Mówi się, że związki homoseksualne są nietrwałe i zastanawia, dlaczego. Pytanie, czy naprawdę są nietrwałe? Te związki są przede wszystkim niewidzialne. Mój przyjaciel mawia, że gdyby pewnego dnia wszystkie osoby homoseksualne się zazieleniły, to by się zrobiło wokół zielono. Nie mamy pojęcia, ile spotykamy osób i par homoseksualnych. Uchodząc za samotnych lub heteroseksualnych prowadzą często uporządkowane, wieloletnie, normalne życie z jednym partnerem w przykładnym stadle. Jak w filmie „Cztery wesela i pogrzeb”, w którym umiera stary gej, a jego partner wygłasza mowę pogrzebową. Przyjaciele powiedzą potem: mieliśmy koło siebie przykład wzorcowego, nudnego wręcz małżeństwa, ale nie byliśmy tego świadomi. Znam mnóstwo osób homoseksualnych, które żyją w wieloletnich, stabilnych związkach.
To są związki trudniejsze społecznie. Zwłaszcza w Polsce, bo jesteśmy 30 lat za Europą, jeśli chodzi o edukację i tolerancję. Pierwsza grupa problemów jest związana z brakiem samoakceptacji. Gdy człowiek dojrzewa w ukryciu, w poczuciu bycia kimś gorszym, napiętnowanym, boi się odtrącenia przez rodziców, w procesie socjalizacji nabywa tzw. negatywnej tożsamości, przekonania, że skoro jest homoseksualistą, to jest zły, chory, jakiś niewłaściwy. Swoim istnieniem krzywdzi bliskie osoby. W tej sytuacji trudno zbudować silny, stabilny związek, zwłaszcza w ukryciu. Także brak legalizacji może działać na niekorzyść, bo żeby się rozstać, nie trzeba pokonywać żadnych trudności, wystarczy spakować walizkę. Choć są tacy, którzy twierdzą, że ma to siłę spajającą, bo cały czas trzeba o siebie zabiegać - Tygodnik Polityka.
Pierwsze w Polsce kompleksowe badanie związków homoseksualnych, w tym także tych, które wychowują wspólnie dzieci, prowadzą naukowcy z Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk. W ilościowej części projektu wzięło udział ponad 3 tys. respondentów.
- W badaniu ilościowym wzięło udział 3038 osób, które są w związku jednopłciowym od co najmniej pół roku. W próbie znalazły się również pary, kobiece i męskie, które wychowują dzieci. 9 proc. naszych respondentów zadeklarowało, że jest opiekunami dzieci - powiedziała dr hab. Joanna Mizielińska, która kieruje badaniami "Rodziny z wyboru".
Badanie podejmuje także kwestię wychowywania dzieci przez pary tej samej płci. Jak osoby nieheteroseksualne radzą sobie z rodzicielstwem, jakie podejmują w związku z nim decyzje i jak je urzeczywistniają? - chce dowiedzieć się ekipa badawcza. Interesują ją także społeczne bariery i przeszkody, jakie napotykają homoseksualni rodzice.
Szacuje się, że w Polsce żyje ponad dwa miliony osób nieheteroseksualnych (lesbijek, gejów, osób transpłciowych i biseksualnych) i że około połowa z nich żyje w związkach. Wiele spośród nich wychowuje też dzieci. Szczegółowe informacje o projekcie – także dla osób pragnących w nim wziąć udział – dostępne są na stronie: http://rodzinyzwyboru.pl/. (onet.pl)
Narządy osób homoseksualny nie kwalifikuje się do oddania po śmierci innym osobom, Al Jazeera English debata o sprawie 17 letniego nastolatka geja który zabił się z powodu prześladowania, jego mama oddała narządy do przyczepu, ale oczy jego odrzucili z powodu że był gejem.
Dr Drew wywiady dotyczące Daniela Pierce który został wyrzucony przez rodziców, nawet próbowano go wysłać na leczenie z homoseksualizmu - The Advocate.
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz