sobota, 15 sierpnia 2009

wieści z indii


po otrzymaniu tego raportu, Indie zrobiły duży krok na przód jeśli chodzi o prawa gejów. Sąd najwyższy w Delhi odrzucił artykuł 377 z prawa karnego (02.07.2009). Było to stare prawo kolonialne, które uznawało homoseksualizm jako przestępstwo. Po raz pierwszy od 1860 roku, geje w Indiach to nie kryminaliści. Oczywiście tego jeszcze nie koniec. Skład sądu może być zmieniony i dalej pozostaje wiele bitew do stoczenia. Na dzień dzisiejszy jest to słodkie zwycięstwo.

Raport użytkownika GayRomeo z Indii (03.07.2009)
Cześć, jestem z Indii. Mam 21 lat i jestem gejem odkąd pamiętam. Chce przez to powiedzieć, że urodziłem się gejem. Tutaj w Indii bycie gejem nie jest przestępstwem ale seks z osobą o tej samej płci jest postrzegany jako nienaturalny i jest karalny. Można nawet za to iść do więzienia.

Także indyjski przemysł filmowy “Bollywood” nie jest przyjazny. Geje są postrzegane jako osoby bardzo kobiece i są ofiarami wielu żartów. Było ostatnio kilka dobrych filmów, ale problem pozostaje a prawo się nie zmienia. Ludzie są nękani, a cała społeczność gejowska pozostaje w ukryciu.

Mimo iż kilka organizacji LGBT podało do sądu te dyskryminujące prawa, właddze mówią, że nie jest to zgodne z indyjską kulturą. Jest to ironiczne z tego względu, że kraj ten był producentem “Kama Sutra”, która nie pozostawia złudzeń. To Brytyjczycy zdelegalizowali homoseksualizm w Indii, a nasz rząd dalej stosuje się do kolonialnego prawa.

Media bardzo wspierają ruch gejowski a w świat mody akceptuje i ma wielu gejów. W innych zawodach nie można być otwartym gejem.

Nie słyszałem nigdy aby zamknięto jakąś gejowską stroną internetową lub osoby, które je używają. Wiele osób załączyło swoje oryginalne zdjęcia na takich gejowskich stronach (włączając mnie). Do tej pory nie ma żadnych problemów, ale jakiekolwiek zmiany w polityce rządu mogą przysporzyć wiele problemów.

Kilka ciekawych obrazów z wytwórni Bollywood doprowadziło do otwierania się na tą sprawę. Także minister zdrowia wystąpił do rządu z propozycją zmiany prawa, ponieważ obecna sytuacja utrudnia kampanie HIV/AIDS w społeczności LGBT, ponieważ ludzie obawiają się dyskryminacji podczas szukania porad. Rząd odrzucił tą propozycję a problem pozostał.

Faktem jest, że społeczeństwo tego nie akceptuje (może z wyjątkiem bliskich znajomych). czyna się to jednak zmieniać, przynajmniej w dużych miastach.

D./planetromeo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz