środa, 12 lutego 2014

News: Tomasz Iwan o homoseksualizmie, Anna Grodzka o gender, związki partnerskie debata w Peru, Debata miedzy miłością, a wykluczeniem ...


"Wróg jest potrzebny, by istnieć w polityce. Trzeba było więc znaleźć słowo, które nazwie i zdefiniuje wroga. Takim słowem okazał się niezrozumiały, bo brzmiący obco, termin „gender". Ania Grodzka jak zwykle z niezwykłą cierpliwością i merytorycznie tłumaczy czym jest a czym nie jest straszny potwór gender - Rzeczypospolita.

Gdyby mój syn powiedział mi, że jest gejem, radziłbym mu coming out. Trzeba o tym głośno mówić – twierdzi były piłkarz reprezentacji Polski Tomasz Iwan.

Newsweek: Niemiecki piłkarz Thomas Hitzlsperger oświadczył niedawno, że jest gejem. To gest przed igrzyskami w Soczi, bo w Rosji propagowanie homoseksualizmu jest zagrożone więzieniem.

Tomasz Iwan: – Walijski rugbista Gareth Thomas, wielki twardziel, też złamał tabu. Otrzymał ogromne wsparcie ze strony związku i kibiców. Podobnie koszykarz NBA Jason Collins, do którego zadzwonił sam Barack Obama ze wsparciem. Ale tych przykładów jest ciągle za mało. Sportowcy boją się reakcji szatni, kolegów.

Podejście Jana Tomaszewskiego jest dla mnie bulwersujące. Opowiada, że nie zgodziłby się być z gejem w szatni. A może był, tylko o tym nie wiedział? Przez takie postawy ludzie boją się mówić, jacy naprawdę są.

Newsweek: Panie Tomku, a gdyby pan był gejem, to by mi pan to powiedział?

Tomasz Iwan: – Tak. Nie chciałbym żyć w zakłamaniu.

Tomasz Iwan: – Nie jestem. To, że ja mam liberalne podejście do takich sytuacji, wynika pewnie z wielu lat mojej gry w Holandii. Na początku miałem problem, widząc dwóch facetów trzymających się za rękę na ulicy. Ale Holendrzy są ludźmi otwartymi i ja się tej otwartości nauczyłem. Trzeba do tego podchodzić racjonalnie. Człowiek się gejem rodzi, a nie zostaje gejem ze względu na modę. Trzeba o tym głośno mówić. Ostatnio słyszałem, że w reprezentacji za moich czasów dwóch zawodników było gejami - Newsweek.pl.

Debata miedzy miłością, a wykluczeniem w Warszawie.

Związki partnerskie w Peru? kongresman Carlos Bruce wprowadził ustawę "związki partnerskie". Inicjatywa ta wywołała nienawiść prawicy i kościół którzy sprzeciwiają, debata zaczęła, a do wprowadzenie i uchwaleniem jej jest daleka. Bardzo konserwatywnym kraju gdzie kościół dominuje to co robią ludzie.

Biskup Christopher Senyonjo z Ugandy który został wyrzucony z swojego kościoła, założył swój kościół gdzie pomaga LGBT. Był on miedzy innymi w dokumencie który nie dawno u nas leciał na Canal+. Więcej na Guardian.

Thomas Peters, z NOM zaszokował swoi zwolenników powiedział że popiera teraz i sam jest w reformie zdrowia Obamy, tak zwane Obamacare. Peters zaliczał się najbardziej przeciwników reformy zdrowia żeby ubezpiecznia zdrowotne mieli każdy obywatel. Ale kiedy sam doznał ciężkiego wypadku, nagle nie miał jak zapłacić za prywatną służbę. Obudził się tak walczył z Obamacare, nagle sam musiał użyć służbę zdrowia od Obamy.

Cóż to nie pierwszy raz taki przykład, wielcy przeciwnicy byli, a nagle zmienią zdanie. Np miedzy innymi w naszym środowisku mówili nie potrzeba im związki partnerskie, po co im prawa żyją spokojnie i mówili nie są dyskryminowani. Ale nagle coś się stało to nie mogą widzieć partnera w szpitalu, czy umrze stracili wszystko, oczka im otwierają się.

Skarbnika stanu Illinois i kandydat na gubernatora z partii republikańskiej Dan Rutherford został pozwany przez byłego pracownika o molestowanie seksualne.

Piękna animacja o małżeństwa tej samej płci


13 Działaczy LGBT aresztowany w Utah za protest chcieli debaty na temat ustawy dyskryminacyjnej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz