Reżyser Jonathan Demme, znany przede wszystkim z takich filmów jak "Milczenie owiec" i "Filadelfia", zmarł w wieku 73 lat - poinformowała w środę rzeczniczka filmowca. (TVN24)
Policja w Berlinie poszukuje trzech osób, dwóch mężczyzn i kobiety, którzy na początku marca mieli pobić geja w berlińskim metrze. Napastnicy rozmawiali w języku polskim.
Do ataku doszło 4 marca koło godziny 1:45 w metrze - tuż przed stacją Bernauer Straße.
Dwóch mężczyzn i kobieta (w wieku 20-25 lat), którzy według świadków mówili w języku polskim, wyrażali się negatywnie o gejach i homofobicznie wyzywali mężczyznę, który podróżował z partnerem. Jeden z mężczyzn zaatakował fizycznie 39-latka, bił go pięściami. Gdy ten zaczął się bronić - kobieta uderzyła ofiarę butelką w głowę. Następnie napastnicy uciekli.
Policja w Berlinie opublikowała nagranie z metra, na którym widać napastników i prosi wszystkie osoby, które mogą rozpoznać napastników lub były świadkami ataku o kontakt telefoniczny lub mailowy. (030) 4664 953 128 lka531@polizei.berlin.de (Queer.pl)
Polska homofobia też jest promocją polski zagranicą, wielu polaków emigrują w Holandii Polacy i arabowie to dwie grupy najbardziej homofobiczne, a rok temu w Londynie pobito geja przez Polaka.
Za dwa tygodnie we Francji odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, w której szanse na zostanie pierwsza damą ma Brigitte Macron, starsza od swojego męża o 25 lat. Francuzów i francuskich mediów kwestia różnicy wieku w ogóle nie interesuje.
Państwo Macron poznali się jeszcze w liceum w Amiens. Z tym że piętnastoletni Emmanuel Macron był uczniem czterdziestoletniej wówczas Brigitte Trogneux, nauczycielki literatury francuskiej, mężatki, matki trójki dzieci, z których jedno chodziło do klasy z przyszłym kandydatem na prezydenta. Trogneux prowadziła także zajęcia teatralne, w których uczestniczył Macron. Jako 16-latek przekonał swoją nauczycielkę i przyszłą żonę, żeby razem napisali sztukę teatralną. Wspólna praca nad tekstem przekształciła się w romans. W 2007 roku para wzięła ślub, na którym pan młody podziękował dzieciom Brigitte za to, że go zaakceptowały i przyjęły do rodziny, i dodał, że razem z żoną nie są może jak większość par, które się spotyka, ale są parą jakie się zdarzają. (wp.pl)
Jak podaje serwis Ostrow24.tv, “Gej zarażał żółtaczką” w południowej Wielkopolsce, gdzie od lutego 2017 odnotowano 17 przypadków zarażenia żółtaczką POKARMOWĄ typu A.
Kiedy ostatni raz widzieliście artykuł, który zaczyna się od “Heteroseksualista zarażał grypą/ żółtaczką/ wirusem HIV/ poczuciem humoru” (niepotrzebne skreślić)? Jesteśmy oburzeni i oburzone takim stawianiem sprawy, i sugerowaniem, jakoby osoby homoseksualne były “odpowiedzialne” za “epidemię”.
“Dziennikarzom” tego serwisu pragniemy przypomnieć, że do zakażenia żółtaczką typu A dochodzi najczęściej przez spożycie zakażonej wody lub żywności umytej w zakażonej wodzie (np. warzyw, owoców, ryb czy owoców morza). Jeśli znacie jakieś homoseksualne produkty spożywcze, czekamy na wiadomość.
Nie zgadzamy się na dezinformację i sianie paniki, jak również szerzenie uprzedzeń w stosunku do osób LGBT+ w oparciu o domniemane choroby, jakimi miałyby zarażać.
Pragniemy również przypomnieć, że na żółtaczkę (wszystkich typów), grypę, ospę, odrę, HIV/AIDS czy też nieuleczalną głupotę chorować mogą wszystkie osoby, niezależnie od płci, tożsamości płciowej czy orientacji seksualnej. (Grupa Stonewall)
23-letni Mahamood Rakibul Hasan (Rakib) uchodźca gej z Bangladeszu który przebywa teraz w Nepalu opowiada historię GayStarNews który jest wielki działaczem mimo zagrożenia walczy. Jego przyjaciel został zabity przez ekstremistów islamski, Tanay Mojumdar, był redaktorem gejowskiego magazynu w Bangladeszu.
Nie może Rakib wrócić do domu rodzina powiedziała może wrócić gdy będzie hetero, prosi o azyl w Kanadzie. On wiedział już jest gejem 12 lat, nawet mamie mówił o tym. Był atakowany gwałcony przez policję.
On należał do organizacji LGBT Bangladeszu która walczy o prawa LGBT są aresztowani i zabijani jak redaktor gejowskiego magazynu Xulhaz Mannan. Obecnie znajduje się w Nepalu jako emigrant uchodźca, walczy każdego dnia, o przetrwanie. Organizacja LGBT próbuje jemu pomóc dostać się do Kanady, gdy zostałby deportowany do swojego kraju czeka jego śmierć.
Wielu jego przyjaciół zostało zabity przez ekstremistów w jego kraju, ma marzenie mieć partnera, dzieci mieć normalne życie.
Pinksixty News wiadomości LGBT
"Politycy mają obowiązek obejrzeć Artykuł Osiemnasty jeżeli czują się naszymi posłami" mówi reżyser Bart Staszewski. Przedstawiamy rozmowę z Grzegorz Łaguna w Telewizja Superstacja.
Kto widział już film Artykuł Osiemnasty? Jacek Dehnel pięknie opowiada w nim o potrzebie jednoczenia się wokół idei i swoim zaangażowaniu w pierwsze działania Miłość nie wyklucza. Jego wsparcie dla naszych idei nie ustaje. Tym razem zza kulis filmu zachęca Was do przekazania #1procentNaMiłość.
Myślę, że ta tematyka nie jest w ogóle kontrowersyjna. Żyjemy w XXI wieku. Oczywiście, jak w każdym społeczeństwie jest jakiś procent ludzi, którzy nie są tolerancyjni, nie akceptują, ale myślę, że zdecydowana większość i to w coraz większym stopniu uważa, że świat jest, jaki jest. Nie próbujemy z nim walczyć ani chować gdzieś głęboko za ścianą w piwnicy czy w szafie. Akceptujmy się takimi, jakimi jesteśmy – powiedział Zygmunt Chajzer.
Miłosz jest bohaterem w swojej szkole! Był jednym z tych odważnych osób, które wbrew wszystkiemu wiedział, że edukacja antydyskryminacyjna powinna być w szkołach na porządku dziennym. Miłosz prosi abyś przekazał 1% na KPH
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe
Tweet