wtorek, 8 października 2013
Dziekan Katedry Narodowej Waszyngtonu "homofobia to grzech", Synodu Kościoła Anglikańskiego Australii Zachodniej za związkami tej samej płci,
Dziekan Katedry Narodowej Waszyngtonu, ks Gary Hall, w swoim kazaniu w niedzielę, nazwał po imieniu homofobia to grzech.
"Musimy teraz mieć odwagę, aby wykonać ostatni krok i homofobią i heteroseksizm jakie są. Są one grzechem. Homofobia jest grzechem. Heterosexism jest grzechem. Tylko wtedy, gdy wszystkie nasze kościoły, jasno i śmiało i odważnie powiedzą i będzie młodzież LGBT mogą swobodnie rozwijać się w kulturze, która całkowicie ich akceptuje jacy są.
Skrytykował rolę, niektóry kościoły które uciskają młodzież LGBT, mówi: To jest więcej niż tragiczne rzeczywistości jest to karygodne - że społeczność wiary, zwłaszcza chrześcijańska, nadal są współwinni wprowadzenie naszych dzieci na niebezpieczeństwo które uciskają je, a tym samym wsparcie daje się agresorom, którzy poddają nasze dzieci wobec przemocy.
"To nie jest tylko po prostu OK być gejem, hetero, bi lub transpłciowym. Wszystko jest w porządku z nimi, ponieważ po tak Bóg i stworzył.
Dodaje pamięta jak nie dawno uciskani byli czarni, podobnie mówili chrześcijanie rasizm jest ok, ale wiemy nie jest, tak samo jest zła homofobia.
Cale kazanie na stornie Katedry Narodowej Waszyngtonu plus wideo
Anglikanie zbliżają się do luteranów. W związku z przypadającą w 2017 r. 500. rocznicą reformacji obie wspólnoty postanowiły zacieśnić współpracę. Dowiadujemy się o tym z opublikowanego właśnie komunikatu po spotkaniu delegacji Wspólnoty Anglikańskiej i Światowej Federacji Luterańskiej, które odbyło się w ubiegłym miesiącu w Finlandii. Określono na nim stan dwustronnych relacji i przyjrzano się współpracy, która już się rozwija na szczeblu lokalnym.
Pastor Anne Burghardt, odpowiedzialna w luterańskiej federacji za ekumenizm, jest optymistką. W jej przekonaniu dialog anglikańsko-luterański to jedno z największych osiągnięć ruchu ekumenicznego. „Podpisano szereg porozumień regionalnych. W niektórych z nich ogłoszono już pełną jedność między obu Kościołami” – zaznaczyła przedstawicielka Światowej Federacji Luterańskiej.
Przypomnijmy, że również w dialogu anglikańsko-katolickim osiągnięto już bardzo poważne postępy. Jednak w ostatnich latach nadzieje na zjednoczenie zostały zaprzepaszczone w następstwie decyzji podjętych przez Wspólnotę Anglikańską, która zerwała z chrześcijańską tradycją, godząc się na kapłaństwo i biskupstwo kobiet. Coraz większe rozbieżności pojawiają się również w kwestiach moralnych, odnoszących się do takich spraw jak aborcja czy homoseksualizm - Radio Watykańskie
Większość Synodu Kościoła Anglikańskiego Australii Zachodniej głosowali i na poparli wniosek, że prawnie uznane związków tej samej płci może współistnieć z heteroseksualnymi małżeństwami.
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz