Osoby w wieku 14-16 chcące dokonać prawnej korekty płci będą potrzebować zgody rodziców lub opiekunów.
Wcześniej osoby zainteresowane procedurą musiały przedstawić diagnozę dysforii płciowej oraz udowodnić, że przez 2 lata poddawały się terapii hormonalnej. Osoby nieletnie potrzebowały również zgody sądu.
Możliwość prawnego uzgodnienia płci wyłącznie na podstawie deklaracji jako pierwsza wprowadziła Argentyna w 2012 r. Od tamtej pory na podobny krok zdecydowały się m.in. Belgia, Brazylia, Chile, Kolumbia, Dania, Ekwador, Islandia, Irlandia, Malta, Nowa Zelandia, Norwegia, Portugalia, Szwajcaria i Urugwaj.
Portal Tranzycja.pl opublikował niedawno artykuł obalający mit, że transpłciowość wśród nastolatków to przemijająca moda. Nowe badanie wskazuje, że 98% osób, u których terapia hormonalna rozpoczęła się przed 18. rokiem życia, kontynuuje ją w dorosłości - Grupa Stonewall.
Pride Today - wieści LGBT The Advocate
Jaki jest stan feminizmu w Ameryce dzisiaj? Od praw osób transpłciowych po aborcję, od intersekcjonalności po standardy piękna, opiniotwórcze głosy z całego spektrum politycznego ścierają się w sprawie najbardziej kontrowersyjnych kwestii, przed którymi stoją dziś kobiety.
„To nie jest film o homoseksualizmie, to film o miłości”. Maryam Touzani, reżyserka „The Blue Caftan”, marokański film LGBT w preselekcji do Oscarów.
Po fali epidemii grypy mamy falę zawałów i falę udarów. Po przejściu grypy te rzeczy się dzieją, więc warto się szczepić. Niestety nie udało się dotrzeć z tym do społeczeństwa - mówiła w TOK FM specjalistka chorób zakaźnych i pediatrii dr Lidia Stopyra, która tak skomentowała aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce i fakt, iż przeciwko grypie w tym sezonie zaszczepiło się tylko 4 proc. społeczeństwa.
CBC News: The National
PBS NewsHour
Democracy Now!
Codziennik biblijny
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz