Miesięcznik „ZNAK” na temat dzieci wychowujący przez osoby homoseksualne
Temat Miesiąca Miesięcznika „ZNAK”: Kto może być rodzicem? W Polsce około 50 tys. dzieci jest wychowywanych przez osoby homoseksualne. Projekty ustaw o związkach partnerskich nie poruszają jednak kwestii rodzicielstwa w związkach jednopłciowych. Czy umiemy określić, jakie rozwiązania prawne najlepiej chroniłyby dzieci? Co psychologia mówi o rodzicielstwie osób homoseksualnych? Jak dobro dzieci definiują katolicy?
Z badań wynika, że na depresję w Polsce o wiele częściej zapadają lesbijki i geje niż osoby heteroseksualne. Co ciekawe, tylko akceptacja ze strony osób heteroseksualnych chroni przed tą chorobą, a nie inni homoseksualiści
Z badań wynika, że najgorzej ze środowiska LGB mają kobiety biseksualne. Przeżywają podwójne wykluczenie, odrzuca je zarówno świat heteroseksualny, jak i lesbijki. Tak jest nie tylko w Polsce, ale w innych krajach europejskich i Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, nie dotoczy to biseksualnych mężczyzn, a przynajmniej nie w takim stopniu - Gazeta Wyborcza.
Fot: wikipedia |
W przyszłym tygodniu parlament Serbii rozważy przyznania niektórych praw dla par tej samej płci. Projekt ustawy zostanie przedstawiony na posiedzeniu parlamentarnym w dniu 4 czerwca.
Projekt ustawy wprowadza prawo dziedziczenia wspólnego przez partnerów/partnerki tej samej płci, które żyją w związku długoterminowym. W przypadku śmierci jednego z nich, drugi odziedziczy emeryturę zmarłego partnera/partnerki. To również zakłada, że partnerzy tej samej płci będą mogły odwiedzić siebie w szpitalu jako członkowie najbliższej rodziny. Autorzy tekstu twierdzą, prawo nie jest krokiem w kierunku małżeństw homoseksualny. Są to tylko możliwe rozwiązania prawne, zmierzające do uregulowania statusu osób tej samej płci, żyć razem" Suzana Paunovic, powiedziała szefowa Biura Praw Człowieka Serbii - Balkan Insight
W sąsiedniej Chorwacji, około 500.000 podpisów zebrano w poniedziałek, domagając się referendum konstytucyjne chcą zakazać małżeństwa homoseksualne i dopisać do konstytucji małżeństwo jest tylko miedzy kobietą i mężczyzną.
Więcej o Serbii, małżeństwa homoseksualne są zakazane w serbskiej konstytucji. Parady równości (Gay Pride) również zabraniania, ponieważ w 2010 roku doszło do zamieszek wielki wiele osób ranny, organizowane przez neonazistowskie grupy i kościół prawosławny Serbii. Serbia zalicza do homofobiczny krajów jak całe Bałkany, ale małe zmiany powoli zmienia się np nie dawno Albania uchwaliła prawo przeciwko nawoływaniu nienawiści wobec LGBT. Konkubinaty pseudo związki partnerskie dla tej samej płci, jeszcze są na Bałkanach w Chorwacji i Słowenii.
Fot: Adam Bouska/NOH8 |
Jak pisałem takie osoby pomogą młodym zaakceptować się, wiele LGBT wierzące powinno ujawniać i mówić o swojej wierzę, pokaże też innym wierzącym i będą nas akceptować, nie możemy chować się w szafie.
„Kancelaria Prezydenta RP nie może przychylić się do Państwa prośby i wyrazić zgody na udzielenie patronatu honorowego Prezydenta RP Paradzie Równości” – czytamy w piśmie, jakie dotarło do organizatorek i organizatorów wydarzenia.
Bronisław Komorowski wiele razy podkreślał, jak ważne jest poszanowanie różnorodności i że Polska powinna właśnie na niej być budowana. W trakcie spotkania z przedstawicielami kościoła prawosławnego w styczniu 2011 mówił: „Różnorodność wzbogaca nas wszystkich”, zaś na spotkaniu na Sejneńszczyźnie w kwietniu 2012, że „różnorodność to bogactwo, na którym w przeszłości opierała się wielkość Rzeczpospolitej”. W lutym 2011 podkreślał, że „różnorodność nie jest wcale zagrożeniem” a podczas otwarcia Europejskiego Kongres Kultury we Wrocławiu powiedział: „Jedność europejska musi uwzględniać różnorodność, wtedy można uzyskać pełnię europejskości, z całym jej skomplikowaniem tradycji, kultury, języków, wyznań, z całą jej wspaniałą różnorodnością.” Stąd pomysł organizatorek i organizatorów, by poprosić go o patronat nad wydarzeniem.
Parada Równości wciąż czeka na odpowiedź w sprawie patronatu od Prezydenty Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Prośbę w tej sprawie skierowano do niej w maju 2013.
Akcjonariusze firmy naftowych z teksasu ExxonMobil, ponownie odrzucili 14 raz projekt żeby ochronić pracowników LGBT przed dyskryminacją. Mówią nie akceptują homoseksualizmu, dla nich do nie jest do przyjęcia chronić osoby LGBT w firmie, tak jak maja osoby hetero.
Fundacja Trans-Fuzja, założona przez Annę Grodzką, wysłała pismo do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej ze skargą na Krystynę Pawłowicz (PiS). Powodem jest jej wypowiedź nt. gwałtów i przemocy seksualnej.
Homofobiczne prawo chcą uchwalić parlament Kazachstanu. Prawo które mówi, homoseksualność należy uznać za zbrodnie przeciwko ludzkości. Do jest nic więcej niż kryminalizacja homoseksualizmu w Kazachstanie.
Ostatnio ten rejon jest znany z homofobii, atak na działaczy w Gruzji podczas marszu równości, Rosja morderstwo geja, zakazy parad równości, Ukraina ataki na marsz równości. Zaraz hieny polskie katolickie będą chwalić Kazachstan jak tam są modrzy i też chcą w polsce prawo.
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz