W gorącej atmosferze kolumbijski parlament zajmuje się pomysłem, by o prawie adopcji dzieci przez pary homoseksualne zdecydowało referendum. Ale Trybunał Konstytucyjny już taką adopcję zalegalizował i nadal broni równości wobec prawa.
Debata o prawach par homoseksualnych – które w Kolumbii mają legalny status małżeństw i od kilku lat mogą także adoptować dzieci – toczy się w cieniu historycznego układu pokojowego kończącego ponadpółwieczną wojnę domową. Ale temperatura sporu jest nie mniejsza. Przeciw adopcji jest prawica, konserwatyści i Kościół katolicki.
Tydzień temu projekt poddania pod ogólnonarodowy plebiscyt kwestii zagwarantowania w konstytucji, by adopcja przysługiwała jedynie heteroseksualnym małżeństwom, został przyjęty przez Senat większością 54 głosów do 22.
W sierpniu zwolennicy zakazu adopcji przez gejów i lesbijki zorganizowali wielkie manifestacje w tej sprawie. Prawicowi politycy i biskupi zagrzewali ludzi do protestów, dowodząc, że homoseksualizm to choroba, zboczenie lub co najmniej ideologia, która może sprowadzić człowieka z dobrej drogi. Niektórzy fanatyczni zwolennicy zakazu nieśli wówczas szokujące transparenty głoszące: 'Wolę, by moje dziecko umarło, niż by miało być gejem!'
Wielu badaczy dowodzi, że wojna domowa i powszechna przemoc, jakie panowały w Kolumbii od połowy ubiegłego wieku, szczególnie dotknęły nie tylko rodziny, ale i naruszyły więzi społeczne. W kraju, w którym prawie 300 tys. ludzi zginęło na wojnie, sieroty, dzieci porywane z domów i wychowywane do zabijania oraz ich resocjalizacja stanowią wielki problem społeczny. Wedle badań aż ponad 33 proc. kolumbijskich matek samotnie wychowuje dzieci, a tylko w połowie wszystkich rodzin z dziećmi występuje obydwoje rodziców. Jedna trzecia samotnych matek żyje w skrajnej biedzie. Pół miliona z nich w dzieciństwie wojna wypędziła z domów.
Jeśli prawo do adopcji zostałoby ponownie ograniczone do małżeństw heteroseksualnych, nikt nie zajmie się losem tysięcy porzuconych bądź osieroconych dzieci.
Jednak sprawa referendum nie jest wcale przesądzona. Jeśli projekt plebiscytu przyjmie izba niższa i podpisze go prezydent, o ostatecznym jego rozpisaniu zdecyduje Trybunał Konstytucyjny, który może orzec, że większość nie może w głosowaniu zdecydować o dyskryminacji mniejszości. (...) - Gazeta Wyborcza
Według Plyboya, najlepiej ubrany z Polaków został Robert Biedroń, komentarz Roberta: "Nie szata zdobi człowieka, ale bycie w dziesiątce najlepiej ubranych Polaków wg Playboy Polska to przywilej. Dziękuję!"
Stanie Waszyngton republikanie chcą uchwalić prawo będę sprawdzać kto idzie do łazienki, będą zmuszać osoby które idą do łazienki pokazać co mają miedzy nogi. (PinkNews)
Homofobiczna grupa wmawia że Brytyjczycy sprzeciwiają się małżeństwom homoseksualnym, nadal walczą o to żeby uchylić równość małżeństw.
Ale naprawdę wsparcie dla związków osób tej samej płci jest co roku wzrasta do rekordowego poparcia 71%. Na początku tego roku potwierdziło większość anglikanów również wspiera związki osób tej samej płci, a 45% z nich uważa małżeństwo tej samej płci jest słuszne i sprawiedliwe, tylko 37% sprzeciwia. (PinkNews)
W Polsce nie lepiej polowanie na czarownice też odbywa czy nie zapraszanie wariatów z USA jako naukowcy, dodatkowo teraz prawicowe i narodowe media, atakują Kampanie Przeciw Homofobii po jak mogą edukować w szkole mówić o LGBT. (TVP Info)
Chór mormoński zaśpiewa na inauguracji Trumpa, wielu nazywa hipokryzją kościoła mormońskiego tak krzyczy o moralność nie chce zgadzać się na małżeństw homoseksualne, ale nie ma problemu śpiewać dla rozwodnika trzykrotnego. (The Advocate)
Wśród osób rany w zamachu Berlinie jest też amerykański gej Richard Ramirez, 62 lat z Teksasu, według rodziny jego rodziny, jest w ciężkim stanie na oddziale intensywnej opieki, po zabiegu.
Ramirez pochodzi z Rio Grande Valley w San Benito, na przedmieściach San Antonio. Armando Ramirez powiedział dziennikarzom jego brat przeniósł się do Berlina, od 10 do 15 lat temu, aby żyć ze swoim partnerem, który zginął w ataku terrorystycznym, jego partner był obywatelem niemieckim. (LGBT Nation)
Brat Richarda dla CNN
Pinksixty News wiadomości LGBT
Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV
"Jak facet z facetem". Przemysław Pilarski i Andrzej Gryżewski byli gośćmi Mariusza Kurca - Tok FM.
Belgia ma stać się pierwszym krajem na świecie, aby osoby transpłciowe będą mogli zmienić płeć, bez konieczności poddania się wszelkim zabiegom chirurgicznym. Nowa ustawa jest obecnie przechodzi przez parlament Belgijski, choć istnieją grupy w tym kraju, które chcą ją zablokować.
Słynna z roli w filmie "Gwiezdne Wojny" amerykańska aktorka Carrie Fisher doznała "rozległego zawału serca" na pokładzie samolotu. Przez kilka godzin była w "stanie krytycznym", jednak obecnie jej życiu ma już nie zagrażać niebezpieczeństwo. Nie wiadomo, w jakim dokładnie znajduje się stanie. (TVN24)
Los Angeles LGBT Center podsumował rok 2016
AllOutorg podsumował rok 2016 dla LGBT
Gejowski chór z Los Angeles śpiewa w programie Access Hollywood, śpiewa klasykę świąteczny kolęd
Jussie Smollett dla Access Hollywood, trochę o finałowym odcinku serialu Imperium
Zdobywca nagród Emmy i Złotego Globu Jim Parsons znany z Teorii wielkiego podrywu, ale też z nowego filmu Ukryte działania, opowiada o swojej roli w filmie.
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz