piątek, 1 maja 2020

Dziś dzień Święto Pracy - to też walka osób LGBT - praca bez dyskryminacji


Walka o prawa pracy to także walka o prawa osób LGBT wielu krajach można zostać wyrzucony z pracy tylko za to jest się LGBT. Mimo w Polskim prawie jest zakaz dyskryminacji osób LGBT w miejscu pracy. Ale wielu osób LGBT żyje w strachu nie mogą żyć jawnie, są zwalniani, poniżani za to kim są.

Wielu osoby LGBT nie zatrudnia, nie chce ich najbardziej dyskryminowaną grupą naszym środowisku w miejscu pracy są osoby transpłciowe. Nikt nie chce ich zatrudniać, żeby przeżyć muszą sprzedawać własne ciała.

Wielu jest nadal także stereotypów, nie chce się zatrudniać nazywają zawodami "męskimi" czy "kobiecymi", kobieta która chciałby zostać mechanikiem wiele musiałaby przejść dyskryminacją. Każdy powinien mieć pracę którą lubi i daje przyjemność, odrzućmy stereotypy i bądźmy sobą.

Każdy zasługuje na godną pracę, godne wypłatę, godny szacunek w pracy, bez dyskryminacji w miejscu pracy.

1 maja należy do nas wszystkich: ratowników medycznych, nauczycielek, ślusarzy, programistek, muzealników, pielęgniarek, kucharzy, kasjerek... Słowem: do pracowników i pracownic. To nasze święto i nasz dzień walki – walki o wyższe pensje, godną pracę i prawo do odpoczynku. Dziś, w 2020 roku, w trudnym czasie pandemii koronawirusa, wiele osób straciło pracę w tym osoby LGBT.


Maciej Konieczny: To nie jest czas na kombinacje alpejskie! Zasiłki dla bezrobotnych w Polsce są skandalicznie niskie. To 500 złotych i dostaje je 15 proc. bezrobotnych! Trzeba to jak najszybciej naprawić, zanim kryzys naprawdę w nas uderzy.


Adrian Zandberg - kontrexpose do premiera Morawieckiego - o pracy.


Lewica zawsze z pracownikami! manifestacja 1 Maja


Firmy, które przetrwają dzięki pomocy państwa, nie mogą nadal, jak gdyby nigdy nic, zatrudniać dalej na śmieciówkach - Adrian Zandberg w Sejmie, 29 kwietnia 2020.


W tak zwanej Tarczy 3.0 ani razu nie pada słowo "bezrobotny". Rząd nie chce widzieć problemów, że ludzie tracą i będą masowo tracić pracę.


Nie zaklinajcie rzeczywistości - bezrobocie na wielką skalę już puka do naszych drzwi. Wybór jest prosty: albo prawdziwy system wsparcia dla ludzi, którzy tracą pracę, albo tymczasowy dochód gwarantowany dla każdego! Nie ma czasu na tchórzliwe półśrodki! - Maciej Konieczny w Sejmie.


Zasada równości płac funkcjonuje od 1957 roku. 63 lata kobiety muszą czekać, żeby ta zasada zaczęła funkcjonować, i nadal niestety czekają. Zgodnie z wszystkimi badaniami równość płac między kobietami a mężczyznami osiągniemy za 257 lat, w 2277 roku!


Trzy miliony osób w Polsce nie mają teraz elementarnego poczucia bezpieczeństwa życiowego. PiS im tego nie zapewni tzw. "Tarczą antykryzysową".


Ameryka która idzie kryzys gospodarczy wiele u cierpi, już cierpią tysiące naszych braci i sióstr bez pracy wielu stanach nie ma praw osoby LGBT dotyczące ochrony przed dyskryminacją w pracy. Demokracji i organizacje LGBT walczą o prawo ale prawica przeciwko nie chcą chronić nas przed dyskryminacją.

Olimpijski łyżwiarz figurowy Adam Rippon w klipie HRC naciska na wprowadzenie ustawy o równości, która miedzy innymi zabezpiecza osób LGBT przed dyskryminacją w pracy.



Karamo Brown z Queer Eye także zachęca do uchwalenia Equality Act





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz