czwartek, 30 maja 2019

Pinksixty LGBT. Straszenie prawicy LGBT. Caster Semenya złożyła odwołanie. Prześladowanie transpłciowy osób USA.Krzysztof Śmiszek ...


– W mojej opinii pierwszymi wyborami, w których opozycja może realnie zawalczyć o zwycięstwo, są wybory prezydenckie w 2020 roku – mówi Marcin Duma, szef Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych, choć zastrzega, że to tylko przypuszczenia. W rozmowie z naTemat tłumaczy, co o nas jako społeczeństwie mówią dane z głosowania do Parlamentu Europejskiego.

"Co jeszcze miało wpływ na zwycięstwo PiS? Straszenie ludźmi LGBT. Robiliśmy niedawno badanie, gdzie sprawdzaliśmy czy w ogóle wiedzą o co chodzi. Nie chcieliśmy by rozszyfrowywali nam skrót, zaliczaliśmy odpowiedź nawet gdy mówili, że "to chyba coś z gejami" lub wspominali o lesbijkach czy osobach transpłciowych.

I wyszło na to, że z grubsza orientuje się co czwarta osoba. Reszta kompletnie nie ma pojęcia. W takich warunkach politykom PiS łatwo było zrobić z Polaków LGBT straszak. Wyborcy – zwłaszcza kobiety – szukają bezpieczeństwa. Więc gdy się ich nastraszy i pokaże w roli obrońcy...

Przypuszczam, że jeśli nie będzie politycznego tsunami, to znowu wygra PiS. Pytanie, czy zdobędzie większość konstytucyjną, ale to już zależy od spójności opozycji.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Marsha P. Johnson i Sylvia Rivera, dwóch pionierskie aktywistki transpłciowe z zamieszek Stonewall, to miedzy innymi dziś zaczął ruch LGBT, zostaną uhonorowani pomnikiem w pobliżu Stonewall Inn, gdzie zamieszki zaczęły w 1969 roku.

Caster Semenya złożyła odwołanie od decyzji CAS, która odrzuciła apelację zawodniczki. Sprawa dotyczy nowych przepisów IAAF (Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych), zgodnie z którymi lekkoatletki mające podwyższony poziom testosteronu są zmuszone do obniżania go farmakologicznie. Biegaczka z RPA od razu twierdziła, że nie zamierza się do nich dostosować. - IAAF nie zatrzyma mnie przed byciem tym, kim jestem - mówiła - sport.pl.

Kilku mężczyzn zerwało ogromną tęczową flagę zwieszoną z mostu Łazienkowskiego. Rozwiesili ją wieczorem aktywiści LGBT w hołdzie dla Milo Mazurkiewicz. Wolontariuszka poznańskiej grupy Stonewall Milo Mazurkiewicz 6 maja popełniła samobójstwo, skacząc do wody z mostu Łazienkowskiego w Warszawie. Jej ciało odnaleziono dopiero po dziesięciu dniach. 23-letnia Milo była osobą transpłciową.

Telenowela latynowska El corazón nunca se equivoca, będzie opowiadać historie miłosną pary gejów Joaquína Bondoniego i Emilio Osorio. Powstaje pierwsza telenowela gejowska w czasie primetime w USA stacji hiszpańskojęzycznej.

Wcześniej główni aktorzy byli zwycięzcą Top Couple TV 2019 -Aristoteles ( Emilio Osorio ) i Temo (Joaquin Bondoni) z Univision z telenoweli Mi Marido Tiene Mas Familia.


- Pojawiający się w mediach pomysł na wystawienie jednej listy do Senatu opozycji uważamy za interesujący. Listy senackie to platforma, na której można rozmawiać - mówił w programie "Onet Rano." Krzysztof Śmiszek.

- Liberalna Polska dała ciała - stwierdził Krzysztof Śmiszek w "Onet Rano.", komentując frekwencję wyborczą elektoratów w wyborach do PE. - Wszystko jest dynamiczne, zmienia się, ludzie są nieprzewidywalni - dodał. - W tym sensie nasze 6 proc. to jest dobra podstawa, żeby utrzymać ludzi i budować coś nowego. KO trzeszczy w szwach - ocenił w rozmowie z "Onet Rano".


Niedawna seria morderstw osób transpłciowych powoduje coraz większy niepokój, szczególnie w przypadku kobiet trans kolorowych. Pojawia się w czasie, gdy celebryci transowi są bardziej akceptowani w popkulturze niż kiedykolwiek wcześniej - ale także jako administracja Trumpa ma na celu wycofanie ochrony przed dyskryminacją Obamy dla osób transpłciowych


Open Democracy na temat skrajnej prawicy włoskiej, jak podnosi głowę i walczy z LGBT, prawami kobiet, emigrantami, paradują z różańcem w ręka, mają zdjęcia na jednej półce Jezusa, Putina i Trumpa.

Vice News na temat skrajnej prawicy włoskiej jednej strony wielcy katolicy żądają krzyży w miejsca, publiczny ale prześladują miedzy innymi księdza za to pomaga uchodźcom.Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz