wtorek, 22 września 2015

News: Solidarność, Nepal, Fredrik Eklund, Afryka, Premier Hiszpanii, Hong Kong, Grecja, Syria, Anna Grodzka ...


Skomplikowana historia Gdańska połączyła się w XX wieku z walką o ideały i prawa człowieka, za które w powojennej Polsce musiano ponosić nieraz wysoką cenę.

Pierwsze oznaki buntu pojawiły się w Gdańsku stosunkowo niedługo po zakończeniu wojny. Kiedy umarł Stalin, żal i łzy po jego śmierci szybko zastąpiło niezadowolenie gdańszczan z postępowania władz. Dali temu wyraz studenci, przenosząc głoszone postulaty z sal wykładowych również na ulice. Była to jednak zaledwie zapowiedź tego, co miało wydarzyć się w roku 1970, kiedy wojsko strzelało do demonstrantów. 10 lat później nastąpił prawdziwy przełom - powstała 'Solidarność', a o wydarzeniach na Wybrzeżu informowało Radio Wolna Europa i BBC. W latach 80. o swoje prawa zaczęły ubiegać się też mniejszości seksualne, mocno tępione przez władze i represjonowane. W Gdańsku powstało wówczas pierwsze w Polsce gejowskie Centrum Informacyjno-Konsultacyjne. Dziś organizuje się tu marsze równości i nadal walczy o tolerancję. Miejsce tej walki jest szczególnie ważne - to przecież tu narodziła się idea solidarności, która ogarnęła cały kraj - Gazeta.pl

- Bardzo źle zorganizowany jest cały system polityczny w Polsce, który wydobywa na powierzchnię wcale nie tych najlepszych, nie pozwala na prawdziwą debatę i zmusza posłów do teatralnego występu – mówi posłanka Anna Grodzka, który ogłosiła, że w jesiennych wyborach nie będzie startować do Sejmu RP. Tylko w Onecie zdradza, kto w Sejmie budzi jej obrzydzenie, co jest jej największą porażką i jaka jest jej czarna wizja Polski - Onet.pl

Replika: Prezydent Nepalu Ram Baran Yadav ogłosi wejście w życie nowej konstytucji kraju, przegłosowanej przez parlament kilka dni temu – konstytucja ta wprost zakazuje "dyskryminacji mniejszości seksualnych oraz płciowych przez władze – czy to na poziomie administracji, czy sądownictwa".

Podobne zapisy w konstytucji mają jeszcze tylko dwa kraje świata – RPA i Ekwador.

Brawo, Nepal! Specjaliści spekulują, że Nepal (lub ewentualnie Tajwan) stanie się pierwszym krajem Dalekiego Wschodu, który zalegalizuje związki partnerskie.

Na zdjęciu: widoczny na słoniu "nepalski Robert Biedroń", czyli pierwszy wyoutowany poseł - Sunil Pant. A fotka pochodzi z Parady Równości z Kathmandu.

p.s. Nepal jest wciśnięty pomiędzy dwa giganty – Indie i Chiny, ale niech się nikomu nie wydaje, że to maleńki kraj – mieszka tam 28 mln ludzi, czyli np. trzy razy więcej niż w Szwecji.

Zjednoczony kościół boczku, pojawiły bilbordy zachęcający do wstąpienia i mówią akceptują wszystkich.

Ale nie są zadowoleni inni chrześcijanie, bilbordy oburzają po pod przykrywką kościoła ateistów zachęcają do wstąpienia do nich sam kościół ateistów chwali się dzięki temu potroili wierny. Kościół poinformował, że członkostwo potroiło się w ciągu ostatnich trzech miesięcy do ponad 12.000 nowych nawróconych. (Joe My God)

Małżeństwo i rodzina są jednymi z najcenniejszych dóbr ludzkości i powinny być otoczone szczególną opieką - głosi stanowisko polskiego Kościoła przed synodem biskupów nt. rodziny. Sprzeciwiono się w nim in vitro i traktowaniu związków homoseksualnych jak małżeństw - Gazeta.pl.

Fredrik Eklund gwiazda programu Transakcje za milion dolarów - Nowy Jork (Million Dollar Listing NY) i jego mąż Derek Kaplan, tragedia rodzina, ich bliźniaki umarli. Matka zastępcza która była w ciąży poroniła ich dzieci.

W bolesnym poście Instagramie, Fredrik i Derek patrzą na zachód słońca. "Ja płakałem tak bardzo, że nie mogę płakać," powiedział. "Byliśmy w ciąży z bliźniakami, ale nie jesteśmy już."

Dodają "Będziemy spróbować ponownie. My musimy. Nie podamy się! Musimy iść do przodu i po prostu spróbować ponownie."

Do co doświadczają Fredrik i Derek, doświadczają tysiące par pokazuje nasze rodziny są takie same szczęścia i smutki.

Homofobia Afrykańska. "Powinniśmy wszystkich gejów, wysłać do Ugandy na zastrzelenia", powiedział wykształcony przedsiębiorca ma 30 lat, pobożny chrześcijanin z Nigerii.

New York Times, piszę takie głosy homofobiczne to w Afryce norma. Prześladowanie, tortury, bicie, a nawet zabijanie wielu osób LGBT w Afryce to norma. Więcej na New York Times.

Dodam że cała ta homofobia jest nauczona przez biały kolonialistów, i to tej pory wycieczki homofobów do Afryki problem to Nigeria i Uganda, które wprowadziły homofobiczne ustawy dzięki białym homofobom z zachodu.

Byłem dziś u lekarza w publicznej przychodni. Rozmowa z Panią w rejestracji:
- Proszę wypełnić formularz. Jeśli chce Pan upoważnić kogoś do odbioru dokumentacji zdrowotnej, to proszę wpisać imię i nazwisko oraz stopień pokrewieństwa.
- OK - mówię - A jeśli nie ma pokrewieństwa?
- To niech Pan wpisze tylko imię i nazwisko. Nie ma problemu, może Pan wpisać narzeczoną - uśmiecha się Pani.
- A narzeczonego mogę wpisać?
- Co kto woli, proszę bardzo - i znów uśmiech.
Drobiazg, ale miły. Pozdrowienia-Mariusz Kurc (red. nacz. "Repliki")

Mała rzecz ale cieszy się. Tylko żeby politycy i kościół nie mieszałby w życie ludziom było by normalne u nas ;)

Premier Hiszpanii Mariano Rajoy, uczestniczył na ślubie gejowskim, członka swojej partii zastępca sekretarza PP i byłego burmistrza Vitoria, Javier Maroto, i jego partner José Manuel Rodriguez, żyją razem 19 lat.

Hiszpania zmieniła się, nawet prawica która chciała uchylić małżeństw homoseksualne, a dziś uczestniczą w ślubie i biorą ślub.

To dzięki działaczom lewicowym dziś mogą prawicowi geje wziąć ślub, sam działacz hiszpański Pedro Zerolo, powtarza (ultimahora.es)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Szacuje 15,500 uczestników zgromadzonych w Hong Kongu pod Pink Dot Hong Kongu, jest to największa parada równości na rzecz praw LGBT.

Tegoroczna Pink Dot Hong Kong został zorganizowany przez BigLove Alliance i Pink Alliance oraz przy wsparciu religijnej koalicji "tęczowego paktu".

Przy wsparciu ambasad amerykański czy brytyjski, dodatkowo firm taki jak Bank of America Merrill Lynch, Barclays, Bloomberg, Deutsche Bank, Ernst Young, Goldman Sachs, Absolut Vodka, Google, czy Pizza Express. (Gay Star News)



Klip promujący Pink Dot Hong Kongu

Działacz Mat Baume dotyczące histerii prawicy chrześcijańskiej o toalety dostęp osób trans


Wśród ruin zniszczonego palestyńskiego obozu dla uchodźców Yarmouk na przedmieściach stolicy Syrii, Damaszku, pianista Ayham al-Ahmad rzadki promyk nadziei pośród zniszczeń. Filmy jak on gry na fortepianie w zrujnowanych ulicach Yarmouk, w towarzystwie dzieci i innych mieszkańców obozu, był dostępne w internecie jako symbol ducha oporu. Ale teraz, Ayham al Ahmad dołączyć do milionów, którzy uciekli z Syrii. Mówi dla BBC wyjaśnia, co w końcu zmusiło go do opuszczenia i jego niebezpieczną podróż do Europy. Jego fortepian został zniszczony przez państwo islamskie, nie podobało ekstremistom jego muzyka.



Wynik wyborów parlamentarnych daje Syrizie nowy i jasny mandat na najbliższe cztery lata i potwierdza słuszność dotychczasowej polityki - oświadczył w niedzielę wieczorem na wiecu w Atenach Aleksis Cipras.

Po przeliczeniu 99,4 proc. głosów oddanych w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Grecji lewicowa Syriza wygrała z wynikiem 35,47 proc. i będzie miała 145 miejsc w 300-osobowym parlamencie. Konserwatywna Nowa Demokracja uzyskała poparcie 28,09 proc. wyborców i 75 mandatów. Grecki system wyborczy przewiduje bowiem dla zwycięzcy premię w postaci dodatkowych 50 miejsc - TVN24.


Boliwia działacze LGBT przestawiają projekt "związków partnerskich",


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz