piątek, 26 marca 2010

Wieści LGBT piątkowe: Craig Lowe z Gainesville/Derrick Martin/Zimbabwe/Don't Ask, Don't Tell

Kościół chrześcijanki Florydy Dove, protestuje przeciwko kandydacie na burmistrza Craig Lowe z Gainesville, kręcą homofobiczne filmy i ulotki żeby mieszkańcy nie wybrali go na burmistrza, po jest gejem. Oraz wzywają inne kościoły aby protestowali przeciwko jemu. Video przygotowane przez kościół są określenia takie jak "pedał" , a kościoła Dove pastor Wayne Sapp mówi w filmie miedzi innymi nie możemy sobie pozwolić na burmistrza homoseksualnego. Mówią że Craig Lowe przekształci miasto w Homoville z Gainesville. Wideo zostało pierwotnie zamieszczone na YouTube ale zostało osunięte za naruszenie warunków korzystania z serwisu. Pasto mówi że film został zatwierdzony przez Kościół Dove Outreach World Center.

Lowe, przez dwie kadencje był komisarzem miasta, otrzymał najwięcej głosów w pierwszej turze wyborach wśród pięciu kandydatów. Ponieważ żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż 50% głosów, dwóch najlepszych będzie rywalizować w drugiej tury wyborów 16 kwietnia. Advocate
-----------------------
Derrick Martin, z Georgi, którzy z powodzeniem udało się jemu iść na bal maturalny z swoim chłopakiem, a został następnie wyrzucony z domu przez rodziców, będzie honorowym gościem na dzisiejszym koncercie Atlanta Gay Men's Chorus. 18-letni student ma zaszczyt uczestniczyć w chórze "Georgia on My Mind" dziś koncert w Virginia Highland Kościele w Atlancie. Martin powiedział, że jest zaskoczony że tyle interesują się o nim, też otrzymał zaproszenie od Ellen DeGeneres do jej programu.

Martin też wyznał kiedy jego rodzice dowiedzieli się że jest gejem, wzięli jemu samochód, iPoda, telefon, laptop żeby nie kontaktowałby z chłopakiem się. To było naprawdę trudne, wtedy ale wszystko miałem poszło choć uczyniło mnie silniejszym -wyznaje.
--------------
Prezydent Zimbabwe Robert Mugabe odmówił ochronę praw gejów i lesbijek w nowej konstytucji. Ci, którzy angażują się w zachowania homoseksualne są po prostu szaleni. To po prostu szaleństwo mówi Mugabe. Premier Zimbabwe Morgan Tsvangirai uzgodniłem z prezydentem. Kobiety stanowią 52% ludności, Jest więcej kobiet niż mężczyzn, więc dlaczego mam mężczyzną zaproponować mężczyzn? Zapytał

Akty homoseksualne są nielegalne w Zimbabwe. Zimbabwe zalicza się przeciwko prawom gejów i lesbijek podobnie mają miejsca w innych krajach afrykańskich, w tym Ugandzie, Malawi i Kenii.
----------------
Jak podaję onet.pl: Nowe przepisy mają utrudnić zwolnienie z armii żołnierza oskarżanego o homoseksualizm. Na konferencji prasowej szef Pentagonu Robert Gates oświadczył, że dowództwo wojsk nie będzie już zważało, jak dotychczas, na anonimowe donosy i skargi na żołnierzy, którzy są rzekomo gejami czy lesbijkami. Wszelkie zeznania na ten temat będą musiały być składane pod przysięgą. Nie będą też brane pod uwagę poufne informacje na ten temat, przekazywane przez żołnierzy ich adwokatom, psychoterapeutom i duchownym. Podniesiono także wymaganą rangę dowódców, którzy będą mogli prowadzić dochodzenie w podobnych sprawach, i dowódców, którzy będą uprawnieni do zwalniania z wojska jawnych gejów i lesbijek. Uważam, że zmiany te stanowią ważne udoskonalenie sposobu, w jaki obecne prawo jest wcielane w życie. Zapewniają większą dozę zdrowego rozsądku i zwykłej przyzwoitości przy rozstrzyganiu konfliktów trudnych dla wszystkich zainteresowanych stron -powiedział Gates. Nowe wytyczne wchodzą w życie natychmiast, co oznacza, że poszczególne formacje wojsk mają 30 dni na zmianę swoich przepisów w sprawach służby gejom i lesbijką. Zalecenie "Don't Ask, Don't Tell" wprowadzono w 1993 r. jako kompromis między legalizacją służby gejów w armii - co proponował ówczesny prezydent Bill Clinton - a poprzednim całkowitym zakazem. Oznacza ono, że geje i lesbijki mogą służyć w armii, ale nie wolno im zdradzać się tam ze swoją orientacją seksualną. Dowódcy z kolei nie mogą pytać żołnierzy, czy są homoseksualnymi osobami. Prezydent Barack Obama opowiedział się za całkowitą legalizacją służby gejów i lesbijek, ale przekazał decyzję w tej sprawie Pentagonowi. W lutym Gates, a szczególnie przewodniczący kolegium szefów sztabów, admirał Mike Mullen, poparli całkowite zniesienie zakazu. W wojsku jednak wielu wyższych oficerów jest wciąż temu przeciwnych. Twierdzą oni, że służba jawnych gejów źle wpłynie na zwartość i dyscyplinę w armii.
---------------------
Jak piszę Marta Wawrzyn: Ojciec dyrektor znów zagrzmiał z Jasnej Góry. Tym razem przemawiał do młodzieży Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a antykościołem, ewangelią i jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany boskiej opatrzności; jest to czas próby, w który musi wejść cały Kościół, a polski w szczególności. O co chodzi? O to samo, o co chodziło 2000 lat temu, 500 lat temu i 20 lat temu: upadek instytucji małżeństwa, związki homoseksualne, rozbite rodziny.
Jeśli faktycznie Kościołowi marzy się większa konfrontacja, jego włodarze powinni zerknąć we własne szeregi. I wyłowić z nich to, co naprawdę rozbija dziś Kościół i odwraca od niego tzw. zwykłych ludzi: skandale pedofilskie, łamanie zasady celibatu, wyciąganie kasy od wiernych przy każdej okazji. Bez uczciwej konfrontacji z prawdą o sobie Kościół faktycznie może mieć problem z przetrwaniem.
--------------------
KPH Opole Spotkanie zaczęło się o 17 tam gdzie zawsze. Przyszło 13 osób w tym większość pierwszy raz. Bartek opowiedział o tym, co dotychczas zrobiliśmy, czyli o akcji walentynkowej. Ponieważ jedna z nowych osób zasugerowała, że warto byłoby stworzyć stronę www, trochę o tym porozmawialiśmy i strona powinna powstać za jakiś czas, może już po naszych kwietniowych inicjatywach. Bartek i Agnieszka przybliżyliśmy wszystkim szczegóły planowanych akcji, była więc mowa o Dniu Milczenia (motywie przewodnim, plakacie, ochronie policji, bo w Opolu prężnie działają rozmaite bojówki typu NOP, które już pokazały co potrafią) i debacie z Robertem, mającej się odbyć w kwietniu w antykwariacie w Opole. Rozdzieliliśmy zadania w związku z przygotowaniami do DM - Bartek i Ania w poniedziałek pójdą do ratusza zgłosić zgromadzenie, Ania i Żaneta tworzą plakaty, Alicja próbuje ściągnąć bębniarzy. Pierwszym osobom, które przyszły na spotkanie rozdałam "Repliki", niestety przysłano nam zaledwie 5.
Pozdrawia wszystkich koordynatorka KPH Opole Agnieszka Turek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz