niedziela, 5 lutego 2012

Słowo Boże na dziś.Redefinicja małżeństwa przypomina nowomowę dyktatorów

Jezus po wyjściu z synagogi przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On zbliżył się do niej i ująwszy ją za rękę podniósł. Gorączka ją opuściła i usługiwała im.  Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto było zebrane u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ wiedziały, kim On jest.  Nad ranem, gdy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: „Wszyscy Cię szukają”. Lecz On rzekł do nich: „Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo na to wyszedłem”. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.
Mk 1,29-39


Abp John Sentamu Fot. anglican-mainstream.net
KAI: Usiłując zmienić definicję małżeństwa David Cameron upodabnia się do dyktatorów, którzy wprowadzali nowomowę. – Tak daleko władza polityków nie sięga – powiedział John Sentamu, anglikański arcybiskup Jorku, numer dwa brytyjskiego anglikanizmu.

 Sprzeciwił się on planom rządu, by pojęcie małżeństwa rozciągnąć również na związki jednopłciowe. „To tak, jakby ktoś z dnia na dzień zdecydował, że Kościół nie będzie odtąd zajmował się religią, lecz wojną, i stanie się częścią sił zbrojnych. Politycy nie mają absolutnej władzy nad rzeczywistością i językiem” – podkreślił abp Sentamu, zapewniając, że Kościół anglikański będzie się sprzeciwiał wprowadzeniu małżeństw homoseksualnych.

Zachowanie kościół też można nazwać dyktatura i bardziej zachowania wobec osób homoseksualny, wyrzucenia nas po za nawias społeczeństwa. Już czas zmiany tak jak zrobił kościół episkopalny amerykański tak zwane anglikański gdzie jest miedzy innymi pierwszy gej biskup Gene Robinson. PS KAI zapomniał że John Sentamu sprzeciwia się małżeństwom homoseksualnym, ale wspiera związki partnerskie. To by  źle wyglądało na katolickim portalu jak można pozytywnie napisać o tych "zboczeńca" homoseksualny. Jak wiemy kościół katolicki wszelkie związki homoseksualne jest przeciw i nalega do leczenia homoseksualizmu.

Jak pisze Daily Mail że część duchowny kościoła Anglii (anglikański) protestuje przeciwko zakazu ceremonii związków partnerski w kościoła. Część nich chcę błogosławić związki homoseksualne, ale mają zakaz z góry. Chcą żeby każdy kapłan miał prawo indywidualnie według swojego sumienia chcę błogosławić lub nie związki homoseksualne.

1 komentarz:

  1. Związki partnerskie powinny być jak najbardziej dostępne dla osób homoseksualnych, powinny być też alternatywą ( po za ślubem cywilnym) dla osób niewierzących. Jednak zawsze zastanawiało mnie czemu jakiś % osób ( ponieważ od czasu do czasu o tym słyszę)homoseksualnych mimo prześladowań religijnych chce błogosławieństwa kapłana. Jestem ateistką i właśnie z tego powodu nigdy nie wezmę ślubu wyznaniowego i nie mogę zrozumieć, czemu niektórzy ludzi będący gejami/lesbijkami mimo iż wiedzą jak wygląda stosunek katolicyzmu do nich, co na temat ich seksualności mówi biblia dalej chcą czegoś na kształt ślubu kościelnego.

    OdpowiedzUsuń