wtorek, 7 lutego 2012

News: Gej z Na Wspólnej, Anna Grodzka nie ubierze spodni, Prezes Goldman Sachs Group Lloyd Blankfein, RPA, Tadżykistan i Kirgistan homofobia ...

W Polsce, w porównaniu ze Stanami, legalny dostęp do filmów w internecie wciąż jest ograniczony. Ale idzie ku dobremu. Więcej na Gazeta Wyborcza

Fot: TVN
WP.PL: Ciężkie chwile przeżywa ostatnio Gosia z serialu "Na Wspólnej". Jej mąż przyznał się, że jest gejem, a małżeństwo było mu potrzebne jedynie jako przykrywka. Bohater robi wszystko, by jego rodzice nie poznali tajemnicy. Winą za rozpad związku teściowie obarczają więc Gosię...

Marek uważa, że Gosia nie powinna ukrywać prawdy przed Czubakami. Muszą się dowiedzieć, że ich syn jest gejem! Danka zaś twierdzi, że należy uszanować decyzję córki.

Tymczasem Gosia umawia się z Piotrem. Stawia sprawę jasno: nie życzy sobie więcej wizyt państwa Czubaków – Piotr sam musi im powiedzieć, dlaczego się rozstali.

Mężczyzna ma jednak inny plan...

Piotr (Maciej Jachowski) chciał popełnić samobójstwo!

Zaalarmowana Gosia jedzie do szpitala, w którym leży jej mąż. Czeka tam na nią roztrzęsiony Witek (Arkadiusz Smoleński) – lekarze nie chcą udzielić mu żadnych informacji.

Zimińska wprowadza go więc do szpitala jako krewnego. Gosia dzwoni też natychmiast do rodziców Piotra – ale słyszy od nich, że oni już syna nie mają!

Fot: Agencja Gazeta
 Fakt: Anna Grodzka operację zmiany płci zakończyła w 2010 r. – wtedy też z jej szafy zniknęły wszelkie męskie ubrania. A zaczęły pojawiać się spódnice. Wyszukane z trudem w sklepach dla puszystych. – Jestem dużą kobietą – Grodzka nie kryje swych rozmiarów: 188 cm wzrostu i 42. rozmiar buta. – Ciężko mi znaleźć ładne ubrania – opowiada Faktowi.

Trudno też ciepło ubrać się jej w te mrozy. Przez 56 lat swego życia nosiła spodnie i kompletnie nie przejmowała się, że na dworze ziąb. Teraz – przyznaje – w rajstopach marznie. – Góra godzina na dworze i potem muszę się chować przed mrozem – zwierza się nam posłanka. I mimo że na termometrze ostry mróz, ona do spodni za nic nie wróci. – Ja już się spodni nanosiłam – mówi. – Zostawiłam sobie tylko jedną parę krótkich spodenek, noszę je czasem w domu, żeby było mi wygodniej – przyznaje Grodzka.

 Jak donoszą media Uganda kontrowersyjna ustawa anty LGBT ponownie może być pod obrady paramentu tego kraju, chcą uchwalić ustawę. Rzucić bombę na parament wraz politykami tego kraju i ekstremistami religijnymi, będzie spokój ci ludzie są tak nienawistni,

Republikanin kongresman z Luizjany Jon Fleming cytuje artykuł portalu Onion o fabryce aborcji mówi to prawda i wierzy w to. Onion jest portalem satyrycznym wymyślają różnie historie, ja pierdole ludzie nie którzy wierzą to co tam pisze to prawda, trzeba mieć nie równo po sufitem.

Homofobia w Tadżykistanie i Kirgistanie. Kiedy ojciec Alisher odkrył, jego syn jest gejem, dostał pasem, trzymał go w domu przez miesiąc, a potem wysłał go z Tadżykistanu do szkoły religijnej w Iranie. To nie koniec. Podczas pobytu w Iranie, Alisher dowiedział się, że jego ojciec wynajął ludzi do pobicia jego chłopaka, więc uciekł do Rosji, gdzie obecnie pracuje na straganie. "Moja rodzina nie zna mojego pobytu, ale po wszystkim co mi się przytrafiło, nie chcę wracać to domu," 23-latek powiedział. "Wiem, że moi rodzice i reszta rodziny nie zrozumie mnie. Gdybym musiał wrócić, tylko twarz nienawiść i obrzydzenie będzie do mnie".

Homofobia w ty krajach do normalka, nienawiść do społeczności LGBT, wiele osób nasi musiało uciekać z swoi krajów z powodu przemocy wobec nich, nawet policja dokonuje przemoc wobec osób LGBT w tych krajach nikt nie chroni nas w tych krajach.

Więcej o sytuacji w tych krajach na groundreport.com

Ekonomia24.pl:  Prezes Goldman Sachs Group, Lloyd Blankfein, jedna z najważniejszych postaci na Wall Street, jako pierwsza osobistość biznesu zdecydował się przyłączyć do międzynarodowej kampanii medialnej na rzecz małżeństw tej samej płci  Największa w USA organizacja broniąca prawa gejów, Human Rights Campaign, opublikowała film wideo, w którym Blankfein (od 2006 prezes Goldman Sachs) zachęca Amerykanów do popierania małżeństw tej samej płci.

Rzecznik Human Rights Campaign Fred Sainz twierdzi, że zmobilizowanie tak niezwykłych postaci do udziału w kampanii ułatwi Amerykanom zaaklimatyzowanie się z tematem i pozwoli im dostrzec, że porozumienie w tej kwestii jest możliwe.  Kampania „Americans for Marriage Equality" (red. - Amerykanie na rzecz równości małżeńst) zaangażowało również i inne ważne osoby w tym senatora Ala Frankena, sportowca Cleveland Browns Scotta Fujitę oraz zdobywczynię Oskara Mo'Nique.

W 40 na 50 stanów USA zabrania zawierania małżeństw parom tej samej płci. Temat ten na pewno pojawi się w trakcie kampanii prezydenckiej 2012. Prezydent Barack Obama wyraził poparcie dla związków homoseksualnych, jednak nie zatwierdził małżeństw homoseksualnych. Większość kandydatów republikańskich jest przeciwna zawieraniu homoseksualnych małżeństw.

Ale część społeczności nie jest zadowolone że Lloyd Blankfein dostał nagrodę HRC pod hotelem gdzie obywało spotkanie z nim był protest około 80 członków Queer Occupy Wall Street  protestowało przeciwko jemu. Więcej tutaj.

 Good as You: Evan Wolfson kontra Briana Brown debatowali na temat małżeństw homoseksualny w New Jersey wprowadzenie, jak zawsze Brown naprawdę chory człowiek z nienawiści do LGBT.

Dzięki niezwykle liberalnej konstytucji, Capetown w RPA już kilka lat temu stało afrykańską stolicą gejów i lesbijek. Niestety nadal dużo gorzej jest w najbliższej okolicy miasta, gdzie homoseksualiści są mocno szykanowani. Tragicznym przykładem jest historia Zoliswy Nkonyany, która tylko dlatego, że nie kryła swojej orientacji, w 2006 roku została ukamienowana. Jej dramat zaczął się w lokalnym pubie na przedmieściach Capetown, gdzie właściciel nie chciał jej pozwolić na skorzystanie z damskiej toalety. Z pubu wyszła z bandą chłopaków, którzy w brutalny sposób ją zamordowali. Choć kilka dni temu usłyszeli wyrok, dla przyjaciół kobiety to niewiele znaczy. Twierdzą, że w tym kraju nadal trzeba dużo zrobić, żeby oczyścić kontynent z nienawiści.

Video po polsku na onet.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz