Jakub i Dawid: "Wypier**lać ped**y razem z tym waszym prezydentem> - to usłyszeliśmy za ten pocałunek w Słupsku, a gdzie jak gdzie, ale tutaj się tego najmniej spodziewaliśmy. Nie znamy czasu i miejsca, gdy przyjdzie się nam zmierzyć z takimi zachowaniami, ale nie może to nas powstrzymać od życia bez ukrycia."
Jakub i Dawid pokazali fotkę ze swym słupskim pocałunkiem - i spośród wielu komentarzy pod nią wyławiamy jeden:
"Jestem w związku partnerskim, ale uważam, że afiszowanie się to przesada, to nasz wybór, żyjemy w kraju, który ma tradycje chrześcijańskie itd. i nie ma co się afiszować, bo to zmniejsza szacunek innych ludzi do nas. Mamy swój świat w swoich 4 kątach i tego się trzymajmy A będzie dobrze"
Ta wypowiedź wydaje nam się znamienna. Autor sam siebie (i swego partnera) postrzega jako obywatela drugiej kategorii, kogoś, wobec kogo dyskryminacja jest oczywistą, normalną sprawą. Publiczny pocałunek pary jednopłciowej uznaje za "afiszowanie się" - to zresztą typowy termin ze słownika homofoba. Jest wprost wypowiedziany postulat "swego świata w 4 kątach" - czyli heteryk może być sobą na tym świecie, natomiast gej - tylko "w swoich 4 kątach". I na koniec jeszcze zachęta, by "tego się trzymać, a będzie dobrze". Otóż, naszym zdaniem, gdyby tego się trzymać - życia w ukryciu, akceptowania naszej własnej gorszej pozycji w społeczeństwie - będzie tylko gorzej.
Wpis ten jest też znakomitą odpowiedzią na pytanie, dlaczego społeczność LGBT w Polsce nie ma wciąż siły odpowiadającej jej faktycznej liczebności - bo jest wśród nas mnóstwo takich osób, które przejmują argumenty homofobów i uznają je za swoje, sami siebie postrzegając jako ludzi, którym wolno mniej, niż ludziom hetero. (Replika)
Też wiele razy doświadczyłem po co tak się afiszuję, po co chodzę na te "pedalskie parady", po one szkodzą po tak są "gołe dupy", wielu nas środowisku żyje w świecie "heteromatriksie", na portalach randkowy piszą szukają normalny, po za środowiska. W Polsce przez 20 lat nie mamy nic, to też wina wielu nas. Po wolą siedzieć cicho, najgorsze to głosować na homofobów. Dla wielu pieniądze są ważniejsze wycieczki do Dubaju, niż prawa mieć.
Wielu mówią działacze czy w Polsce, czy zagranicą, dopóki sami nie wywalczymy prawa to nikt za nas nie wywalczy. Atakowanie środowiska po są "zniewieściali", po "całują się" publicznie, parady równości itp. To nic nie zmieni się, czas ruszyć dupy z wygodnej kanapy i zrobić coś.
Arek Kluk, szef Grupa Stonewall (organizacja odpowiedzialna m.in. za Marsz Równości / Piknik / Poznań Pride Week 2018) w najnowszej "Replice" mówi o swych doświadczeniach z publicznymi pocałunkami.
Oto fragment wypowiedzi Arka: "Nie miałbym problemu, gdyby namiętne pocałunki publiczne nie były przyjęte – ale pod warunkiem, że to dotyczyłoby zarówno par homo, jak i hetero - nie tak, jak teraz. Mnie raczej tego nie brakuje – ale może tak już jestem „wytresowany”, że nie potrzebuję? Gdy widzę na ulicy całujące się pary hetero, to przechodzi mi przez myśl, że ja mam jakby bana na coś takiego i to nie jest OK. Żeby tak romantycznie, na luzie usiąść sobie gdzieś w parku na ławce z ukochanym chłopakiem i całować się – to tak nigdy w życiu nie miałem." (Replika)
Warszawa mural tęczowy |
Nie ustają echa pierwszego w Częstochowie marszu równości, który 8 lipca przeszedł Alejami NMP. Radna PiS i działaczka Akcji Katolickiej Justyna Kielesińska ma za złe władzom miasta, że na marsz pozwoliły. - Marsze równości to wstęp do eskalacji i następnych posunięć o wiele bardziej gorszących - stwierdza.
Ale kiedy nacjonaliści, kibole, faszyści paradują i wyzywają jeszcze mówią o białej rasie to jest wszystko w porządku, nie godności ludzkiej. Jak można pozwalać nacjonalistom rasistom paradować. Może polacy myślą katolicy to tylko biała rasa? w Afryce nie katolików. Po prostu wstyd jak polska katolicka obraża inny katolików nie biały.
Działaczy KOD-u najwyraźniej łatwiej namierzyć, niż narodowców. Zwłaszcza tych rozkrzyczanych w listopadzie ubiegłego roku. Że nawoływali wtedy do nienawiści - wątpliwości nie było. Były tylko trudności, by nawołujących znaleźć.
Wojewoda pomorski Dariusz Drelich zamierza zaskarżyć uchwałę Rada Miasta Gdańska wprowadzającą Model Na rzecz Równego Traktowania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - informuje Dziennik Bałtycki. Według biura wojewody "Wniesienie skargi do sądu administracyjnego jest w ocenie wojewody uzasadnione tym, że niektóre zapisy uchwały naruszają ustawę o samorządzie gminnym oraz ustawę o pomocy społecznej." (Tolerado)
"Czyny pedofilskie zdarzają się wśród homoseksualistów 20 razy częściej" - można przeczytać na billboardzie wywieszonym w Poznaniu. Pojawił się on na kilka dni przed planowanym Marszem Równości, który przejdzie ulicami miasta już w tę sobotę. Organizatorzy wydarzenia - Grupa Stonewall - są zbulwersowani jego treścią. W sprawie billboardu zawiadomienie na policję złożyli już poznańscy działacze Partii Razem - onet.pl
Za nieco ponad dwa tygodnie w Dublinie odbędzie się Światowe Spotkanie Rodzin. Z tej okazji do Irlandii przyjedzie papież Franciszek, który m.in. odbędzie rozmowę z premierem Leo Varadkarem.
O czym zamierza powiedzieć papieżowi szef rządu? Ano o osobach, których na Spotkaniu Rodzin zabraknie. Varadkar, pytany przez dziennikarzy, jakie tematy chce poruszyć w rozmowie z Franciszkiem powiedział, że „wyrazi nasz - jako społeczeństwo i jako rząd - pogląd, że rodziny mają różne formy i obejmują też rodziny w których rodzice są tej samej płci".
Być może na tym się nie skończy: „Spotkanie w zamku w Dublinie może być bardzo krótkie, ale przede wszystkim będę chciał go powitać w Irlandii, a jeśli nadarzy się okazja, z pewnością będę chciał wyrazić nasze obawy, jakie Irlandczycy mają w związku ze spuścizną przeszłości, w związku z takimi kwestiami, jak zaangażowanie Kościoła w azyle sióstr magdalenek, domy matki i dziecka oraz seksualne i fizyczne znęcanie się".
W 2015 roku Irlandia wprowadziła na drodze referendalnej małżeństwa jednopłciowe. Teraz chce się dzielić swoimi dobrymi doświadczeniami, przekonując, że od równości małżeńskiej świat się nie zawali, ale stanie się lepszy. Nie możemy się doczekać rozmowy premiera z papieżem i reakcji Franciszka. Kto wie, może spotkanie w dublińskim zamku da mu do myślenia? Ostatecznie przecież podróże kształcą - Miłość Nie Wyklucza.
Pinksixty News wiadomości LGBT - Premier Irlandii będzie rozmawiać papieżem Franciszkiem, zachęcając do wsparcia LGBT. Turcja nadal będzie bojkotować Eurowizję, powiedzieli wróci do Eurowizji kiedy zakaże się osobom LGBT występować.
Gay Games w Paryżu relacja France24
Przegląd postaci LGBTQ+ w komiksach superbohaterskich Marvela i DC. Poznajcie Midnightera i Apolla - silniejszych i bardziej gejowskich odpowiedników Batmana i Supermana, Miss Americę - lesbijkę potrafiącą przekopać się przez multiversa, nieznaną z filmów stronę Deadpoola i Lokiego, szalejącego za swoim facetem-czarownikiem księcia kosmosu Teddy'ego Altmana, Harley Quinn w poliamorycznym związku między innymi z Poison Ivy, oraz wielu innych.
Ujawniony Don Lemon dziennikarz CNN odpowiada na osobisty atak prezydenta Donalda Trumpa na niego i gwiazdę NBA, LeBrona Jamesa, Don mówi, że "mówienie o Afroamerykanach jako głupich jest jedną z najstarszych kanonów rasizmu w tym kraju".
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz