piątek, 16 listopada 2018

News: Dallas Cowboys, Polska homofobia, Dzieci tęczowy rodzin, Dania, Tanzania, Gujana, Jake Graf, Michelle Obama ...


Były zawodnik Dallas Cowboys, Jeff Rohrer, wyznał jest gejem jest pierwszym znanym byłym lub obecnym graczem NFL który wziął ślub z swoim partnerem, kiedy w tę niedzielę poślubia swojego partnera Joshua Ross, który jest z nim dwa latach. Rohrer grał w NFL w latach 1982 - 1988 - Out Sports.

Paweł Rabiej to przyszły wiceprezydent Warszawy. Dwa lata temu w jednym z wywiadów szczerze wyznał, że jest gejem. Dla Wirtualnej Polski opowiadał, jak wygląda jego życie z swoim partnerem Michałem Cessanisem. Parą są od dwóch lat i przyznają, że w przyszłości chcieliby się pobrać, ale tylko w Polsce Jak twierdzi Rabiej, Polska od dawna jest na nie gotowa. Co więcej, na Marszu Równości w 2019 r. pojawi się także prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski - Wirtualna Polska.

Kiedy z ust prezydenta padają słowa o ustawie zakazującej „propagandy homoseksualnej” – a padły kilka dni temu – wiadomo, że to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Że w kraju, w którym głowa państwa pozwala sobie na takie wypowiedzi, nie ma nie tylko ochrony prawnej dla par jednopłciowych, ale także szacunku dla różnorodności. W Polsce pary jednopłciowe wciąż nie mogą zawrzeć uznanego prawnie związku, nie dziedziczą po sobie, nie mają prawa do wspólności majątkowej i wspólnego ubezpieczenia oraz do pochówku partnera, jeśli jego rodzina nie wyraża na to zgody. Nie mogą razem adoptować dzieci, w tym także dzieci partnera. A wychowują je i to od dawna nie jest żadną tajemnicą.

W polskim kodeksie karnym nie ma zapisów, które gwarantowałyby osobom LGBTI prawną ochronę przed przemocą motywowaną homofobią czy transfobią. Od lat kolejne rządy powtarzają, że nowelizacja kodeksu karnego pod tym względem nie jest potrzebna. Wiele przestępstw wobec osób LGBTI znika więc z systemu. A skoro czegoś nie badamy – to nie istnieje. Policjanci i prokuratorzy nie są szkoleni z zakresu przestępstw z nienawiści wobec osób homo-i transseksualnych, a ich ofiary, w obawie przed złym potraktowaniem, przestają zgłaszać takie incydenty.

Minister Mariusz Błaszczak nazwał je „marginesem marginesu”. Być może we własnej ochronie, bo sam porównywał osoby LGBT do „sodomitów”. Gdyby w kodeksie karnym uwzględnić propozycje organizacji LGBTI, Błaszczak mógłby za swoje słowa ponieść odpowiedzialność karną.

Nie dość, że pary jednopłciowe nie mają żadnej szansy na uregulowanie swojego statusu prawnego (ósma próba wprowadzenia związków partnerskich zakończyła się klęską), to władze robią wszystko, by wywołać „efekt mrożący” wśród tych osób, które zdecydowały się na ślub czy związek partnerski za granicą.

W marcu 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju rozdano nagrody „obrony moralnej”. Statuetki „Prawda-Krzyż-Wyzwolenie” otrzymała m.in. grupa Odwaga „za pomoc duchową i terapeutyczną osobom o niechcianych skłonnościach seksualnych oraz ich rodzinom”. List do uczestników i uczestniczek gali wysłał m.in. Andrzej Duda - (...) Tygodnik Polityka.

Polskie urzędy nie uznają dokumentów dzieci par jednopłciowych urodzonych za granicą. Sprawa jest poważna, bo w przypadku przeprowadzki do Polski dziecka w Polsce - według dokumentów - nie ma. Urzędnicy powołują się na konstytucję, a Naczelny Sąd Administracyjny na dobro dziecka.

Victor w Polsce formalnie nie istnieje. Nie ma numeru PESEL, paszportu ani żadnego innego polskiego dokumentu. Dzieje się tak od trzech lat, czyli od kiedy urodził się w Wielkiej Brytanii. - Akt brytyjski się różni od polskiego. Jest matka i drugi rodzic. W tym akcie urodzenia są wpisane dwie mamy - powiedziała Sylwia, matka Victora.

Jednak Naczelny Sąd Administracyjny uznał niedawno w bliźniaczo podobnej sprawie, że takie działania urzędów to dyskryminacja dziecka obywatela Polski.

- Dziecko nie może ponosić konsekwencji wyborów swoich rodziców. Nie może być dyskryminowane ze względu na pochodzenie i ze względu na orientację seksualną swoich rodziców, i ze względu na rasę, wyznanie czy inne przesłanki - argumentowała Rudzińska-Bluszcz.

- Ja się za każdym razem boję, jak przyjeżdżam do Polski, że mi go odbiorą - przyznała Sylwia. Victor może podróżować, bo dostał brytyjski paszport. Tylko dlatego, że Gosia i Sylwia mieszkają tam od wielu lat i płacą podatki, ale to - jak mówią - "nie jest rozwiązanie sprawy". (...) - TVN24

Pinksixty News wiadomości LGBT - Minister ds. Rozwoju Ulla Tornaes Danii na Twitterze, pokazała, że jej kraj nie będzie wspierać Tanzanii i wstrzymuje pomoc dla tego kraju za prześladowanie osób LGBT.

Karaibski Trybunał Sprawiedliwości (CCJ) orzekł, że ustawa zakazująca ludziom w Gujanie ubieranie się w ubrania "przeciwnej płci" w miejscach publicznych jest niekonstytucyjna. Chodzi o osoby transpłciowe prawo które jest jeszcze z czasów kolonialny

Alberta Minister edukacji kanadyjskiej prowincji David Eggen, opublikował zasady które szkoły muszą akceptować prawa uczniów LGBTQ albo ich fundusze zostaną wycofane w następnym roku szkolnym.


Podczas Tygodnia Świadomości Transpłciowości jedna z największych transpłciowy par w Wielkiej Brytanii rozmawiała z ITV News na temat o swoim ślubie, dzieciach i transfobią, z którą się spotykają. Hannah jest kapitanem w armii, szkoli oficerów w Camberley. Ale życie małżeńskie w wojsku byłoby niegdyś nie do pomyślenia dla pary osób transpłciowych. Jake Graf jest działaczem i filmowcem. Oboje wiedzieli od dziecka są inni, nie pasują do płci której urodzili się.


Wywiad z byłą pierwszą damą Michelle Obama, przeprowadza jedna kochany dziennikarek amerykański Robin Roberts która jest ujawnioną lesbijką. Robin pyta Michelle o jej nową książkę "Becoming. Moja historia", ujawnia miedzy innymi wiele razy miała problem zajściem w ciąże, ma dzieci dzięki in vitro. Kryzysach małżeńskich z mężem, czy krytyce obecnego prezydenta Trumpa. Dodatkowo Robin i Miechelle odwiedzają miejsca dzieciństwa byłej pierwszej damy.


Spice Girls w brytyjskim programie Lorraine rozmawiają na temat Victoria Beckham,także o Brexit.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz