piątek, 20 września 2019

Wieści z Instagramu: Love is Love, KPH, Miłość Nie Wyklucza, Lil Nas X, Replika ...



Wyświetl ten post na Instagramie.

André became a dad through a co-parenting arrangement with two lesbian friends. Sadly, without any formal agreement, and his name not on the birth certificate, André did not have much say on the visitation rights and at one point had only seen his daughter once since birth. • André and his partner of three years, Harry, decided to take his daughter’s moms to court so they could become part of his daughter’s life. “But as I was winning, I decided to send them a letter explaining why it would be in the best interest of our daughter that she knows her father,” explained André. “So I canceled the court procedures, and we all started again.” • With Harry by his side, the two dads and their daughter got an opportunity to spend a lot of time together, making the most with family on both sides and friends. Sadly this didn’t last long and the two groups of parents were unable to come to a long-term arrangement. • “We love our daughter, and we will see her again in the future. Last time we saw her it was her (2nd) birthday. It is difficult, but we have to learn to live through it until she’s older and can think for herself.”
Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)





Wyświetl ten post na Instagramie.

Prezentujemy okładkę najnowszego numeru „Repliki” (nr 81, wrzesień/październik 2019). Spogląda z niej Przemek Staroń, Nauczyciel Roku. W bardzo osobistym wywiadzie Przemek opowiada o długiej drodze, jaką musiał pokonać, zanim pokochał siebie takiego, jakim jest, o pierwszym zauroczeniu pewnym Zbyszkiem, o utraconych miłościach, o tym, jak próbował „wyleczyć się” z homoseksualności, wstępując do religijnej grupy, aż w końcu o tym, jak poznał Jędrka - chłopaka, z którym jest od 10 lat. Cały wywiad oraz moc innych ciekawych materiałów – do przeczytania w najnowszej „Replice”. #magazynlgbtqreplika #nauczycielroku #gej #lgbt #lgbtq #lgbtqi 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈 Naszą działalność finansujemy ze sprzedaży "Repliki". Pomóżcie nam wydawać jedyny magazyn LGBTQI w Polsce. 👇👇👇 . W bio znajdziecie link do kupienia prenumeraty. 😊 A jeśli chcecie kupić tylko bieżący numer, to odnośnik do właściwej strony także odnajdziecie pod tym linkiem. 🏳️‍🌈 . Dziękujemy!
Post udostępniony przez Magazyn LGBTQI Replika (@magazynlgbtqreplika)




Wyświetl ten post na Instagramie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę Emi Barabasz i Agata Kowalska w sprawie odmowy transkrypcji aktu ich małżeństwa, zawartego w Berlinie. Nie jest to pierwszy tego typu przypadek (https://www.facebook.com/Miloscniewyklucza/photos/a.153276664692962/2370401876313752/?type=3&theater), warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że w uzasadnieniu sędzia Grzegorz Rząsa powołał się na Artykuł 18 Konstytucji, stwierdzając: „W Ustawie Zasadniczej zdefiniowano wprost małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, przy czym celem wprowadzenia tego przepisu, o czym świadczą między innymi materiały z procesu legislacyjnego, było właśnie zapobieżenie w przyszłości w Polsce małżeństw homoseksualnych". Niezależnie od tego, że jest to tylko jedna z wielu interpretacji Art. 18, o czym wielokrotnie pisaliśmy (a ponadto interpretacja, z którą się głęboko nie zgadzamy), raz jeszcze chcemy przypomnieć, że transkrypcja nie oznacza, że Polska uzna wszystkie skutki prawne zawarcia małżeństwa. Owszem, stanowi krok w tę stronę. Mając transkrybowany akt małżeństwa w ręku para może następnie dochodzić swoich praw w urzędach i przed sądami. I, jak podkreślała po wyroku Agata Kowalska, transkrypcja dawałaby jej i jej żonie możliwość jednoznacznego potwierdzenia w polskich urzędach i instytucjach, że z mocy prawa niemieckiego są małżeństwem, co przecież może wpływać też na ich prawa i obowiązki w Polsce. Odmowa transkrypcji to dyskryminacja i naruszenie prawa do poszanowania życia rodzinnego - Europejski Trybunał Praw Człowieka odmowę dokonania transkrypcji we Włoszech uznał za naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (sprawa Orlandi i inni przeciwko Włochom, wyrok z 14.12.2017 r.). Pary tej samej płci mają potrzebę prawnego uznania i ochrony ich związku. Odnotowanie faktu zawarcia małżeństwa za granicą pozwala państwu choćby częściowo odpowiedzieć na tę potrzebę, przy niewielkim koszcie. Emilia Barabasz i Agata Kowalska zapowiadają, że skierują się teraz do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Reprezentuje je adwokatka Anna Mazurczak z Kancelarii Knut Mazurczak, członkini Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Ciąg dalszy w komentarzu⬇️
Post udostępniony przez Miłość Nie Wyklucza (@miloscniewyklucza)


















Brak komentarzy:

Prześlij komentarz