piątek, 11 września 2015

News: konserwatyzm katolicki, Dariusz Michalczewski, Holandia, Rosja, KPH, weteran Donald Hallman, Kenia, Alysia Abbott ...


Holandia udzieli azylu homoseksualistom, biseksualistom oraz transgenderycznym mieszkańcom Rosji. W ojczyźnie są prześladowani, dlatego władze kraje wiatraków, który wciąż zalicza się do najbezpieczniejszych na świecie miejsc dla przedstawicieli LGBT, postanowiły wyciągnąć do nich pomocną dłoń - fakty.nl.

Alysia Abbott nie miała łatwego życia. Osierocona przez matkę, trafiła pod opiekę kochającego, acz ekscentrycznego ojca — biseksualisty, działacza LGBT oraz poety. Po latach opisała dorastanie w niezwykłym świecie bohemy artystycznej i społeczności queer. Przedstawiamy fragment książki "Tęczowe San Francisco. Wspomnienia o moim ojcu" Alysii Abbott, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne.

Tak naprawdę w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych wiele dzieci miało homoseksualne matki lub ojców — a czasem oboje rodziców. Bardzo często wychowywali oni dzieci z heteroseksualnymi partnerami, zanim pogodzili się ze swoją orientacją. Albo ujawniali ją i rozwodzili się, by się związać z osobami tej samej płci, albo pozostawali w ukryciu i małżeństwie, nieszczęśliwi lub szukający ukradkowych związków. Pod pewnymi względami miałam szczęście. Tata, choć często rozczarowany swoimi romansami, przynajmniej mógł być sobą, uniknął dezorientacji i nienawiści do samego siebie, która dotykała wielu ukrytych gejów.

Dopiero jako dorosła osoba poznałam inne dzieci homoseksualnych rodziców. I z tymi "dziećmi queer", jak niektóre z nich się nazywały, czułam się związana, szczególnie jeśli chodzi o to dziwaczne uczucie, coś w rodzaju samotności, ale bliższe izolacji. W pierwszych dekadach po Stonewall nasi rodzice nie mieli jak nawiązać kontaktu, określić swojej tożsamości i miejsca, do którego należeliśmy. Nie istniał "rodzinny tydzień" w Provincetown, nie było zdeklarowanych homoseksualnych celebrytów jak Ellen DeGeneres czy Dan Savage, w telewizji nie pokazywano Współczesnej rodziny. W książkach i na ekranach nie przedstawiano podobnych rodzin. Uważaliśmy się za żyjących poza społeczeństwem, odciętych od "normalności". Jako dzieci często funkcjonowaliśmy w stanie niepewności, trochę zbyt homo dla hetero i nieco zbyt hetero dla świata gejów... - onet.pl

Franciszkowa doktryna miłości coraz mniej podoba się wpływowym konserwatystom kościoła. Ukrócenie bezkarności Banku Watykańskiego, wezwanie do miłosierdzia wobec kobiet, które dokonały aborcji i szacunek wobec homoseksualistów przysporzyły Franciszkowi wrogów.

W maju 2013 roku papież wzburzył konserwatystów mówiąc, że ateiści będą mieli szansę na zbawienie, o ile będą wiedli dobre i uczciwe życie. Wielokrotnie krytykował też bogactwo Kościoła, wzywając do franciszkańskiego ubóstwa. Zapowiedział też reformę watykańskich finansów. Pytany o homoseksualizm odpowiadał: „Kim jestem aby osądzać tych ludzi?”, a w styczniu udzielił prywatnej audiencji Diego Nerii Lejarradze – mężczyźnie, który zmienił płeć. Te działania sprawiają, że przeciwko Franciszkowi powstaje coraz silniejszy konserwatywny front – twierdzi „Washington Post”.

Konserwatywne wzmożenie widać na wielu frontach – twierdzi „Washington Post”. Coraz więcej jest przecieków medialnych, których celem są przedstawiciele liberalnego stronnictwa. To konserwatyści mają być odpowiedzialni m.in. za wyciek papieskiej encykliki poświęconej środowisku czy ataki na australijskiego kardynała George'a Pell, który ma zreformować watykańskie finanse. Uderzanie w liberalnych przedstawicieli kościoła jest łatwiejsze niż celowanie w samego papieża.

To nie wszystko. W zeszłym roku pięciu kościelnych hierarchów – m.in. Burke ale też włoski kardynał Carlo Caffara – napisali „manifest” sprzeciwiający się uczestnictwie rozwodników w komunii. W lipcu do setek diecezji w Europie i Australii trafiły DVD, na których zaprezentowano ich argumenty w tej kwestii – Burke wymieniał w nim niebezpieczeństwa „ignorowania tradycyjnego nauczania Kościoła” - Newsweek.pl

Dariusz Michalczewski laureatem nagrody Sojusznik Roku. – Szkoda, że w cywilizowanym państwie osoby LGBT są dyskryminowane. Musi upłynąć jeszcze wiele wody w rzecze, zanim zaczną być traktowane równo – mówił Dariusz Michalczewski po przyznaniu nagrody - Newsweek.


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Amerykański weteran Donald Hallman, który został zwolniony z wojska za bycie gejem, kiedy jeszcze homoseksualizm w wojsku był nie dopuszczany. Wielu weteranów homoseksualny walczy, o to żeby mieć równe prawa, wielu zostało zwolniony i nie mają praw jak np pomocy od wojska.

Walka o prawa nie skończy się na tym że zalegalizuje się związki nasze, ale będzie trwać długo, wiele jest problemów, jak seniorzy LGBT.



Bob Cesca rozmawia z Stephanie Miller o hipokryzji przywódców republikański taki jak Mike Huckabee którzy wspierają Kim Davis, urzędniczkę powiatu w Kentucky, która odmawia wydawania licencji na małżeństwa dla par tej samej płci.



Al Jazeera America reportaż dotyczące stanów które muszą zapłacić miliony prawnikom i nie tylko, za to że walczyli z małżeństwami homoseksualnymi.



W Kenii kościół Anglikański wyrzucił pięć kapłanów za to że są homoseksualni



Gala "Ramię w ramię po równość"



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz