażliwy Facet: Zapraszam do przesłuchania odcinka, gdzie przeprowadzę Was przez moją podróż do bycia stu procentowo sobą. Będzie to historia o znajdowaniu swojego głosu, pewności siebie i zrzuceniu bardzo ciężkiego bagażu. No i jak życie wygląda po coming oucie? 

Gościem Dominiki Długosz w "Onet Rano." był Andrzej Piaseczny - uwielbiam zapominać teksty piosenek

Dokument Elton John: Never Too Late, który zadebiutuje na platformie streamingowej 13 grudnia, jest już coraz bliżej premiery na Disney+. Na początku prac nad projektem popowy baronet udzielił wywiadu Robin Roberts w programie Good Morning America, w którym ujawnił diagnozę zdrowotną poważnie wpływającą na jego mobilność i codzienne życie.  

„Od jakiegoś czasu nic nie robiłem. Muszę po prostu wstać z kanapy. Niestety, w lipcu straciłem wzrok w prawym oku z powodu infekcji na południu Francji. Przez cztery miesiące się nie widzieliśmy. Moje lewe oko też nie jest w najlepszym stanie” – wyznał Elton John.

Montaż momentów na temat postaci Levi Schmitt – Grey's Anatomy

Młody, piegowaty mężczyzna o niebieskich oczach i kręconych, ciemnych włosach, został stworzony wraz ze swoją piosenką przez pewien kreatywny zespół z Bremy. Twórcy chcieli pokazać, na jakim poziomie są dziś narzędzia sztucznej inteligencji. 

Współprowadzący podcastu Mathias Foit opowiada w tym odcinku o sytuacji społeczno-prawnej, a zwłaszcza prześladowaniach i dyskryminacji osób nieheteronormatywnych – mężczyzn i kobiet homoseksualnych, ale też osób trans- i interpłciowych – na Dolnym Śląsku od końca XIX w. do 1933 r., czyli do przejęcia władzy przez nazistów. 

Tommy i Peter - czeskie małżeństwo

Vlog Bucka Angela

Influencer gejowski Joel Wood 

Dai i Shun, ulubiona para internautów, która poznała się w japońskim reality show Netflixa "The Boyfriend", właśnie uruchomili swój własny kanał na YouTube!

Wprowadź klaunów! Ana Gasteyer przynosi swój ogromny talent do Las Cultch. Matt i Bow rozmawiają o wszystkim związanym ze Świętami Bożego Narodzenia i potrzebie wspólnoty w tym pogmatwanym, po wyborczym świecie. Książę Świąt sam zachwyca się albumem Sugar and Booze Christmas Any (do posłuchania teraz, jasne!), podczas gdy trójka z nich łączy się w przekonaniu, że świat potrzebuje humoru w trudnych czasach.

Vlog dwóch ojców - PJ i Thomas

Husband and Husband

Podcast The Wild Podcast

 

Vloger Alex Gede  

Stepsof2Foreigners

My First Knitting Exhibition, to tytuł wystawy, której autorem jest Tom Daley, olimpijski medalista i pasjonat dziergania. Daley, który stał się znany nie tylko z sukcesów sportowych, ale także z miłości do robótek ręcznych, zaprezentował swoje własne projekty, pokazując jak łączy sport z kreatywnym hobby.

Tęczowa rodzina - Matt Dallas i Blue Hamilton

Dwie pastorki i żony lesbijki Ellen i Stefanie Radtke z Eime koło Hildesheim ich kanał YouTube „Anders Amen”.  

czwartek, 28 listopada 2024

Edukacja seksualna: Stosunek międzyudowy/pośladkowy (intercrural sex)


Stosunek udowy, nazywany również intercruralnym, to forma aktywności seksualnej polegająca na umieszczaniu penisa pomiędzy udami lub pośladkami partnera i wykonywaniu ruchów frykcyjnych bez penetracji. Jest to praktyka intymna, która pozwala na stymulację i bliskość, jednocześnie minimalizując ryzyko związane z niektórymi formami seksu penetracyjnego. 

Stosunki udowe są często praktykowane przez młode osoby jako forma "bezpiecznego seksu". Forma ta seksualna była bardzo popularna wśród homoseksualnych mężczyzn w starożytnej Grecji, gdyż penetracja analna była poniżająca dla partnera biernego. 

Uważa się, że była najbardziej rozpowszechniona forma seksu między mężczyznami w starożytnym świecie i nadal występuje w wielu częściach Azji i Afryki. Umieszcza swojego penisa pomiędzy udami pośladkami partnera. Ten obszar jest bardzo erogenny, co jest zaskakująco mało znane wielu i wydaje się bardzo przyjemne dla aktywa Jest to również przyjemne dla pasywny partnerów. 

Stymulacja penisa za pomocą pośladków, często stosowana jako forma wzajemnej masturbacji. Różni się od seksu analnego, ponieważ nie dochodzi do penetracji odbytu. Penis jest stymulowany przez poruszanie się między pośladkami.

Dla nowicjuszy, którzy próbują tego spróbować, ważne jest, aby poeksperymentować z odpowiednim rytmem i ruchami, ponieważ na początku może się to wydawać głupie, ale kiedy już zacznie, staje się to ich ulubioną aktywnością seksualną. Dużo, znacznie bezpieczniejsza niż penetracja odbytu.

środa, 27 listopada 2024

Polak - Patriota Jerzy Waldorff


Dziś warto wspomnieć też o Jerzym Waldorffie który co rok organizował z przyjaciółmi, walka o Warszawskie Powązki, wiele media dziś mówią Powązka.

W kwestach uczestniczyło w sumie około 700 osób, z czego 616 przynajmniej dwa razy. Najwięcej zebrali w 2011 r. - 257,8 tys. zł. Założony przez Jerzego Waldorffa Komitet Powązkowski doprowadził do odrestaurowania ponad 1,3 tys. zabytkowych pomników i kaplic na Starych Powązkach. W tym roku jak co roku ludzie sztuki wyjdą tam z puszkami.

Na początku lat 70. Stare Powązki były w ruinie. Rozpadających się wiekowych pomników i kaplic nikt nie remontował. "Niech pan założy komitet odnowy cmentarza" - zaproponował Jerzemu Waldorffowi prof. Stanisław Lorentz, dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie.

Waldorff pisał po latach ("Nasza pamięć... 25 lat odnowy Starych Powązek"): "Ktokolwiek znalazł się na Powązkach około 1970 r., zwłaszcza w ich części najdawniejszej, między kościołem, ul. Okopową i Katakumbami, miał przed oczyma widok ponurego rozkładu. Dawni właściciele cennych grobowców (...) w większości już to pomarli śmiercią gwałtowną, już to wyemigrowali daleko, wreszcie popadli w nędzę uniemożliwiającą ponoszenie wydatków na konserwację pomników cmentarnych, których niszczenie przyspieszały kwaśne deszcze z zatrutej atmosfery. Należało więc dawnych właścicieli zastąpić nowymi opiekunami narodowego zabytku" - Gazeta Wyborcza.

Tygodnik Polityka: W ostatnim w życiu wywiadzie, którego udzielił Bohdanowi Gadomskiemu, na pytanie, kim jest mężczyzna, z którym mieszka, powiedział, że to cioteczny brat. Przyjechał do Polski w 1939 r., uciekając przed wywiezieniem na Sybir. „Tak jak stał, przyszedł do naszego domu i został uznany przez moją matkę za drugiego syna. Matka umarła, a my obaj dalej toczymy ten bardzo głęboko kawalerski żywot” – mówił.

Prawda była inna. Mieczysław Jankowski nie był ani ciotecznym bratem Waldorffa, ani dalekim kuzynem. Był jego partnerem, kochankiem i opiekunem, bez którego pod koniec życia, kiedy poruszał się już wyłącznie o kulach, nie poradziłby sobie.

Uzupełniał testament, dobrze wiedząc, że polski system prawny nie zna pojęcia związków partnerskich. Osoby homoseksualne, mimo przeżytych razem lat, nie miały żadnych wynikających z tego uprawnień. Bał się, że kiedy go zabraknie, Mieczysław Jankowski zostanie pozbawiony wszystkiego.

W testamencie było jeszcze post scriptum. Waldorff prosił wykonawców testamentu, by wyjednali u władz Kurii Warszawskiej zgodę na pochowanie go na Powązkach. „Niechaj też wraz ze mną spocznie Mieczysław Jankowski” – napisał.

Jerzy Kisielewski: – Nie wszyscy to od razu zaakceptowali. Mietek opowiadał mi o gehennie, jaką przeżył po przyjeździe do Warszawy. Większość rodziny Waldorffa albo nie zauważała go w ogóle, albo demonstracyjnie nie podawała mu ręki. Cierpiał, ale znosił to, bo Waldorffa kochał. Oprócz matki jeszcze tylko pani Kurmanowa, twórczyni szkoły dla panien, miała na tyle otwarty umysł, że Mietka zaakceptowała od razu.

Po śmierci Waldorffa byli ludzie, którzy pytali Jerzego Kisielewskiego: A co z jego żoną? To Jankowski pełnił w ich związku rolę przypisywaną zwykle kobietom. Sprzątał, gotował i dbał, żeby Waldorff miał wyprasowany garnitur i odpowiednio dobrany krawat. Jerzy Kisielewski: – Robił to bez żadnej ostentacji, ale było wiadomo, jaka jest jego rola. W domu moich rodziców mówiło się: Trzeba sprawdzić, co dzieje się u Waldorffów.

Waldorff obdarowywał Mieczysława Jankowskiego z okazji kolejnych rocznic ich związku. Trzydziestej, czterdziestej, pięćdziesiątej. Na sześćdziesięciolecie chciał zamówić mszę i zorganizować przyjęcie. Było już przygotowane menu i lista gości. Nie zdążył. Zachorował i uroczystość trzeba było odłożyć. Okazało się, że na zawsze.

Byli bardzo wzruszający w takiej wzajemnej trosce o siebie – wspomina Wiesław Uchański. – Pod koniec życia, kiedy Waldorff nie mógł już chodzić, Mietek, choć miał początki Parkinsona i trzęsły mu się ręce, przynosił dzwoniąc filiżankami herbatę i stawiał ją na stole. Ale później to Jerzy, siedząc przy stole, rozstawiał filiżanki i słodził herbatę. Mietka i swoją.

Waldorff bał się, co stanie się z Mieczysławem Jankowskim po jego śmierci. Prosił Kisielewskich, żeby zaopiekowali się nim.

Jerzy Kisielewski: – To była przez ostatnie lata jego obsesja. Uważał, że Mietek nie poradzi sobie sam. Bał się, że ktoś może go skrzywdzić. Niepokoił się, czy zostanie uwzględniony jego testament. Czy zaopiekujemy się Mietkiem. Czuł, że odejdzie szybciej, choć obaj zachowywali się przez te ostatnie lata jak mickiewiczowscy dziad i baba, licytując się, kto umrze pierwszy. Kiedy Waldorff zmarł, Mietek chciał jak najszybciej pójść za nim. Mówił, że życie bez Jerzego nie ma sensu, nie chciał nawet wychodzić z domu. Dopiero po jakimś czasie zaczął porządkować rzeczy po Waldorffie. Znów zaczął czytać, wrócił jeszcze na parę lat do życia.

Po śmierci Jerzego Mietek nie chciał kontaktować się z ludźmi. Zachowywał się tak, jakby miał wyrzuty sumienia, że Jerzego nie ma, a on żyje nie wiadomo po co i musi patrzeć na to wszystko, co przedtem oglądał i przeżywał z Waldorffem – opowiada Zofia Kucówna.

Jerzy Kisielewski: – Mietek też najpierw mówił: Muszę być pochowany obok Jerzego, ale potem, jakby przeczuwając kłopoty, powiedział: Spalcie mnie i rozsypcie prochy przy jego grobie.

Ostatecznie jednak urna z popiołami Mieczysława Jankowskiego spoczęła w grobie Waldorffa. Ksiądz opiekujący się Powązkami chciał tylko wiedzieć, czy rodzina nie będzie miała nic przeciwko temu.

Jerzy Kisielewski: – Pokazałem mu testament, w którym Waldorff prosił, żeby pochować Mietka razem z nim. I budował tę skomplikowaną konstrukcję prawną, żeby mieć pewność, że po jego śmierci nikt Mietkowi nie zrobi krzywdy. (...)

Wywiad archiwalny Canal+ „7 Niebo", „8 Niebo" przeprowadził ten wywiad Tomasz Raczek.


wtorek, 26 listopada 2024

Być osobą inną i niepełnosprawną - modeling pomógł chłopakowi Dysplazje ektodermalną akceptowany

Brooks Ginnan z Nowego Jorku urodził się z dysplazją ektodermalną, rzadkim zaburzeniem genetycznym.



Trzeba też przypomnieć w Polsce takie osoby żyją, a nawet w naszym środowisku. Tylko wielu ma problemy jeden chłopak popełnił samobójstwo w roku 04 lutego 2008 roku, miał na imię Michał Piróg, popełnił samobójstwo z powodu swojej choroby cierpiał na Dysplazje ektodermalną, jego przyjaciele znaleźli go martwego. Przy łóżku leżała sterta opakowań po lekach i niedokończona butelka Sangrii. Prowadził swój blog, tego okresu był popularny nazywał antykaczy.blog.onet.pl.

W pożegnalnym liście Michał nikogo nie oskarżał, za to dwukrotnie wielkimi literami napisał: „WYBACZAM I PROSZĘ O WYBACZENIE”. Powtarzał też, że nie chce katolickiego pogrzebu (rodzina jego nie posłuchała jego ostatniej woli) a na końcu listu pisanego na paragonie z Kauflandu uczynił dopisek: „jestem dumny z bycia gejem”.

Powodów samobójstwa było co najmniej kilka. Od urodzenia zmagał się z uciążliwą chorobą genetyczną o nazwie "dysplazja ektodermalna anhydrotyczna". Czuł, że jego homoseksualizm nie jest akceptowany. Miał problem ze znalezieniem pracy i – chyba rzecz najważniejsza – ze znalezieniem partnera. Większość chłopaków, z którymi się spotykał, nie traktowała go zbyt dobrze – z powodu choroby Michał miał „dziwny” wygląd. Zżerała go tęsknota za ciepłem, dotykiem, seksem i uczuciem.

Michał o sobie pisał: Szary obywatel, student Uniwersytetu Jagiellońskiego, interesujący się przysłowiowym "wszystkim" - szczególnie jednak polityką i światem mediów. Mimo, iż odporny na jakąkolwiek ideologię, z wyboru oraz z doświadczenia własnego i innych - "lewicujący liberał z krwi i kości", daleki od konserwatyzmu, nie podzielający wizji rzeczywistości według skrajnej prawicy, ktoś kto nie da wmówić sobie, iż świat jest czarno-biały. Przeciwnik dalszej degradacji Ojczyzny (...) i tamowania jej rozwoju. Przeciwnik dalszego marnotrawienia przez prawicę obecnej szansy dla Polski na prawdziwy rozwój. Przeciwnik monopolizacji patriotyzmu przez prawicę, wykluczania poza nawias społeczny wszystkich "nie-swoich", "innych" i ciągłego tworzenia teorii spiskowych...

Przed śmiercią, podjął heroiczną próbę zmiany swojego życia. Leczył się u wielu lekarzy, spotykał się z dziesiątkami chłopaków, myślał o operacjach plastycznych, zaczął kupować modne ciuchy. Przez całe życie obchodził się bez tylu rzeczy, nagle chciał wszystkiego. Nie poradził sobie, zabrakło mu cierpliwości i wsparcia ze strony innych. Chyba nikt nie zdawał sobie do końca sprawy z ogromu jego cierpienia. Empatia nie jest dziś w modzie. Jego optymizm i życzliwość względem innych, choć przez lata musiał sobie radzić z problemami, jakich nie udźwignęłoby wielu z nas. Dawali jego przyjaciele sobie za przykład faceta, który idzie do przodu, choć jego życie przypomina piekło. Niestety, tego piekła Michał nie wytrzymał.

Rafał: "Był gejem - miał z tego powodu straszne problemy w domu i na uczelni. Rodzina nie potrafiła się z tym pogodzić, nie akceptowała tego, musiał znosić złośliwości i brutalność ze strony brata. Skarżył się wiele razy na piekło, jakie ma w domu. Na uczelni - Uniwersytecie Jagiellońskim - nie udało mu się oddać pracy magisterskiej, bo promotor co rusz wymyślał jakieś powody, by ją odrzucić. Michał sądził, że to przez jego gejostwo, z którym się nie krył. Brał udział w Marszu Krakowskim, podczas którego, jak mówił, zobaczył Go bardzo bliski współpracownik Jego promotora."

Wysyłał nieprzerwanie podania i CV do różnych firm związanych z mediami - chciał desperacko wyrwać się z domu, rozpocząć własne, samodzielne życie, znaleźć pracę. Niestety nie udawało się. Chodził na rozmowy kwalifikacyjne - ale nic z tego nigdy nie było. Próbował wpychać się na praktyki do różnych miejsc. Miał niekończące się problemy ze zdrowiem - naprawdę często nie mogliśmy wyjść z podziwu, że tak dzielnie wszystko znosi, że tak się trzyma i stara się być taki optymistyczny. A planował wiele rzeczy.

Warpurg - Krzysztof: "Ale już rozmowa z nim zdradzała, że jest źle. Nie chciał narzekać. Wszystko musiałem z niego wyciągać a on i tak zmieniał temat pytając co u mnie. Trudno było go pocieszać, bo wszystko kończył tym swoim uroczym "hehehe". Wiem jak cieszył się, że Sylwestra spędzi w Krakowie, że idzie na rozmowę kwalifikacyjną, że czeka na obronę pracy magisterskiej, że jak Kraków mu nie wypali, to może Warszawa, albo Londyn. A potem kolejne pomysły i plany okazywały się porażkami. Kiedy ktoś popełnia samobójstwo, odpowiedź, że „przerosły go problemy” nie wystarczy. Samobójstwo to wyrzut i oskarżenie pod adresem wszystkich, którzy znali zmarłego. Bo to albo oni zgotowali mu to nie do wytrzymania piekło, albo nie zrobili wszystkiego, co mogli, by mu pomóc, albo byli zbyt obojętni i zajęci własnymi sprawami, żeby dostrzec problemy człowieka żyjącego obok.

Żadna śmierć tak bardzo mnie nie dotknęła, jak odejście Michała. Nawet śmierć mojego ojca. Bo inni umierają zaznawszy w życiu trochę szczęścia i miłości. Michał nawet tego nie miał. Smutne oczy, którymi patrzy z fotografii, jeszcze bardzo długo nie pozwolą mi spokojnie zasnąć

Tomek napisał o Michale: "Ludzi odstręczał od Ciebie nie tylko nietypowy wygląd i szereg dziwnych zachowań wynikających z choroby. Wpijałeś się neurotycznie, wampirycznie, w niemal każdą nowo poznaną osobę. Błagałeś o odrobinę czułości, żebrałeś o uczucie, byłeś gotów posunąć się do gróźb i emocjonalnego szantażu. Nic dziwnego, że każdy przeciętny chłopak szybko urywał z Tobą kontakt: zdrowe społeczeństwo ma zdrowe odruchy. Ale Ty nie byłeś zdrowy, nie umiałeś żyć wśród nas. Wytykaliśmy Ci często niezdrowe przywiązywanie się do każdej nowej znajomości, brak wyczucia towarzyskiego, brak taktu. Ale to wszystko nie miało dla Ciebie znaczenia, dążyłeś do celu jak kula wystrzelona z pistoletu, nie zważając na tak miękką tkankę, jak zasady współżycia społecznego.
Wyrzucaliśmy Ci, że zawsze stawiasz się w pozycji ofiary; tłumaczyliśmy, że musisz nauczyć się myśleć o sobie inaczej. Nie wiedzieliśmy jeszcze wtedy, że mówimy do człowieka, który nie może nas słyszeć, bo właściwie jest już martwy. Swoją śmiercią udowodniłeś, że byłeś zdecydowany pozostać ofiarą do końca. Odrzuciłeś, bo czułeś się odrzucony. Co osiągnąłeś w ten sposób, oprócz błogiego spokoju śmierci? Być może chciałeś wciągnąć nas do swojego piekła, bo nieznośnie jest cierpieć w samotności. Ale my – żywi, zdrowi, dobrze wychowani – nie możemy się na to zgodzić. Nasze piekło jest jeszcze przed nami."

poniedziałek, 25 listopada 2024

LGBTQ News: Roberta Ganta, Rourke, Jussie Smollett, Fra Fee, Declan Bennett, Prasa LGBT, David Archuleta, Khalid ...


Fani oryginalnej amerykańskiej wersji "Queer As Folk" z pewnością doskonale pamiętają przystojnego aktora Roberta Ganta. Jego rola jako profesora Bena Brucknera, HIV-pozytywnego partnera Michaela Novotnego (granego przez Hala Sparksa), była w tamtych czasach przełomowa.  

Gant dołączył do obsady drugiego sezonu produkcji Showtime, która była oparta na brytyjskim pierwowzorze o tej samej nazwie. Jego postać nie tylko przetrwała z diagnozą HIV, ale również rozwijała się i tworzyła romantyczną relację serodysocjacyjną, co wówczas było niezwykle odważnym krokiem. Postać Bena była nie tylko potrzebnym symbolem widoczności osób z HIV, ale również przyciągała wzrok dzięki klasycznej urodzie aktora i jego greckiej sylwetce.  

W 2002 roku, krótko po rozpoczęciu emisji swoich odcinków, Gant zdecydował się na publiczny coming out. W tamtych czasach było to ryzykowne posunięcie, które mogło zakończyć karierę aktorską. Jednak Gant udowodnił, że autentyczność nie musi oznaczać końca zawodowego sukcesu. Po zakończeniu "Queer As Folk" w 2005 roku kontynuował grę w takich produkcjach jak "13 Reasons Why", "Young & the Restless", "The Fosters", czy "Supergirl", gdzie wcielił się w postać Zor-Ela, ojca Supergirl.  

W tym tygodniu 54-letni Gant podzielił się na swoich mediach społecznościowych wspomnieniem o młodości jako ukryty przed światem aktor w Hollywood. Opublikował czarno-białe zdjęcie, na którym pozuje bez koszulki na plaży, przywołując komentarze, że mógłby zagrać Supermana.  

„Jako młody, ukrywający swoją orientację aktor, szybko odrzucałem taką możliwość. Wydawało mi się to nie do pomyślenia” – napisał Gant. „Dlatego możliwość wcielenia się w Zor-Ela po latach była dla mnie niezwykłym zamknięciem pewnego cyklu. To było coś niesamowitego i dało mi wiele radości.”  

Gant wyraził również wdzięczność za postęp, jaki dokonał się w ostatnich dwóch dekadach:  
„Jestem wdzięczny, że dziś aktorzy LGBTQ mają większe szanse niż kiedykolwiek wcześniej na wcielanie się w role superbohaterów i wiele innych.”  

W ostatnich latach Gant ograniczył swoją aktywność aktorską, skupiając się na roli mentora i coacha życiowego. Pomaga mężczyznom homoseksualnym żyć w zgodzie z samym sobą i osiągać swoje cele -queerty.

CEO Barry’s, Joey Gonzalez, i jego przystojny mąż świętują 13 lat razem najurokliwszym zdjęciem – Queerty.

Cynthia Erivo reaguje na to, że queerowe osoby znajdują ukojenie w „Defying Gravity” – Out Magazine

Źródło ujawnia, dlaczego gejowski pocałunek Denzela Washingtona został wycięty z „Gladiatora II” – Just Jared

Jake Borelli ujawnia wątek z „Chirurgów”, którego prawie odmówił nagrywania – Just Jared

„Robię to, co słuszne”: Sensacja na wrotkach, Laron Gigger, odmawia ograniczania swojej ekspresji – Queerty

Tadeusz Drozda ma panseksualną córkę. Oto jak zareagował na pytanie. Tak szczerze powiedziawszy, nie wiem, na czym to polega, natomiast my w ogóle na te tematy nie rozmawiamy. Mamy tyle innych tematów, poza tym rzadko się widujemy - przyznał cytowany przez tabloid - o2.pl

“Kolejny raz społeczność osób LGBT+ proszona jest o zrozumienie, że nie nadszedł jeszcze moment na uznanie pełni jej człowieczeństwa. Jest to uwłaczające godności, nawet jeśli legislatorom towarzyszą dobre intencje”. Opinia organizacji działających na rzecz praw osób LGBT - Oko Press

The Room Next Door: Dlaczego Pedro Almodóvar opierał się "pokusię" wprowadzenia wątku lesbijskiego: "Zdecydowałem się tego nie robić" – Attitude.

Turecki festiwal filmowy odwołany po zakazie nowego filmu Daniela Craiga „Queer” w kraju – Advocate.  

Madonna ujawnia frustracje związane z biografią i zastanawia się, czy nie powinna być to seria telewizyjna – Just Jared.

Dwayne Johnson czy Chris Evans? „Red One” dzieli fanów LGBTQ+ między The Rockiem a twardym wyborem – Queerty.

Raper NLE Choppa potwierdza swoją orientację seksualną po spekulacjach w internecie.

W rozmowie z Miami raper został zapytany wprost, czy jest biseksualny. Odpowiedział stanowczo: „Eee, nie”.  

Pomimo tego jasno wyraził swoje wsparcie dla społeczności LGBTQ+, dodając, że queerowi mężczyźni „nie zakłócają mojej przestrzeni”.  

„To wielki szacunek dla tych, którzy [są biseksualni], ale ja kocham kobiety, jeśli chodzi o intymność. Ja osobiście kocham je niezwykle” – podkreślił.  

„Kocham wszystkich ludzi. Kocham biseksualnych mężczyzn, kocham gejów. Nie przeszkadzają mi. Nie robią nic, co mogłoby zakłócić moją przestrzeń, [ale] jeśli chodzi o moje preferencje, kiedy mówię cicho, kobiety” – Pink News.

Coming out dziecka to wywrócenie do góry nogami wielu marzeń i wyobrażeń rodziców. Fachowa pomoc bywa potrzebna nie tylko młodym ludziom, ale również dorosłym.

Najczęściej rodzice nie mają w takich sytuacjach dobrych wzorców. Nie znają zazwyczaj osób niehetero albo transpłciowych w swoim otoczeniu. Są one odległe, obce. Tomasz, który 30 lat przepracował w policji, wspomina homofobiczne kawały i  wzajemne wyzywanie się od „pedałów”. – Co prawda nie uważałem się za homofoba, ale potencjalna homoseksualność syna budziła mój wewnętrzny sprzeciw. Bycie gejem nie kojarzyło mi się z męskością, jaką widziałem w otoczeniu – dodaje.

Tomasz przyznaje, że nie pamięta konkretnego momentu wyjścia syna „z szafy”; o jego homoseksualności „po prostu wiedział”. Przypomina sobie jednak inną sytuację: – Kiedy syn, już wtedy student, nas odwiedził, powiedziałem mu, że wiem, iż jest gejem i że to toleruję, ale nie wyobrażam sobie, żeby przyjechał do domu z chłopakiem. Jakiś czas potem syn przypomniał mi o tym, mówiąc, że niewiele brakowało, by już nigdy tu nie wrócił. Poczułem, jakby ktoś kijem bejsbolowym przyfasolił mi w głowę. Dotarło do mnie, że przecież rodzice są po to, aby wspierać dzieci niezależnie od tego, jaką mają orientację czy tożsamość. Najważniejsze jest ich dobro (...) - Tygodnik Powszechny.

Prowadzący „Late Night” Seth Meyers broni społeczności trans: „Jeśli wybierasz ten moment, aby szukać kozła ofiarnego i demonizować wrażliwych ludzi… jesteś w błędzie” – GLAAD.

John Oliver odpowiada anty-transowym politykom w programie „Last Week Tonight” – GLAAD.

Cher ujawnia przystojny Warren Beatty, wtedy 25-letni, pocałował ją przy pierwszym spotkaniu, gdy miała 15 lat – People.

Boy George o swojej relacji z Madonną w latach 80.: „Nigdy nie było między nami ciepła” – Queerty.

Nowe szczegóły dotyczące rzekomego romansu Jamesa Deana z hollywoodzkim producentem i związanej z tym próby szantażu – Queerty.

Ikona Mariah Carey oraz Rylan Clark połączą siły w świątecznym specjalnym programie na BBC w te Święta. Program, zatytułowany Mariah Meets Rylan, został ogłoszony przez BBC we wtorek (19 listopada) i będzie obchodami 30-lecia wydania gigantycznego świątecznego hitu Carey "All I Want For Christmas Is You" - PinkNews.

W serialu Un Posto al Sole subtelna historia miłosna między Salvatore Cerrutim a Castrese Altierim powraca na pierwszy plan po długiej przerwie.

Wątek, zawieszony na kilka miesięcy, znów angażuje widzów, którzy odnajdują bohaterów dokładnie tam, gdzie ich zostawili – po romantycznym pocałunku noworocznym, który zakończył rok 2023. Nieśmiały przedsiębiorca i strażnik wulkanu wciąż utrzymują swój związek w tajemnicy, ale wydaje się, że cierpliwość Cerrutiego zaczyna się wyczerpywać.  

Sytuację dodatkowo komplikuje Mariella Altieri, ciekawska ciotka Castrese i najlepsza przyjaciółka Salvatore. W swoim stylu, pełna dociekliwości i szczerości, postanawia interweniować. W ostatnim odcinku otwarcie skonfrontowała się ze swoim siostrzeńcem, pytając go wprost, dlaczego nie chce ujawnić swojej orientacji seksualnej. Taka bezpośredniość Marielli może zmusić Castrese do zmierzenia się z prawdą o sobie i ich związku. 

Osaczony Castrese po raz kolejny otworzył się przed Mariellą, dzieląc się swoimi najgłębszymi lękami. Jego strach przed ujawnieniem prawdy o swojej orientacji wynika przede wszystkim z obawy przed rozczarowaniem ojca, który jest centralną postacią w jego życiu. Przez lata Castrese kreował wizerunek twardego uwodziciela kobiet, starając się utrzymać fasadę mężczyzny, który nigdy nie angażuje się emocjonalnie. Zdemaskowanie tej maski oznaczałoby nie tylko zniszczenie tej starannie zbudowanej tożsamości, ale także ryzyko zerwania więzi z rodziną – więzi, która i tak już jest wystawiona na próbę przez rosnące obowiązki korporacyjne i presję, z jaką musi się zmagać. To wewnętrzne rozdarcie między pragnieniem bycia sobą a obawą przed utratą wszystkiego, co zna, staje się coraz trudniejsze do zniesienia - gay.it.

Francesca Farago i Jesse Sullivan zostali dumnymi rodzicami bliźniąt i ogłosili unikalne imiona swoich dzieci.

Gwiazda Too Hot to Handle i Sullivan, transpłciowy TikToker, poinformowali o narodzinach swoich bliźniąt – chłopca i dziewczynki – w poniedziałek (11 listopada).

W postach na mediach społecznościowych, opublikowanych w niedzielę (17 listopada), oboje rodzice ujawnili imiona swoich dzieci. „Poetry Lucia & Locket Romance Sullivan” – napisała Farago pod uroczym zdjęciem malutkich stóp bliźniąt, na których widniały bransoletki z ich imionami - PinkNews.

W tej sprawie nie ma aż tak wiele różnice i znajdziemy rozwiązania, kiedy ustawy spotkają się w Sejmie. Jesteśmy zdeterminowani, aby doprowadzić do regulacji kwestii osób żyjących w związkach nieformalnych — powiedziała posłanka PSL Urszula Pasławska w programie "Onet Rano.", pytana o przyszłość projektów ustaw o związkach partnerskich Lewicy i PSL.

Osoby LGBTQ+ w Wielkiej Brytanii czują się coraz mniej bezpieczne, wynika z raportu przygotowanego przez inkluzywną wobec osób transpłciowych markę bielizny Zoah. Badanie wykazało, że 72 procent osób transpłciowych i niebinarnych nie czuje się bezpiecznie z powodu swojej tożsamości płciowej - PinkNews.

Wdrożenie standardów praw człowieka w zakresie zwalczania przemocy i dyskryminacji osób LGBT było tematem spotkania RPO Marcina Wiącka z ekspertem ONZ ds. ochrony przed przemocą i dyskryminacją ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową Graemem Reidem.

Reverend Richard Coles dołączył do programu I’m A Celebrity… Get Me Out of Here! wraz z Maurą Higgins z Love Island. Pięć lat po stracie swojego męża i partnera, Davida, udział w programie oznacza nowy rozdział w życiu tego popularnego gejowskiego dziennikarza - PinkNews

Nowy gejowski wrestler wkroczył na ring, a my kibicujemy! Nawet gdy rzeczywistość staje się coraz trudniejsza dla społeczności queer, świat profesjonalnego wrestlingu wydaje się otwierać drzwi dla osób queer.

W świecie wrestlingu już wcześniej pojawiły się gwiazdy LGBTQ+, takie jak Anthony Bowens, Abadon, Trish Adora, Leyla Hirsch, Kiera Hogan w AEW, czy Dakota Kai, Piper Niven i Tegan Nox w WWE. Jednak Aaron „Evil Gay” Rourke przechodzi do historii jako pierwszy ujawniony gej, który otrzymał kontrakt z WWE, zgodnie z informacjami Instinct. Rourke jest pierwszym otwarcie homoseksualnym mężczyzną, który podpisał umowę z WWE jeszcze przed rozpoczęciem swojej kariery w tej organizacji, co odróżnia go od wcześniej wspomnianych zawodników.

Rourke dołączył niedawno do programu ID WWE, który wspiera niezależnych wrestlerów w rozwijaniu ich umiejętności i budowaniu postaci, tworząc ścieżkę do dołączenia do WWE w głównych transmisjach. Zgodnie z informacjami na stronie WWE Recruit, program ID „identyfikuje najlepsze niezależne talenty wrestlingowe, nadaje im oficjalny status 'WWE ID Prospect' i wspiera ich rozwój. Dzięki temu fani mogą śledzić drogę tych wyjątkowych talentów poprzez zakulisowe materiały, relacje z walk oraz ich mecze prezentowane w mediach społecznościowych WWE.” - Pride

Ross Mathews wyraził wdzięczność za udział w programie Drew Barrymore, mówiąc: „To najlepsza praca w historii świata.”

Kiedy dziś schodziliśmy z planu, odwróciłem się do Drew i powiedziałem: „To najlepsza praca w historii świata.” I ani przez sekundę tego nie lekceważymy. DZIĘKUJEMY za to, że oglądacie nas każdego dnia, dzięki czemu możemy dalej spędzać z Wami czas i tworzyć ten magiczny program, gdzie wszyscy są mile widziani i czują się bezpiecznie. Powtarzamy to cały czas, ale naprawdę coś wyjątkowego dzieje się w tych czterech ścianach naszego studia i przenosi się przez ekrany. Jesteśmy tak bardzo WDZIĘCZNI!!!

Gwiazda Heartstopper, Kit Connor, przyznał, że nie ma pojęcia, czy popularny serial Netflixa powróci z czwartym sezonem. 20-letni aktor, najlepiej znany z roli Nicka Nelsona w telewizyjnej adaptacji popularnej serii powieści graficznych Alice Oseman, powiedział w niedawnej rozmowie, że nie jest pewien, czy serial wróci po zakończeniu trzeciego sezonu, który zadebiutował na Netflixie w zeszłym miesiącu - PinkNews.

Graeme Reid, niezależny ekspert ONZ złoży Polsce oficjalną wizytę między 18 a 29 listopada. W tym czasie zbierze informacje o przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. Następnie zostaną opracowane zalecenia dla polskiego rządu w tym obszarze. Organizacje pozarządowe przygotowały i przesłały ekspertowi swoje stanowisko i rekomendacje - KPH.

Bilal Hasna: „Drag to sport olimpijski. Drag queen to olimpijczycy!”. Aktor Bilal Hasna opowiada o swojej najnowszej roli jako niebinarna, brytyjsko-palestyńska drag queen w znakomitej produkcji Layla - GT.

Jacek Jaśkowiak podważa dowody obciążające prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka: - Człowiek, który jest jeszcze gejem, siedzi rok w areszcie, powie wszystko, czego będzie chciał prokurator - Gazeta Wyborcza.

Sąd Najwyższy Illinois unieważnił skazanie Jussiego Smolletta za oszustwo związane z przestępstwem z nienawiści, kończąc tym samym długotrwałą sprawę - Out Magazine

Ellen DeGeneres ogłosiła, że przeprowadza się do Wielkiej Brytanii, i wystawiła na sprzedaż swoją posiadłość w Montecito. Gwiazda oświadczyła, że „nigdy nie wróci” do Stanów Zjednoczonych - The Wrap.

Colman Domingo dzieli się swoimi przemyśleniami na temat potencjalnych nagród za rolę w Sing Sing, powrotem do Euforii i przygotowaniami do reakcji na nadchodzący film biograficzny o Michaelu Jacksonie - Variety

Gwiazda Wicked, Jonathan Bailey, przyznaje w wywiadzie, że ludzie często uważali go za „dość niegrzecznego” i dzieli się doświadczeniami z pracy nad filmem - Vanity Fair

Aktorzy Fra Fee i Declan Bennett powiedzieli sobie „tak” podczas uroczystej ceremonii w Wielkiej Brytanii. 

Fra Fee, 37-letni aktor z Irlandii Północnej, zdobył popularność dzięki roli Kazi w serialu „Hawkeye” na platformie Disney+, będącym częścią uniwersum Marvela. 

Można go również zobaczyć w filmowej adaptacji „Les Misérables” z 2012 roku, a także w dramacie BBC „Lost Boys and Fairies”, który opowiada o parze gejów adoptujących dziecko. Niedawno wystąpił także w filmie Netflixa „Rebel Moon”. Fee odniósł sukces zarówno na scenie londyńskiego West Endu, jak i na Broadwayu.  

Declan Bennett, 43-letni Anglik, rozpoczął swoją karierę w zespole Point Break na początku XXI wieku. W Wielkiej Brytanii jest znany z roli Charliego Cottona w serialu BBC „EastEnders”. Jego kariera teatralna jest równie imponująca – ostatnio grał na Broadwayu w musicalu „Moulin Rouge!” (2022–2023).  

Para jest razem od około pięciu lat i mieszka na wsi w hrabstwie Oxfordshire. Obaj aktorzy rzadko publikowali wspólne zdjęcia w mediach społecznościowych, trzymając swoje życie prywatne z dala od blasku fleszy. Jak dotąd żaden z nich nie skomentował publicznie swojego ślubu.

Jednak w ceremonii, która odbyła się w zeszły piątek, wzięło udział wielu gości, w tym aktor Luke Evans i jego partner Fran Tomas. Na zdjęcia widać, jak zarówno Bennett, jak i Fee emocjonalnie przeżywają moment, gdy są prowadzeni do ołtarza swoi ojców. Po ceremonii panowie śpiewają razem „Oh Happy Day”, tańcząc wśród zgromadzonych gości. Śpiew i muzyka były kluczowym elementem całego dnia – wystąpiło wielu artystów.

W 2022 roku Fra Fee udzielił wywiadu „The Irish Times”, w którym opowiadał o swoim dorastaniu jako osoba homoseksualna w Irlandii Północnej. „Wiedziałem, słuchając rozmów, że moi rodzice założyliby, że moje życie będzie bardzo nieszczęśliwe, bo nie mieli pojęcia, że może wyglądać inaczej” – powiedział. Na szczęście czasy się zmieniły.  

„Uwielbiam wracać teraz do domu i czuję się bardzo mile widziany. Mam nadzieję, że młodzi ludzie LGBT w Irlandii Północnej mają dziś łatwiejsze życie. W mediach i kulturze jest o wiele więcej widoczności osób queer, co robi ogromną różnicę” – dodał.  

„To, że aktorzy mogą się ujawniać i prowadzić udane, publiczne życie, tworzy bezpieczniejszą przestrzeń dla młodych ludzi. Mogą odważyć się być dumni z tego, kim są, a może nawet dzielić tę miłość z inną osobą w swojej szkole lub gronie przyjaciół.” - Queerty.


Lily-Rose Depp przerwała milczenie na temat swojego związku z 070 Shake, dzieląc się przemyśleniami w szczerym wywiadzie - Advocate.  

Dokonał coming outu, walczy o równość. Trudna droga Michała Szpaka na szczyt. Rok 2022 to też dla Michała Szpaka czas odważnych wyznań. Piosenkarz nie chciał nigdy mówić o swojej prywatności i intymności, ale w jednym z wywiadów sam nawiązał do panseksualizmu - Viva.pl.

W obliczu nasilających się ataków na prawa osób LGBTQ+ w całych Stanach Zjednoczonych, Indeks Równości Municypalnej 2024 (Municipal Equality Index) daje nadzieję, ukazując znaczące postępy w politykach na poziomie miejskim, mimo że legislatury stanowe forsują anty-LGBTQ+ agendy - Advocate

25 października 2024 roku zmarła Irene Schwyn. Irène zmarła na wyjątkowo agresywną formę raka – guz mózgu, który okazał się odporny na leczenie. Wielu ludzi było pod wrażeniem jej postawy wobec tej nagłej i nieoczekiwanej straty. Byli głęboko poruszeni, widząc, z jaką odwagą i pogodą ducha odbywała swoją ostatnią drogę. Będzie nam brakowało jej bystrego umysłu, otwartego serca, głębokiej wiary i szczerego śmiechu. 

Irène była otwartą, refleksyjną teolożką, szukającą sprawiedliwości, zawsze skoncentrowaną na pracy, która miała przybliżyć ludzi do realizacji Królestwa Bożego. Była pionierką ruchu chrześcijan LGBTQ+ w Szwajcarii oraz wyrazistą feministką, która rozumiała i przypominała o wielu często zapomnianych przecięciach tożsamości. Nigdy nie przestała walczyć o przestrzeń dla każdego człowieka.

Była zaangażowana w organizację pierwszych konferencji dla lesbijek w kościołach na początku lat 90., współzałożycielką organizacji CooL (Christian Organisation of Lesbians) w 2000 roku i członkinią zespołu organizacyjnego nabożeństw pride w Zurychu.

Od 2004 roku pełniła funkcję pastorki Kościoła Reformowanego w Walchwil. Jej silne zaangażowanie na rzecz zmian politycznych wewnątrz kościoła przejawiało się w licznych komisjach, w których uczestniczyła. Osoby queerowe pracujące w kościele zwracały się do niej po rady. Irène była sercem komitetu organizacyjnego Europejskiego Forum Grupy Chrześcijan LGBTI, które gościła dwukrotnie: w 2013 roku w swojej parafii w Walchwil oraz w 2022 roku w Zurychu, kiedy wykorzystała swój urlop naukowy na przygotowanie tego wydarzenia.

Jej praca była zawsze oparta na solidnych fundamentach teologicznych i doskonałym przygotowaniu na wszystkich poziomach. Można było być pewnym, że wszystko, czego się podjęła, zostanie doprowadzone do końca. Łączyła jasność myśli z ciepłem i otwartością. Była niestrudzoną aktywistką, która uwielbiała się śmiać.

Praca Irène dla Europejskiego Forum to spuścizna, której owoce będą zbierane przez wiele kolejnych lat. Była zaangażowana w program mentorski, łączący osoby z Europy Wschodniej i Zachodniej, wspierające się nawzajem jako osoby LGBTIQA wierzące i aktywiści. Irène aktywnie uczestniczyła w konferencjach Forum Wschodniej, Centralnej Europy i Azji Środkowej (EECA). W latach 2013–2017 pełniła funkcję sekretarki Zarządu Europejskiego Forum. Była także oddaną członkinią grupy Sisters działającej w ramach Forum.

Irène będzie bardzo brakować, jednak pamięć o niej i jej pracy będzie żyła dalej, inspirując wielu ludzi – w feministycznych i LGBTQ+ środowiskach w Szwajcarii, wśród parafian, którym służyła, oraz tych, którzy mieli szczęście ją poznać, zarówno w Europejskim Forum Grupy Chrześcijan LGBTI, jak i poza nim.

Teraz Irène znów jest częścią Światła Wiekuistego, z którego wszyscy pochodzimy i do którego powrócimy. Spoczywaj w pokoju, droga Irène.

75 procent wszystkich transpłciowych osób zabitych w USA w ciągu ostatnich 12 miesięcy to osoby kolorowe – ujawnia raport. Opublikowany przez Fundację Kampanii na rzecz Praw Człowieka oraz jej program Edukacji Publicznej i Badań, raport został wydany przed Dniem Pamięci Osób Transpłciowych (20 listopada). Badania podkreślają, że czarnoskóre kobiety transpłciowe były nieproporcjonalnie częstymi ofiarami przemocy śmiertelnej - PinkNews.

LGBT+ Afgańczycy „cierpią na przemoc seksualną i fizyczną” w aresztach pod rządami Talibów. 19-letni chłopaka powiedział, że Talibowie „złapali mnie od tyłu, rozdarli moje ubrania i zgwałcili” go pięć razy. Głoszą przeciwko LGBT, ale sami uprawiają seks homoseksualny - PinkNews

Biskup Erfurtu, Ulrich Neymeyr, opowiada się za umożliwieniem uchodźcom dostępu do pracy na zasadach humanitarnych. Jego zdaniem uchodźcy powinni mieć także szansę na zarabianie na życie poprzez pracę – podkreślił Neymeyr, jak wynika z tekstu jego przemówienia wygłoszonego podczas diecezjalnego przyjęcia Elżbietanek dla polityków z Turyngii.  

Ulrich Neymeyr, biskup Erfurtu, w wywiadzie poruszył kwestię dyskryminacji osób LGBTQ+. Zaznaczył, że Kościół katolicki nie powinien potępiać ludzi ze względu na ich orientację seksualną. Jak powiedział biskup, „każdy człowiek jest stworzony na obraz Boga” i zasługuje na szacunek oraz akceptację. Wskazał również, że podejście do osób LGBTQ+ powinno być bardziej empatyczne i pozbawione uprzedzeń.

Wypowiedź Neymeyra wpisuje się w coraz częstsze głosy w Kościele, które wzywają do bardziej otwartego podejścia wobec różnorodności seksualnej i tożsamości płciowej - queer.de.

Fraza „ministerial exception” brzmi jak biurokratyczny termin, ale w rzeczywistości ma poważne i kontrowersyjne konsekwencje dla instytucji religijnych i ich pracowników. Zgodnie z orzeczeniami sądów, w tym Sądu Najwyższego, instytucje religijne i szkoły mają szeroką swobodę w zatrudnianiu i zwalnianiu osób uznawanych za „duchownych” – nawet jeśli pracownicy ci nie pełnią formalnych funkcji duszpasterskich ani nie mają tytułu „ministra”. Ta zasada, traktowana jako kwestia wolności religijnej, pozwala odrzucać roszczenia pracowników, np. dotyczące dyskryminacji na podstawie niepełnosprawności czy orientacji seksualnej.

Jednym z przykładów jej zastosowania jest sprawa Matthew LaBanci, muzyka i nauczyciela, który został zwolniony przez Diecezję katolicką Brooklyńską w 2021 roku po tym, jak zawarł legalne małżeństwo z partnerem. Diecezja powołała się na „ministerial exception”, mimo że LaBanca pracował jako nauczyciel muzyki i dyrektor muzyczny parafii. Odrzucając propozycję ugody z klauzulą poufności, LaBanca postanowił publicznie mówić o swoim doświadczeniu. Teraz przedstawia swoją historię w jednoosobowym spektaklu „Communion”, wystawianym w Chelsea do 8 grudnia.

W swoim występie LaBanca, który ma doświadczenie na Broadwayu, opowiada o swojej drodze – od kreatywnego dzieciństwa, przez karierę na scenie, aż po pracę w instytucjach kościelnych, gdzie czuł się akceptowany, choć nie w pełni. Spektakl unika typowej narracji „coming out”, ukazując subtelne momenty samoświadomości, takie jak dziecięce fascynacje czy późniejsze próby życia w ukryciu.

Kulminacyjnym momentem historii jest inkwizycja, która rozpoczęła się po tym, jak w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z wesela LaBanci. Zwierzchnicy, choć sprawiali wrażenie skruszonych, zdecydowali się na zwolnienie. Po tym wydarzeniu wielu parafian wyrażało żal, że LaBanca nie może nadal z nimi pracować, co wywołało u niego frustrację i poczucie współudziału w systemie, który dyskryminuje mniejszości seksualne.

Obecnie LaBanca uczy w szkole publicznej, z której okien widzi wieżę kościoła Corpus Christi. Choć mówi sobie, że „Kościół to nie Bóg”, sakrament komunii pozostaje dla niego niedostępny. Jednak metaforyczna wspólnota – śpiew, nauczanie, dzielenie się – wciąż jest osiągalna, zwłaszcza na scenie teatralnej, którą LaBanca nazywa „swoim kościołem” - Outreach

Pam Bondi, była prokurator generalna Florydy, która obecnie stara się o zatwierdzenie na stanowisko prokuratora generalnego USA po nagłym wycofaniu kandydatury Matta Gaetza, jest znana jako zagorzała przeciwniczka równości małżeńskiej.

W szczytowym okresie walki o równość małżeńską, która zakończyła się przełomową decyzją Sądu Najwyższego w sprawie Obergefell v. Hodges w 2015 roku, Bondi otwarcie sprzeciwiała się małżeństwom osób tej samej płci.

W 2014 roku Bondi złożyła wniosek, w którym apelowała do sędziego federalnego o odrzucenie sprawy dotyczącej równości małżeńskiej na Florydzie, argumentując, że uznanie małżeństw osób tej samej płci zawartych w innych stanach spowodowałoby „znaczną szkodę publiczną”.

Pam Bondi prowadziła długą i ostatecznie nieudaną walkę prawną o utrzymanie konstytucyjnego zakazu małżeństw osób tej samej płci na Florydzie.

Według CNN jej biuro poniosło setki tysięcy dolarów kosztów prawnych, kontynuując walkę przeciwko małżeństwom jednopłciowym, nawet po tym, jak zakazy zostały zniesione w prawie 20 stanach. W jednym z dokumentów sądowych Bondi stwierdziła, że zablokowanie zakazu małżeństw osób tej samej płci, co umożliwiłoby ich legalizację, „nieodwracalnie zaszkodziłoby stanowi Floryda”. Mimo licznych porażek, Bondi złożyła petycję do Sądu Najwyższego USA o rozpatrzenie zakazu małżeństw jednopłciowych na Florydzie.

Organizacja Equality Florida określiła działania Bondi jako „haniebne”. Nadine Smith, dyrektorka generalna organizacji, skomentowała, że „jedynymi rodzinami cierpiącymi szkodę są rodziny LGBT, które nadal są dyskryminowane. Pam Bondi stoi po złej stronie historii i opinii publicznej Florydy, gdzie 57% mieszkańców popiera równość małżeńską.”

Po strzelaninie w klubie Pulse w czerwcu 2016 roku, Bondi – długoletnia zwolenniczka Donalda Trumpa – próbowała zmienić swoją narrację i przedstawić się jako orędowniczka praw LGBTQ+. W tym samym roku poparła Trumpa w wyborach prezydenckich.

Wkrótce po masakrze, podczas wywiadu z Andersonem Cooperem w CNN, zapytał on Bondi: „Czy naprawdę uważa, że jest Pani orędowniczką społeczności gejowskiej?” Dodał, że znaczna część społeczności LGBTQ+ w Orlando określiła jej postawę jako „hipokryzję” - LGBT Nation

„W Polsce nadal należy wiele rzeczy zmienić, ulepszyć. Sytuacja osób LGBT prawnie się nie zmieniła” – mówi w wywiadzie dla DW pisarz Jacek Dehnel. Po pięciu latach opuszcza Berlin.

Pierwsi otwarcie LGBTQ+ kandydaci na urzędy w Namibii twierdzą, że młodzi wyborcy pragną zmian, mimo że przestępstwa z nienawiści rosną na ulicach, a wielu starszych mieszkańców Namibii sprzeciwia się równym prawom - context

Rebel Wilson napotyka przeszkody w prawnym sporze z producentami „The Deb”, co wpływa na jej reżyserski debiut – Just Jared.

Los Angeles staje się miastem schronienia dla młodzieży LGBTQ+ i imigrantów, gdy władze odrzucają Project 2025 – Advocate.

David Archuleta, wokalista hitu Crush, obiekt westchnień i laureat Out100 2023, w ostatnich latach żyje pełnią życia jako dumny członek społeczności LGBTQ+. Jedną z jego nowych pasji wydaje się być publikowanie uroczych zdjęć i filmików, na których pokazuje swoje postępy na siłowni - Advocate

Paul Mescal opowiada o męskiej więzi i zapachu Luciusa w „Gladiatorze II” – Out Magazine

Pierwsze zdjęcia z remake’u „The Wedding Banquet” w reżyserii Andrew Ahna – Deadline.

Scissor Sisters o powrocie na scenę i oporze w czasach Trumpa: „Rozrywka jest ważna w ciemnych czasach” – Attitude.

Clay Aiken o świątecznych złudzeniach, Shawnie Mendesie i byciu w szafie w „Idolu”: „Ameryka wiedziała przede mną!” – Queerty.

Podczas gali LGBT+ Diamond Awards uhonorowane zostały osoby i organizacje wyróżniające się w działalności na rzecz równości i inkluzywności w Polsce. W czasie uroczystości zostały przytoczone dane, z których wynika, że w związku z dyskryminacją osób LGBT+, nasz kraj traci miliardy złotych - Polskie Radio.

W serii postów na platformie X piosenkarz Khalid ujawnił, że jest gejem, po tym, jak – jak twierdzi – ktoś inny go wyoutował. W piątek wokalista hitu Location opublikował post z emoji tęczy, dodając: „Proszę bardzo. Następny temat, proszę, lol.”  

Kiedy ktoś odpowiedział: „Mam nadzieję, że Khalid nie jest GEJEM!”, artysta odpowiedział: „Jestem! I to jest w porządku.”

Piosenkarz Khalid Donnel Robinson, bo tak brzmi jego pełne imię i nazwisko, otwarcie wypowiedział się na temat swojej orientacji seksualnej po tym, jak – jak wyjaśnił w innym poście na platformie X – został wyoutowany przez kogoś innego.

„Wyjaśnijmy coś sobie (haha): nie wstydzę się swojej orientacji seksualnej! W rzeczywistości to nie jest niczyja sprawa! Ale czuję się z tym dobrze. Kocham was,” napisał - NBC News.

Paweł Rakowski: W Kościele rzymskokatolickim (dziś w moim rozumieniu “katolickim” in spe) jest zbudowana piramida absurdów dotycząca wierzących osób LGBTQ+. Podstawą tej piramidy nie jest „Pismo Święte” czy argument “ad naturam”, jak to chciałaby widzieć instytucja rzymskokatolicka w wyrażeniach użytych w Katechizmie Kościoła Katolickiego — podstawą tej piramidy jest zwyczajne historyczne uprzedzenie, homofobia, która stała się specyficznie rzymskokatolicka, ponieważ jest zagnieżdżona w oficjalnych dokumentach kościelnych i wbudowana w rzymskokatolicką teologię oraz antropologię. Przenoszę dyskusję z osób LGBTQ+ na tę homofobię właśnie, która potrzebuje być zdefiniowana i skonfrontowana. Dlaczego? Ponieważ to wobec tej homofobii rzymscy katolicy i rzymskie katoliczki (nie tylko osoby LGBTQ+) przyjmują najróżniejsze strategie działania i/lub przetrwania. Co ta homofobia robi mojej głowie, co robi wspólnocie rzymskokatolickiej, której częścią jestem? Będę o tym pisać.

Dziś wiem, że to homofobia (a nie moja orientacja seksualna) była prawdziwym powodem moich myśli samobójczych, gdy miałem kilkanaście lat. Nawet jeśli nie fizyczne, istnieje dla mnie coś takiego jak zabójstwo lub samobójstwo duchowe — takie złamanie siebie pod wpływem opresyjnego nauczania, w którym dochodzi się do uwewnętrznienia rzymskokatolickiej homofobii, wtedy wróg nie jest już tylko „na zewnątrz”, ale w samym sercu — głosem nieustającego wewnętrznego samoodrzucenia i życia w permanentnym stanie poczucia winy związanego z samym faktem bycia gejem.

Dziś też wiem, że w zasadzie każdą poważną decyzję życiową, którą podejmowałem, była w cieniu odnalezienia się w opresyjnej dla mojej tożsamości i orientacji seksualnej rzeczywistości, o której nie mogłem mówić głośno bez poniesienia “instytucjonalnych” konsekwencji, zwłaszcza wtedy, gdy już zostałem wyświęcony na prezbitera.

Żadna strategia na przetrwanie w takim systemie nie podlega wartościowaniu czy ocenie. Nie można w przestrzeni opresyjnej oczekiwać od osób krzywdzonych jakichkolwiek innych decyzji i postaw — przyjęte, nawet absurdalne, są strategią przetrwania. Każdy ma inną. Nawet uwewnętrzniona homofobia, choć tragiczna, jest wyrazem poradzenia sobie z wykluczającą rzeczywistością. Nigdy nie oskarżę siebie za to, że ją przez część mojego życia przyjąłem i uwewnętrzniłem, bo nie zdawałem sobie sprawy z tego, jakie są jej śmiercionośne konsekwencje — śmiercionośne przede wszystkim w wymiarze psychoduchowym.

Niepokojące filmy w mediach społecznościowych ujawniają, jak czterech młodych mężczyzn jest bitych i upokarzanych przez tłum w nigeryjskim mieście Benin, co ukazuje społeczny wpływ dyskryminujących i dehumanizujących przepisów penalizujących intymność osób tej samej płci - Mamba.

Przewodnicząca BBC Children in Need zrezygnowała ze stanowiska po doniesieniach, że sprzeciwiała się przyznawaniu dotacji organizacji charytatywnej wspierającej młodzież LGBTQ+. Powodem kontrowersji była przeszłość byłego dyrektora naczelnego tej organizacji, który 15 lat temu został skazany za przestępstwa seksualne wobec dzieci.  

Rezygnacja wywołała poruszenie wśród społeczności, która zwróciła uwagę na konieczność oddzielania działań obecnej organizacji od działań jednostek z jej przeszłości. BBC Children in Need, która od lat wspiera dzieci i młodzież w całej Wielkiej Brytanii, stoi teraz przed wyzwaniem odbudowy zaufania publicznego - PinkNews

Tristan Schukraft zyskuje coraz większą popularność w świecie nieruchomości i biznesu. Ten przedsiębiorca LGBTQ+ niedawno został właścicielem kultowego baru gejowskiego The Abbey w West Hollywood w Kalifornii, a także nabył ponad 75% nieruchomości komercyjnych na Fire Island.  

Schukraft jest również założycielem i dyrektorem generalnym MISTR, największej platformy telemedycznej poświęconej profilaktyce HIV oraz długoterminowej opiece nad osobami żyjącymi z HIV.  

Choć jego kalendarz jest zapewne wypełniony po brzegi, Schukraft uznał za ważne, aby wiele z tych nieruchomości, w tym The Abbey, pozostało w rękach społeczności LGBTQ+.  

„To był niesamowity rok. [The Abbey] to bezpieczne miejsce, gdzie możesz być sobą, poznawać nowych przyjaciół i budować rodzinę. W naszej społeczności przyjaciele często stają się rodziną” – powiedział Schukraft w rozmowie z magazynem PRIDE.  

Rozpoczyna się ekscytująca nowa era dla The Abbey, ponieważ Schukraft obejmuje rolę właściciela. W ostatnich latach popularny bar przeszedł pewne zmiany – miejsce to stało się również popularne wśród osób spoza społeczności LGBTQ+, które chętnie odwiedzają je co weekend.

Cher mówi, że była „zszokowana”, gdy odkryła swoje prawdziwe imię w wyniku pomyłki w akcie urodzenia - People.

Box Office: „Wicked” otwiera się z rekordowym wynikiem 114 milionów dolarów, a „Gladiator II” startuje mocno z 55,5 miliona dolarów - Variety.  

Bowen Yang opowiada o swoim pierwszym przesłuchaniu do SNL, które określił jako „katastrofę” z powodu interakcji z Lorne’em Michaelsem: „Nie dostałem pracy” - EW.

Johnny Sibilly dzieli się nowymi szczegółami, wzruszającym spotkaniem obsady „Looking” oraz najlepszymi LGBTQ+ premierami tego tygodnia - Queerty

Andy Cohen o przyszłości rebootu „The Real Housewives of New York City”, nieśpiesznym podejściu do „RHONJ” i zawieszeniu „RHODubai” - Deadline.   

Jonathan Bailey podbija internet, ujawniając urocze spotkanie z ekipą „Bridgerton” podczas kręcenia „Wicked” - Just Jared

Gay USA wieści LGBT - Najstarszy program LGBT w sieci kablowej amerykańskiej pierwszy raz nadawano 1985.

Pride Daily - Jedyny na świecie codzienny podcast z wiadomościami LGBTQ+, przynoszący trzy najważniejsze historie w zaledwie dwie minuty.

Pride Today - wieści LGBT The Advocate

Queer News Tonight

Q-mmunity Network News (QNN) – Wiadomości LGBTQ z Australii

All Things LGBTQ: News


W tym tygodniu w Queer News z Anną DeShawn wspominamy pionierkę transpłciową Sir Lady Javę. „Wciąż nie mogę się otrząsnąć po tych wyborach. Może zacznijmy od tego?” – mówi Anna, ale dodaje, że były też liczne zwycięstwa osób LGBTQ+ na całym kraju, które warto omówić.  


Biznes gier video jest wart więcej niż muzyczny i filmowy razem wzięte. W grach nie brakuje wątków queerowych, choć nie zawsze tak było. Niedawno pojawiło się Dragon Age: Veilguard, w którym występują postacie niebinarne, można również wcielić się w osobę trans. To wystarczy, aby gra zebrała ostre cięgi za tzw. "wokizm". 

Ale czy ta nagonka przekłada się na sprzedaż? Czy społeczność graczy jest queer-friendly? O tym wszystkim rozmawiamy ze skarbnicą wiedzy o grach, czyli Mateusz Witczak - redaktorem naczelnym PolskiGamedev.pl, przez długi czas szefem publicystyki w magazynie CD-Action. 


 Czy praktyki konwersyjne to skuteczna metoda, czy niebezpieczna praktyka? W tym odcinku podcastu Fundacji Wiara i Tęcza, goście dzielą się osobistymi doświadczeniami z tzw. terapią konwersyjną. Asia i Misza opowiadają o bolesnych konsekwencjach prób "leczenia" swojej orientacji psychoseksualnej.


Czy w latach 90. Polacy wiedzieli jak wyglądają lesbijki? Jaki był tajny plan działania Lambdy Warszawa? Gdzie można się dowiedzieć co to znaczy AFAB? Czego dotyczyły pierwsze sprawy sądowe wytoczone w Polsce przez osoby LGBT+? Co łączy feministkę i lesbijkę*? Czy to prawda, że można być biseksualną lesbijką*? I jakie miasto jest queerową stolicą Polski? O tym wszystkim rozmawiamy z ikoniczną aktywistką polskiego ruchu LGBT+ - Ygą Kostrzewą.

Drugi odcinek queerowego podcastu prosto z Wrocławia to spotkanie z doktorką Joanną Hytrek-Hryciuk, autorką książki „Między prywatnym a publicznym. Życie codzienne we Wrocławiu w latach 1938-1944”. Jest to okazja do rozmowy o źródłach archiwalnych i ich braku. Zastanawiamy się nad tym, na czym polega specyfika Wrocławia i Dolnego Śląska w kontekście historii lokalnej i historii mniejszości. Jednocześnie, obok historii queerów, próbujemy opisać innych „obcych” w przedwojennym Breslau – wszystkich tych, którzy nie pasowali do narodowosocjalistycznej wspólnoty.

Lil Nas X powrócił z nowym singlem "Light Again"! Utwór powstał we współpracy z Take a Daytrip, Omerem Fedi oraz Jasperem Harrisem, a za produkcję odpowiada sam Thomas Bangalter, znany z Daft Punk. To muzyczna eksploracja w stylu house, która ma szansę ponownie wynieść artystę na szczyty list przebojów. 


Co może wydarzyć się kiedy dwóch mężczyzn spotka się na Grindrze?  Poznajcie historie z najpopularniejszej aplikacji randkowej dla gejów, które zostały przesłane Bezie Wstydu drogą anonimową. Komentować je będzie gościnnie standuperka Ola Petrus, która także podzieli się swoim świadectwem użytkowniczki żółtej aplikacji…


Laverne Cox dołącza do Johnny’ego Sibilly przy barze, by rozpocząć kolejny emocjonujący sezon Logo SPILL! Obejrzyj, jak ci starzy znajomi wchodzą w pełen luzu klimat i rozmawiają o wszystkim, co związane z Laverne! Od Joan Rivers przez Ricky’ego Martina aż po znaczącą różnicę między „chłopakiem na codzień” a „świątecznym romansem” – żaden temat nie jest tabu w tej szczerej i przezabawnej rozmowie. 

Podczas prowadzenia podcastu All Out with Jon Dean mieliśmy szczęście słuchać historii o coming oucie, które nasi goście dzielili się w cotygodniowych wywiadach. Jednak nie wszystkie opowieści były łatwe do wysłuchania.

Tommy i Peter - czeskie małżeństwo

Davey Wavey

Matthew i Ryan

LGBT+ Diamonds Awards 2024 - celebracja różnorodności, równości i odwagi, tych, którzy codziennie działają na rzecz poprawy sytuacji osób LGBT+ w społeczeństwie i miejscach pracy.

Pracodawca/pracodawczyni/pracodawcx roku -  Diversity & Pride TVN Warner Bros Discovery.
Pracownicza sieć LGBT+ roku - Standard Chartered Poland.
Ambasador/ambasadorka/ambasadorx osób LGBT+ - Andrzej Szwan, znany jako Lulla La Polaca. 
Inicjatywa wspierająca osoby LGBT+ - Koalicja na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej.
Partnerstwo roku (organizacja pozarządowa) - Warszawski Klub Sportowy Volup.
Inicjatywa lokalna roku - Kolektyw Śląsk Przegięty. 
Specjalna nagroda - Kampania Przeciw Homofobii.  

Husband and Husband

Stan Chrisa vlog

W tym tygodniu naszym gościem jest Louis III – piosenkarz, autor tekstów i gwiazda muzyki pop oraz dance. Louis, urodzony w południowym Londynie z korzeniami świętolucjańskimi, opowiada o swojej drodze w branży muzycznej oraz o tym, jak to jest odkrywać swoją seksualność i dokonywać coming outu pod czujnym okiem fanów.  

Rozmawiamy o ewolucji jego kariery – od pisania piosenek o dziewczynach do tworzenia muzyki o chłopcach – i wyzwaniach, jakie napotyka podczas podróży na Saint Lucię. Dla Louisa, miejsce to ma ogromne znaczenie, ale oznacza również konieczność tłumaczenia swojemu chłopakowi, że w miejscach publicznych nie mogą okazywać sobie uczuć.

"Szczerze do bólu" to nowy program Łukasza Skałby, przedstawiający niezwykłe historie zwykłych ludzi. Rozmowy poruszające, inspirujące i ciężkie emocjonalnie. Bez owijania w bawełnę, zdzieramy symboliczny plasterek i docieramy do sedna problemu. Pierwszy odcinek "Szczerze do bólu" to historia Artura - młodego chłopaka, który opowiada o życiu z wirusem HIV. Podczas rozmowy, zdradza on powody zarażenia, historię odkrywania swojej orientacji oraz reakcję środowiska na coming out. Artur wspomina również swojego byłego partnera, któremu wirus HIV przedwcześnie odebrał życie.  W rozmowie poruszone zostały również wątki egzystencjonalne oraz zdrowia psychiczneg

 Olly Alexander klip “Polari” - „Polari” Olly’ego Alexandra to czysta adrenalina lat 80. – energetyczny, przesiąknięty syntezatorami utwór otwierający i zarazem wprowadzający do nadchodzącego solowego albumu o tym samym tytule. Ten turboładowany hit przywodzi na myśl wczesne brzmienia Pauli Abdul i Janet Jackson, jednocześnie zachęcając słuchaczy do odkrycia tajemnego queerowego języka.

Klip muzyczny Damez - “Freaked”. Groovy, pełen soulu i sensualności – Damez powraca na scenę z najnowszym singlem „Freaked”. Ten hipnotyzujący, powolny utwór łączy jego jedwabiście gładki wokal z migoczącą produkcją R&B, tworząc dźwiękowy pejzaż czystej pokusy.  

Singlowi towarzyszy teledysk inspirowany latami 70., który ocieka retro urokiem i wizualną zmysłowością. Rapper, wokalista, tancerz i autor tekstów – Damez udowadnia, że jako prawdziwy „czterokrotny zagrożenie” potrafi robić wszystko, zostawiając widzów i słuchaczy w zachwycie.

Omar Apollo zachwyca swoją poruszającą hiszpańską serenadą „Te Maldigo”, stworzoną na potrzeby filmu Luki Guadagnino „Queer”, który trafi na ekrany 27 listopada. Wyprodukowany przez Trenta Reznora i Atticusa Rossa utwór, którego tytuł można przetłumaczyć jako „Przeklinam Cię”, to emocjonalna ballada pełna bólu i żalu.

Towarzyszy jej teledysk w reżyserii samego Guadagnino, w którym Omar występuje w zadymionym barze w Meksyku lat 50. Klip oferuje przedsmak tego, co już teraz zapowiada się na kluczowy moment w queerowym kinie.

Nowy singiel Lil Nas X „need dat boy” to marzycielski, wyznaniowy utwór, który ukazuje bardziej wrażliwą stronę jego ery Dreamboy. Zamiast euforycznych bitów „LIGHT AGAIN!”, artysta sięga po minimalistyczną melodię fortepianową przeplataną ciężkim basem, tworząc kompozycję delikatną, ale pełną wyrazu.

Tomasz Puchalski to polski duchowny Reformowanego Kościoła Katolickiego i od 2022 r. biskup tego Kościoła. Pełni również posługę ordynariusza dla Wikariatu Belgii i Holandii Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej.


Inkluzywność w praktyce: co pracodawcy mogą zrobić dla osób LGBT+? webinar z cyklu “HR od kuchni by People Innovation”, którego gościem był Rafał Dembe - Dyrektor ds. Strategii i Wsparcia Biznesu w Santander Bank Polska. 


Premiera cyklu „Rozmowy o różnorodności”, towarzyszącego 1. w Polsce Inkluzywnym Targom Pracy Beyond Labels! 


Włącz różnorodność! - dobre praktyki od StateStreet i LSEG - Beyond Lablels - Gdańsk 2024


Kylie Minogue o byciu nazywaną ikoną queer i swojej relacji ze społecznością LGBTQIA+. Kylie, od lat uwielbiana przez społeczność LGBTQIA+, otwarcie mówi o tym, jak bardzo ceni sobie to wyjątkowe połączenie. Podkreśla, że wsparcie i miłość tej społeczności były dla niej ogromnym źródłem inspiracji przez całą jej karierę. Jej muzyka, styl i przesłanie zawsze rezonowały z ideą akceptacji, odwagi i radości, które są bliskie wielu osobom queer.  


The Venture Out Project to organizacja non-profit, której misją jest integrowanie społeczności queer i transpłciowej poprzez wycieczki z plecakiem i przygody na świeżym powietrzu. Z okazji Tygodnia Świadomości o Osobach Transpłciowych, Kelly spotyka się z założycielem, Perrym, który opowiada o swojej drodze jako transpłciowy mężczyzna i dzieli się, jak ogromny wpływ na społeczność mają wyprawy w naturę. Obejrzyj do końca, aby zobaczyć wielką niespodziankę dla Venture Out!


Millie, pod wpływem mocnych leków na migrenę, które dostała od Dennisa, jest bardzo flirtująca wobec Bryce’a, syna Dana, kiedy Micky przyprowadza go do mieszkania. Saxon i Stevie idą na randkę, która kończy się w łóżku, ale kiedy Stevie wymyka się, by zażyć metamfetaminę, Saxon wyrzuca go z mieszkania.


Od wyborów CBS News donosi, że osoby czarnoskóre otrzymują rasistowskie wiadomości tekstowe. Podobne wiadomości zgłaszają również osoby hiszpańskojęzyczne i LGBTQ. Nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za te ataki, ale pojawiają się pytania o to, skąd sprawcy wiedzą o rasie i orientacji seksualnej swoich ofiar.


Ten odcinek świętuje utwór „Midnight Radio” autorstwa Stephena Traska, epicką piosenkę finałową z przełomowego filmu i musicalu scenicznego "Hedwig and the Angry Inch". Jake zaprasza do swojego domu w Nowym Orleanie Johna Camerona Mitchella – twórcę, reżysera i gwiazdę tego kultowego klasyka – aby porozmawiać o początkach pomysłu na musical, jego odbiorze, kulisach powstawania filmu i jego trwałym znaczeniu.


W środkowym Ohio podejmowane są intensywne działania, aby przeciwdziałać kryzysowi samobójstw wśród młodzieży LGBTQ+. Statystyki pokazują, że młode osoby queer i transpłciowe są bardziej narażone na problemy zdrowia psychicznego, często wynikające z dyskryminacji, braku akceptacji czy izolacji.  


Choć Dan Levy nie traktuje siebie zbyt poważnie (szczególnie, jak sam przyznaje, w kwestii mody), jego zaangażowanie w pracę jest niezaprzeczalne. „Musisz sam tworzyć rzeczy, jeśli nie widzisz opowieści, które chciałbyś zobaczyć” – mówi w rozmowie z @freemans_land w wywiadzie dla The Journal, towarzyszącym jego udziałowi w świątecznym filmie krótkometrażowym dla MR PORTER.  


Nagranie webinaru na temat Osób LGBT a Wybory: Bariery i Rozwiązania.


We wtorek w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu odbędzie się pierwsze przesłuchanie dotyczące Węgierskiej Ustawy o Ochronie Dzieci tak zwane zakaz propagandy LGBT wzorowanej na rosyjskim prawie. 


Republikańska kongresmenka Nancy Mace podejmuje działania, aby zakazać transpłciowym kobietom korzystania z damskich toalet w Kapitolu USA, wkrótce po tym, jak Sarah McBride (Demokratka z Delaware) została wybrana jako pierwsza otwarcie transpłciowa osoba w Kongresie. 


Tydzień Świadomości o Osobach Transpłciowych zwraca uwagę na historie i wyzwania społeczności trans.  


The GenderCool Project to organizacja non-profit i globalny ruch, który przełamuje stereotypy na temat osób transpłciowych i niebinarnych poprzez kampanię opowiadaną przez młodzież trans. Założycielka i mama, Jen, oraz członek zarządu, Ashton, łączą się, aby podzielić się mocą historii młodzieży trans. Dzięki tym opowieściom, pełnym relacji i optymizmu, docierają do osób, które być może nigdy wcześniej nie spotkały osoby transpłciowej.


Cher w swojej nowej autobiografii dzieli się przemyślanym podejściem do pisania o swoim transpłciowym synu, Chazie Bono. W książce podkreśla, że uzyskała jego zgodę na użycie dawnego imienia, Chastity. „Wspominam mojego syna Chaza jako Chastity, imię, którym posługiwał się w okresie opisanym w tej książce,” pisze Cher we wstępie do „Cher: The Memoir, Part One”. 

Aktor Jordan Bell usiadł do rozmowy z Denny Pattersonem z Instinct Magazine, aby porozmawiać o swojej roli w drugim sezonie przebojowego serialu platformy Dekkoo, „Danny Will Die Alone”. Produkcja zagłębia się w trudną rzeczywistość bycia samotnym gejem w dzisiejszych czasach, próbującym znaleźć miłość za pośrednictwem aplikacji randkowych. Serial oferuje krytyczne spojrzenie na współczesne randkowanie oraz zmieniające się style relacji.

Vlog Bucka Angela

Influencer gejowski Joel Wood 

Dai i Shun, ulubiona para internautów, która poznała się w japońskim reality show Netflixa "The Boyfriend", właśnie uruchomili swój własny kanał na YouTube!

„The Universe Needs To Relax” (z Cynthią Erivo) - Las Culturistas z Mattem Rogersem i Bowenem Yangiem.

W czasach komunizmu imponujący, choć jeden z najmniej odwiedzanych krajów Azji – Laos.

Podcast The Wild Podcast

John Oliver odpowiada anty-transowym politykom w programie „Last Week Tonight”, którzy oskarżają transpłciowe osoby za zło.


Prowadzący „Late Night” Seth Meyers broni społeczności trans: „Jeśli wybierasz ten moment, aby szukać kozła ofiarnego i demonizować wrażliwych ludzi… jesteś w błędzie”.


Laureat Nagrody Komediowej na Virgin Atlantic Attitude Awards, powered by Jaguar, Mawaan Rizwan, w rozmowie z Attitude opowiada o swojej surrealistycznej komedii BBC Juice, pracy na planie z rodziną, występie ze swoim zespołem na Glastonbury oraz swojej teorii, że Timon i Pumbaa byli „pierwszą gejowską parą Disneya”:  

„Byli pierwszą parą gejowską w telewizji, która adoptowała dziecko, które – przepraszam bardzo – zostało królem. Adopcja przez pary jednopłciowe działa.”


Razem z Danielle i Zhane ruszamy na EVerywhere, aby odkrywać słoneczne ulice San Diego, w ramach projektu prezentowanego przez Chevrolet. Dołącz do nich, gdy odkrywają najlepsze miejsca w mieście na relaks, naładowanie baterii i celebrowanie lokalnej kultury.


Zajrzyj za kulisy sesji okładkowej Lulu dla magazynu Attitude, gdzie zwyciężczyni Eurowizji opowiada o sześciu dekadach w show-biznesie, swojej relacji z Davidem Bowie, szampanie dla Lulu oraz o tym, co oznacza dla niej zdobycie Honorary Gay Award podczas Virgin Atlantic Attitude Awards Jaguar.


Po kultowym wyzwaniu makeover, w którym królowe zamieniały swoich bliskich w pełnoprawne drag queens, belfaska ikona Charra Tea niestety stała się najnowszą królową, która musiała powiedzieć "sashay away". W rozmowie z Conorem Clarkiem z GSN opowiada o swoim szalonym występie w Snatch Game, o tym, jak udział w programie zmienił jej życie, oraz dlaczego czuła, że to był właśnie jej czas na odejście.


Jamie Tabberer z Attitude rozmawia z Fredem Hechingerem, który wciela się w cesarza Karakallę w filmie Gladiator 2.


Dołącz do nas na ekskluzywny wywiad z obsadą filmu Gladiator II Ridleya Scotta! Posłuchaj, co mają do powiedzenia Paul Mescal, Denzel Washington, Connie Nielsen i Fred Hechinger. Aktorzy opowiadają o intensywnej dynamice filmu, zabawnych momentach zza kulis i tym, jak to jest kontynuować dziedzictwo epickiej serii. Od refleksji o Cesarstwie Rzymskim po niezapomniane „epickie pocałunki w czoło” – mamy dla Was wszystkie soczyste szczegóły! Nie przegap tej szczerej i pełnej chaosu rozmowy z hollywoodzką elitą.


Po 7 latach rządów w krakowskim kościele arcybiskup Marek Jędraszewski osiągnął wiek emerytalny, ale do czasu wyznaczenia jego następcy przez papieża, cały czas zarządza archidiecezją. Przez te 7 lat zyskał opinię jednego z najbardziej kontrowersyjnych hierarchów kościelnych i naczelnego kapelana Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie on jest autorem słynnych słów o "tęczowej zarazie" oraz licznych wypowiedzi na temat katastrofy smoleńskiej, zgodnych z partyjnym przekazem. O tym, jak wyglądała posługa arcybiskupa Jędraszewskiego, reporterka Aneta Regulska rozmawiała nie tylko z publicystami, którzy od lat śledzili jego karierę z bliska, ale także z duchownymi z Krakowa. Ci, którzy zgodzili się wystąpić przed kamerą, w większości zrobili to tylko pod warunkiem zachowania anonimowości.


Anthony Allen Ramos z GLAAD rozmawia z Jonathanem Baileyem i Jeffem Goldblumem o filmie Wicked, który wchodzi do kin 22 listopada. W filmie Jonathan wciela się w urokliwego Fiyero, uwielbianego przez wszystkich mieszkańców miasta. Czy jego zdaniem postać Fiyero cieszy się z uwagi zarówno ze strony kobiet, jak i mężczyzn?  

„Tak, oczywiście. Myślę, że także ceni sobie możliwość odwzajemniania tej uwagi! Fiyero to ktoś, kto jest zmęczony rzeczywistością świata, w którym żyje, i myślę, że etykiety byłyby dla niego frustrujące,” mówi Jonathan.


W tej sprawie nie ma aż tak wiele różnice i znajdziemy rozwiązania, kiedy ustawy spotkają się w Sejmie. Jesteśmy zdeterminowani, aby doprowadzić do regulacji kwestii osób żyjących w związkach nieformalnych — powiedziała posłanka PSL Urszula Pasławska w programie "Onet Rano.", pytana o przyszłość projektów ustaw o związkach partnerskich Lewicy i PSL.


Bowen Yang dołącza do Hody i Jenny, aby porozmawiać o długo wyczekiwanym musicalu filmowym „Wicked”, swojej przyjaźni z Arianą Grande poza planem oraz o parodii Charli XCX, którą zaprezentował w „Saturday Night Live”. Następnie Yang reaguje na jedno ze swoich wczesnych wystąpień w konkursie talentów w programie TODAY w 2017 roku i opowiada o umieszczeniu Hody i Jenny na liście „Las Culturistas” 400 najbardziej ikonicznych rzeczy.


Aktor z „Bridgertonów” otwiera się na temat swojej obsesji na punkcie morza i jego „pokornej potęgi”. Od tego, skąd się ona wzięła, po nieprzemijające piękno – posłuchaj, jak Jonathan zachwyca się tym tematem.


Ronan Farrow, który ujawnił historię zapoczątkowującą ruch „Me Too”, komentuje obecną sytuację tego ruchu oraz decyzję prezenterów MSNBC, Joe Scarborougha i Miki Brzezinski, by spotkać się z prezydentem elektem Donaldem Trumpem.


"Jesus Was A Drag Queen" piosenka Madge Dietrich, Kendall Perry w Kościele Middle Church w Nowym Jorku.


W tym odcinku prowadząca, Jules Gill-Peterson, rozmawia z założycielami organizacji Invisible Histories o ich przełomowej pracy na rzecz zachowania bogatej, często pomijanej historii życia osób queer na amerykańskim Południu. W czasach, gdy społeczności LGBTQ+ stają w obliczu rosnących zagrożeń, ochrona tych opowieści staje się pilniejsza niż kiedykolwiek. Razem omawiają, w jaki sposób archiwizowanie odporności, radości i codziennych doświadczeń stanowi wyzwanie wobec wymazywania tych historii oraz jak te ważne narracje mogą inspirować przyszłe pokolenia.

Ten wykład zbada, w jaki sposób queerfobia działa jako czynnik „wypychający” osoby ubiegające się o azyl i poszukujące rzekomego „bezpieczeństwa” w Zjednoczonym Królestwie. Jednak co dzieje się później, gdy osoby queer ubiegające się o azyl docierają do Wielkiej Brytanii? Jakie wyzwania muszą wówczas pokonać?

W Utah odbył się wiec na rzecz zwiększenia świadomości o prawach osób transpłciowych i ich sytuacji w społeczeństwie. Wydarzenie miało miejsce w Kapitolu Stanu Utah i przyciągnęło osoby transpłciowe, ich sojuszników oraz liderów społecznych.  

Ten nagradzany krótki dokument zagłębia się w niekonwencjonalną psychikę pokolenia Z poprzez twórczość wizjonerskiego artysty 3D, Scum Boya – młodego południowoafrykańskiego, żydowskiego transpłciowego mężczyzny, który żyje z niezwykłą odwagą i otwartością.

Nagrodzona działaczka na rzecz 2SLGBTQ+, Fae Johnstone, dołącza do porannego programu, aby omówić znaczenie Dnia Pamięci Osób Transpłciowych.

20 listopada obchodzimy Dzień Pamięci Osób Transpłciowych. W tym dniu omawiamy, jak to święto powstało, jak jest obchodzone oraz jakie ma znaczenie.

Daniel Craig wyraża nadzieję, że film "Queer" zostanie dostrzeżony przez widzów, mimo zakazu wyświetlania w Turcji.

Prowadząca program For the Love of DILFs na OUTtv, Stormy Daniels, zdradza, czego widzowie mogą się spodziewać po queerowych uczestnikach, którzy szukają prawdziwej miłości, czy to w postaci himbo, czy taty.

Tan France, projektant mody znany z doskonałego stylu w programie Queer Eye, niedawno otworzył drzwi do swojego oszałamiającego domu w stylu Tudorów w Salt Lake City. Urodzony w Yorkshire celebryta telewizyjny i jego mąż, Rob France, postanowili osiedlić się w pięknym mieście i stworzyć dom, który odzwierciedla ich osobisty styl i gust. Ich dom w stylu Tudorów to wspaniała mieszanka starego świata z nowoczesną elegancją, pełna luksusowych akcentów w każdym detalu.

Nagrodzony wokalista Clay Aiken, który zdobył popularność dzięki American Idol, dołącza do programu CBS Mornings Plus, aby porozmawiać o swoim nowym albumie świątecznym Christmas Bells Are Ringing oraz swojej interpretacji piosenki Binga Crosby'ego Do You Hear What I Hear?

Jonathan Bailey opowiada o tym, jak udaje mu się utrzymać różnorodność swoich postaci podczas próby dla Wicked oraz jednoczesnego kręcenia Bridgerton i Fellow Travelers. Zaznaczył, że poprosił o możliwość pracy ze swoim koniem z Bridgerton a także wspomniał o licznych dronach latających wokół planu Wicked.

„Świąteczna afera w North Pole” - Mieszkające w miasteczku North Pole w stanie Vermont Trish (Kyle Richards) i Diana (Betsy Brandt) są najlepszymi przyjaciółkami. Co roku już od dziewięciu lat kobiety wygrywają konkurs na najlepszą świąteczną dekorację domu. Tym razem jednak na kilka dni przed Bożym Narodzeniem dochodzi między nimi do poważnej kłótni, która zdaje się kończyć ich zażyłość. Tego roku każda na własną rękę bierze udział w rywalizacji. W obsadzie także Alec Mapa. 

Cynthia Erivo i Ariana Grande, gwiazdy musicalu Wicked, w rozmowie z GAY TIMES opowiedziały, jak ich osobiste doświadczenia – jako osoby queer (Erivo) i sojuszniczki (Grande) – wpłynęły na ich interpretację ról Elphaby i Glindy.

Bowen Yang i Bronwyn James, którzy wcielają się w role Pfannee i ShenShen w musicalu Wicked, odpowiedzieli na „ekstremalnie queerowe pytania” podczas rozmowy, w której poruszono wiele LGBTQIA+ tematów.

W Kosowie, kraju z większością muzułmańską, istnieje tylko jeden bar LGBTQ – Bubble Bar. To wyjątkowe miejsce, które stało się azylem dla społeczności queer, gdzie można celebrować różnorodność, wolność i siłę wyrażania siebie.  

Matte Namer, wokalista zespołu synth-rockowego The FMs, w rozmowie z Dennym Pattersonem z Instinct Magazine opowiedział o nadchodzącym albumie zatytułowanym "51122", który ukaże się 22 listopada.  

Quincy Jay vlog 

Jonathan Bailey i Jeff Goldblum, którzy w filmie Wicked wcielają się odpowiednio w role Fiyero i Czarnoksiężnika, rozmawiają z Jamiem Tabbererem z magazynu Attitude przed premierą filmu w Wielkiej Brytanii, zaplanowaną na 22 listopada 2024 roku.

W filmie The Senator Mauro Carvalho przedstawia historię związku homoseksualnego, w którym początkowa namiętność stopniowo zmienia się w uzależnienie emocjonalne i finansowe. Produkcja ta jest odkrywczym zwierciadłem, ukazującym obłudę i bigoterię konserwatywnych polityków.

Grupa WiT Trójmiasto świętowała 3. rocznicę reaktywacji

Anthony Allen Ramos z GLAAD przeprowadził rozmowę z reżyserem Wicked, Jonem M. Chu, na temat jego zaangażowania w stworzenie filmu, który będzie jak najbardziej różnorodny i inkluzywny.

„To było coś, czego wszyscy byliśmy bardzo świadomi... chcieliśmy znormalizować to, jak wygląda świat. Zawsze mam wrażenie, że filmy fantasy są swego rodzaju standardem tego, jak powinna wyglądać opowieść... więc przedstawienie, jak powinien wyglądać świat fantasy, było dla mnie bardzo ważne” – powiedział reżyser.

Robert F. Kennedy Jr. stał się w pewnym sensie persona non grata za rozpowszechnianie, według obrońców praw osób LGBTQ+, szkodliwych dezinformacji na tematy mające wpływ na tę społeczność.

PinkNews przeprowadziło rozmowę z Bowenem Yangiem (Pfannee) i Bronwyn James (ShenShen) na temat znaczenia Wicked dla społeczności LGBTQ+ oraz tego, jak każdy z nas może odnieść się do doświadczeń Elphaby, związanych z byciem „innym” i „wykluczonym”.

W najnowszym odcinku Pop Off! Lill, uczestniczka 6. sezonu RuPaul's Drag Race UK reprezentująca Manchester, zasiada do rozmowy z prowadzącym i producentem Metro Entertainment, Zakiem Haniffem. Dyskutują o najbardziej niewygodnym doświadczeniu w jej karierze drag, wiralowych memach oraz ogromnym wsparciu fanów, które napłynęło w ostatnim czasie.

Niektórzy LGBTQ+ ocaleńcy przemocy domowej twierdzą, że czują się, jakby nie mieli dokąd pójść, ponieważ większość schronisk nie jest przystosowana do udzielania wsparcia osobom queerowym.

Carmen Alvarado przeprowadziła rozmowę z Alejandro Cavero na temat praw, które mogą zostać przyznane, oraz konsekwencji zatwierdzenia związków cywilnych dla par tej samej płci w Peru. Wspólnie przeanalizowali argumenty za i przeciw, a także możliwe skutki społeczne i prawne takiego rozwiązania.  

Ustawa o postępach w związkach partnerskich znajduje się obecnie w Kongresie Peruwiańskim. Peru pozostaje jednym z krajów najbardziej opóźnionych w kwestii praw osób LGBT w Ameryce Łacińskiej.

Zooey Zephyr z Montany wypowiedziała się na temat kontrowersyjnego zakazu korzystania z toalet przez osoby trans w budynkach Kongresu. W wywiadzie udzielonym Scripps News stwierdziła, że „nienawiść do osób trans jest bezgraniczna”.

Zephyr udzieliła przemyślanej odpowiedzi, gdy zapytano ją, czy Rep.-elect Sarah McBride, pierwsza osoba trans wybrana do Kongresu, ustępuje, mówiąc, że będzie przestrzegać zasad na Kapitolu, nawet jeśli się z nimi nie zgadza.

Po tym, jak Sarah McBride została pierwszą otwarcie transseksualną członkinią Kongresu, republikańska przedstawicielka Nancy Mace postanowiła stać się jej główną prześladowczynią. Reakcja na całe zajście ze strony Rep. Alexandrii Ocasio-Cortez była perfekcyjna.

Hakeem Jeffries, przewodniczący Izby Reprezentantów, zareagował na ataki Rep. Nancy Mace skierowane przeciwko pierwszą transpłciową członkini Izby Reprezentantów, Sarah McBride. Podczas wywiadu omówił również swoją nową książkę "The ABCs of Democracy", w której porusza kwestie związane z wartościami demokratycznymi i prawami obywatelskimi.

Program mieszkaniowy w Vancouver zapewnia, że osoby transpłciowe i dwuspłciowe mają bezpieczne miejsce, które mogą nazwać domem. Dziennikarka CBC, Caroline Chan, odwiedziła Aoki Ross House, aby dowiedzieć się więcej o rosnącym zapotrzebowaniu na tego typu mieszkania.

Hannah Gelbart i dziennikarka BBC Thai, Panisa Aemocha, w Bangkoku rozmawiają o legalizacji małżeństw osób tej samej płci w Tajlandii.

Christian Siriano odwiedził w tym tygodniu panie z programu The View i wspominał najbardziej ikoniczne momenty swojej kariery w świecie mody – w tym ubieranie gwiazd takich jak Whoopi Goldberg i Jennifer Lopez – w swojej nowej książce Christian Siriano: The New Red Carpet.


Rosie O’Donnell gościła w programie QVC HSN 

 

Jak Bowen Yang radzi sobie z ostrym jedzeniem? Przekonaj się, gdy Yang mierzy się ze skrzydełkami i opowiada o najlepszych popowych albumach 2024 roku, nauce rozmowy z Lorne'em Michaelsem oraz kulisach szkicu Hot Ones-Beyoncé w SNL.

Saddle Club zapoczątkował queerową scenę tańca liniowego w Sydney, choć queerowy taniec liniowy ma w Australii swoje korzenie już w latach 80., a nawet wcześniej.

Inspiracją dla tego ruchu był Stud Country, queerowe wydarzenie taneczne, które pielęgnuje długą tradycję tańca liniowego w Los Angeles. Pomimo sukcesu i oddanej społeczności, wydarzenie stoi w obliczu utraty swojej lokalizacji z powodu gentryfikacji.

Społeczność LGBTQI+zgromadzili się w Nowym Delhi, aby domagać się równych praw i wyrazić swoje obawy dotyczące restrykcyjnych przepisów w kraju. W 2018 roku najwyższy sąd Indii uchylił prawo z czasów kolonialnych, które karało seks homoseksualny do 10 lat więzienia, rozszerzając konstytucyjne prawa społeczności LGBTQI+. Jednak sąd odmówił legalizacji małżeństw jednopłciowych, przenosząc odpowiedzialność za tę decyzję na parlament. Homoseksualność od dawna jest obarczona piętnem w tradycyjnym społeczeństwie Indii, choć w ostatnich latach można zauważyć zmianę nastawienia wobec par jednopłciowych.


Dzienniki trzech młodych kobiet odsłaniają, jak wygląda odkrywanie zupełnie nowej strony swojej seksualności po raz pierwszy.


Pisarz Jacek Dehnel po pięciu latach w Niemczech wraca do Polski. Ma dość Berlina, biurokracji i sporów z urzędami. W rozmowie z DW zdradza, za czym będzie tęsknił i co go czeka w Polsce jako osobę LGBT.