Święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku ma na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm.
Inicjatywa ta spowodowana była pogłębiającymi się zjawiskami nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu, jakim towarzyszy marginalizacja i dyskryminacja mniejszości.
Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Działania na rzecz tolerancji w ramach obchodów skierowane zostały zarówno do placówek oświatowych jak i szerszego kręgu społeczeństwa.
Husaria był to ruch gejowski z początku XVI wieku #marszniepodległości2020 #marszniepodległości #poland #jestemlgbt #LGBT #InternationalToleranceDay #Equality międzynarodowy Dzień Tolerancji pic.twitter.com/0cnfKHqMlj
— MODEST🇵🇱 🏳️🌈 (@dudelinooo) November 16, 2020
Tam, gdzie nie ma dialogu i tolerancji, pojawiają się nienawiść i agresja. Wraz z samorządowcami z Polski i Europy wyrażamy solidarność z ofiarami dyskryminacji. 16.11, w Międzynarodowy Dzień Tolerancji, podświetlimy w tęczowych barwach reprezentacyjne budynki w naszych miastach. pic.twitter.com/aLxkLfYVYU
— Rafał Trzaskowski (@trzaskowski_) November 13, 2020
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz