środa, 30 listopada 2016

Prasa LGBT do przeczytania: Replika, David, Out Africa, Wire, GA Voice, Hiv Plus, Lavender, Midlands Zone ...


Prezentujemy okładkę najnowszego numeru (64) „Repliki”. Spogląda z niej rodzina Bisewskich: Ewa i Gerard oraz ich syn Ryszard.

Rysiek urodził się jako dziewczynka. Gdy miał 10 lat, w wypadku zginął jego brat Przemek. Rysiek bardzo to przeżył. Kilka lat później powiedział rodzicom, że czuje się chłopakiem. Wizyty u specjalistów związane z transseksualnością pomogły zdiagnozować zespół Aspergera, czyli, nieco upraszczając, łagodną formę autyzmu. Dziś Ryszard ma 20 lat, jest w trakcie tranzycji. Chciałby pracować jako rysownik komiksów.

Ryszard: „To było zaraz w pierwszej klasie liceum na wyjeździe integracyjnym. Siedzieliśmy w kółku z nauczycielami i ja powiedziałem, że wolę, aby mówiono do mnie Ryszard i tak sobie życzę. Powiedziałem to i prawie zemdlałem. Ale już tak do mnie mówili.”

Gerard, tata: „Ja wtedy zobaczyłem w Ryszardzie po raz kolejny tę determinację, to zdecydowanie. Dla mnie to był dowód, że rzeczywiście chce doprowadzić do korekty płci i być chłopakiem w pełni. Porównałbym go wtedy do takiego pogromcy lwów na arenie, który wchodzi z nimi do klatki i wszystkie obłaskawia. Jestem z niego dumny, zaimponował mi”

Ewa, mama: „Otwartość wytrąca przynajmniej połowę broni różnym przeciwnikom już na wstępie. Nie pozwala na tworzenie szeptanego gadania, chodzenia i za plecami robienia złej roboty. Jak problem został nazwany i pokazany, to połowa jest za nami. Taka odwaga i otwartość budzi respekt. Pokazuje, że na pewnych rzeczach nam zależy i nie odpuszczamy. Jestem wicedyrektorką szkoły i u mnie wszyscy wiedzą, że Rysiek przechodzi tranzycję.”

Rodzinie Bisewskich BARDZO dziękujemy, że zechcieli się podzielić swoją historią z nami i naszymi Czytelni(cz)kami.

Cała rozmowa Agnieszki Rynowieckiej z Ewą, Gerardem i Ryszardem Bisewskimi a także moc innych ciekawych tekstów – do przeczytania w najnowszej „Replice”.

„Z racji tego, że jestem mężczyzną i spędzam wieczór w klubie gejowskim, to zdarzyło mi się parę razy, że byłem podrywany. Ktoś podchodził, jego ręka lądowała najpierw na moim ramieniu, później na moich plecach, po czym troszeczkę niżej i niżej (uśmiech). W takich sytuacjach wyznaczam granicę: mówię, że jestem przecież w pracy” – opowiada Albert Ciastek, partyworker Lambdy Warszawa.

Razem z Martą Turską, również partyworkerką Lambdy, opowiadają Wojciechowi Kowalikowi o swojej pracy w wywiadzie w najnowszej „Replice”.

Marta: „Najczęściej spotykamy się z problemem… jak właściwie założyć prezerwatywę! Na naszym stoisku mamy pokazowe dildo, gadżety i inne materiały, a także zapas gumek do ćwiczenia – i okazuje się, że albo ktoś otwiera opakowanie zębami, albo traktuje prezerwatywę paznokciami, albo zostawia powietrze w pojemniczku – nie wolno tak robić! Uczymy więc – tych młodszych i tych starszych.”

„Bardzo chcielibyśmy mieć fundusze, by kupić alko- i narkogogle. Zakładalibyśmy je ludziom a potem prosili, by spróbowali założyć prezerwatywę na dildo, żeby zobaczyli jakie to trudne po alkoholu czy narkotykach.”
Albert: „Oprócz tego, że jestem partyworkerem, to również jestem partygoerem. Sam często chodzę do różnych barów czy klubów, więc znam dobrze środowisko. Grupę LGBT+ traktuję jak rodzinę.

(…) Jeśli chcemy coś zmienić w środowisku, trzeba iść tam, gdzie są ludzie – a są w klubach. Trzeba tam się z nimi spotkać, zdjąć stygmatyzację rozmowy o HIV. Ja sam nie lubię siedzieć cały czas za stołem, staram się chodzić po klubie i rozmawiać z ludźmi. Nie od razu o wirusie, ale pytam, jak mija wieczór, czy wszystko w porządku, nawiązuję kontakty. Ludzie idą się tam bawić, więc nie jesteśmy nachalni i nie atakujemy kogoś od razu HIV i rzeżączką.” Cały wywiad - do przeczytania w najnowszej "Replice".

Queer.pl obchodzi w tym roku 20-lecie. W najnowszej ”Replice” – wywiad z Radkiem Oliwą, założycielem i szefem portalu.

”W 1996 r. miałem 21 lat, mieszkałem w niewielkim mieście na południu Niemiec, bo moja rodzina wyprowadziła się tam, gdy byłem 16-latkiem. Byłem więc podwójnie osamotniony: jako chłopak z Polski i jako gej. Internet jako medium, które dopiero zaistniało, stał się dla mnie oknem na świat, przez które zajrzałem, by sprawdzić, czy są jacyś geje w Polsce. Okazało się, że nie ma – po wpisaniu w wyszukiwarkę Altavista hasła „gej Polska” nie pokazywało się nic. Postanowiłem więc zrobić coś od początku – w trzy dni narysowałem ikonki, nauczyłem się podstaw HTML-a i powstała Inna Strona. Przez wiele lat redakcja IS to był jeden chłopak siedzący przy komputerze.”
Rozwój innastrona.pl spowodował, że niedługo później Radek Oliwa postanowił wrócić do Polski, zamieszkał w Krakowie. 3 lata temu innastrona.pl zmieniła nazwę na queer.pl

„Inna – to słowo stało się nieadekwatne do tego, co robimy. „Inność” była czymś, co definiowało LGBT 20-30 lat temu – czuję, że dziś definiuje nas nie inność, a różnorodność. Myślę, że krok od „inności” do „różnorodności” jest krokiem emancypacyjnym i tak też odbieram tę zmianę. (...)
Na początku dostawaliśmy dużo listów ze skargami. Sporo osób pisało: „Mieliście taką neutralną nazwę, można było się za nią ukryć, a teraz wchodzą do mojego pokoju i widzą na ekranie komputera queer, co ja mam zrobić?”. Trudno. To świadoma misja, koniec udawania. Jeśli ktoś chce się ukrywać, to niech to robi, a gdy stwierdzi, że jego komputer jest już gotowy na przyjęcie takich treści, to niech się zarejestruje." Cały wywiad Przemysława Góreckiego z Radkiem Oliwą – do przeczytania w najnowszej "Replice"

Paweł Rabiej - współzałożyciel, członek zarządu i rzecznik Nowoczesnej, który niedawno zrobił coming out - fragment wywiadu Huberta Sobeckiego z najnowszej "Repliki":

"- Pamiętasz jakiś prywatny coming out, który był dla ciebie ważny? Miałem szczęście pracować w miejscach, w których nie miało to znaczenia. W radiowej Trójce nie miałem problemu z mówieniem, że idę z chłopakiem na piwo. Oczywiście osobom, do których miałem zaufanie. Ja się też specjalnie nie zaprzyjaźniam z ludźmi… Ale trzymałem się zasady, że gdy ktoś pytał, odpowiadałem szczerze.
Generalnie robienie ściem wokół siebie - a był taki okres, gdy miałem 19 czy 20 lat - wymaga tyle energii, żeby ukryć te wszystkie półprawdy i kłamstwa, że szybko doszedłem do wniosku, że to się nie opłaca. Życie jest krótkie i trzeba być ze sobą szczerym, raczej je upraszczać niż komplikować.
- A jak było z najbliższymi?

- Rodzice dowiedzieli się w 1992 r., żeby było śmieszniej, za sprawą mediów. Miałem taki pre-coming out po tym, jak napisałem książkę o Mieczysławie Wachowskim. Pojawił się absurdalny tekst w tygodniku „Nie” z tezą, że jestem kochankiem Jarosława Kaczyńskiego. Autorzy usiłowali stworzyć „czarną” legendę Kaczyńskiego jako geja. To było zawoalowane, ale tworzyło pewną atmosferę. Rodzice zadzwonili do mnie z pytaniem, czy to prawda. Wyjaśniłem, że taka prawda jak cała ta gazeta, ale porozmawialiśmy też o mnie i przyjęli to bardzo normalnie. Teraz pytają, jak moje życie osobiste, co słychać u mojego partnera, czy nie mamy problemów."

"- Zachęcam znajomych, by przynosili tęczowe flagi na demonstracje. Flagi są świetne do "obnoszenia się", to jest manifestowanie tożsamości i interesów. A komentarz Ryszarda Petru a propos mojego coming outu został wyrwany z kontekstu. Gratulował mi coming outu, ale zakończył dość niefortunnie. Nie każdy lider ma okazję często komentować coming outy [śmiech]. Potem rozmawialiśmy z Ryszardem o tym, że wyrażenie „obnosić się” to część języka, którym różne reżimy zwalczają prawa osób LGBT i przydałoby się tu więcej wyczucia. Doszliśmy do tego, że wchodzenie w buty polityka, który mówi „Nie obnoście się” jest sprzeczne z zasadami, w które wierzymy w Nowoczesnej - że każdy może żyć jak chce.

- Skoro osoby hetero obnoszą się nieustannie, gdy noszą obrączki albo opowiadają z kim jadą na wakacje, to dlaczego osoby LGBT nie mogą?

- Absolutnie mogą, tylko że to nie jest żadne obnoszenie. Bocian jak ma dziób, to się z nim nie obnosi. Po prostu taki jest." Cały wywiad - do przeczytania w najnowszej "Replice".

Krystyna Mazurówna w wywiadzie w najnowszej "Replice" - fragment:
"- To nie tak, że jakoś specjalnie nalegam na prawa gejów i lesbijek. Nalegam na równe prawa dla wszystkich. Z takim samym zaangażowaniem mogę wystąpić w obronie innych dyskryminowanych grup, czy to ze względu na orientację seksualną, czy kolor skóry i tak dalej.

- To nie muszę pytać, czy jest pani za związkami partnerskimi lub małżeństwami homoseksualnymi?
- Oczywiście, że za.
- Z adopcją dzieci?
- Oczywiście! W ogóle nie wiem, jak można mieć inne zdanie. Przecież nie chodzi o to, by wyrywać dzieci parom hetero i oddawać je parom homo, prawda? Chodzi o dzieci opuszczone czy osierocone, które mogłyby znaleźć dom i kochających rodziców. A że to byłoby dwóch mężczyzn, albo dwie kobiety – co z tego?
Jakiś czas temu w którejś telewizji internetowej wzięłam udział w debacie z pewnym prawicowym politykiem, którego nazwiska już na szczęście nie pamiętam. Strasznie się zaperzył. „Związki partnerskie, no, jasne, i co jeszcze?!”. Powiedziałam, że mój syn jest w związku partnerskim. On: „I jeszcze pewnie dzieci by chciał mieć?”. Ja: „Już ma!”. On: „Ach, biedne to dziecko”. No, nie wiem, ja jestem dumna z mojego wnuka - zresztą jednego z pięciorga, mam trzech chłopców i dwie dziewczynki. Dopowiedziałam w końcu, że mój syn Baltazar jest w związku partnerskim, ale z dziewczyną. Tak się złożyło, że akurat jest hetero. Mieszka we Francji, tak jak i pozostała dwójka moich dzieci. Ślubu kościelnego brać nie chciał, bo od zawsze jest ateistą, mówi, że nawet w świętego Mikołaja wierzył tylko przez chwilę. A z cywilnym ślubem jest więcej kłopotu, większa ceremonia – i rozwód, gdyby miał się zdarzyć, to dużo trudniejszy. Wolał związek partnerski.
Zresztą teraz we Francji to w ogóle śluby biorą głównie geje i lesbijki (śmiech)

Sąsiadkami mojej córki Ernestyny jest para dziewczyn, które właśnie adoptowały dziecko. We Francji to są normalne sprawy."

Cały wywiad Sergiusza Królaka i Mariusza Kurca z Krystyną Mazurówną - do przeczytania w najnowszej "Replice". Dostęp do Repliki w klubach gejowski lub po przez prenumeratę.


Dostępny David Atlanta TUTAJ


Midlands Zone dostępny TUTAJ


Out Africa Magazine dostępny TUTAJ


Baltimore OUTloud dostępny TUTAJ


Gscene Magazine dostępny TUTAJ


Wire Magazine dostępny TUTAJ


The GA Voice dostępny TUTAJ


San Francisco Bay Times dostępny TUTAJ


HIV Plus dostępny TUTAJ


Lavender Magazine dostępny TUTAJ


QX Magazine UK dostępny TUTAJ


Boyz Magazine dostępny TUTAJ


Grab Magazine dostępny TUTAJ


Get Out! dostępny TUTAJ


QX Szwecja dostępny TUTAJ


Siegessäule dostępny TUTAJ


Humen Magazin dostępny TUTAJ

Klip muzyczny Izabela Trojanowska - Poslancy Wszystkich Burz


Klip muzyczny Izabela Trojanowska - Posłańcy Wszystkich Burz, utwór pochodzi z najwęższego albumu „Na skos”.


Plus wywiad z Izabelą Trojańską dla Telewizji WP



Izabela Trojanowska była gościem programu "Flesz Celebrycki Extra".


Archiwalnie dwa lata temu Izabela Trojanowska wystąpiła w Klubie La Playa po paradzie równości



News: Robert Biedroń, Australia, Dzień Tolerancji, Trans mężczyzna, Kościół ...


Robert Biedroń w najnowszym wywiadzie w "Wysokich Obcasach": "(...) - Niedawno na sesji rady miasta część radnych pytała, czy w szkołach będę organizował tęczowe piątki. Bo chodzą plotki, że zamierzam je wprowadzić.

- Odpowiedział pan radnym? Właśnie nie. W moim imieniu zrobiła to wiceprezydentka miasta. I zaprzeczyła temu pomysłowi. Chociaż po pytaniach na sesji zacząłem się zastanawiać, czy nie wprowadzić tęczowego dnia. Bo co jest złego w rozmowie o szacunku do osób różnej orientacji? Zwłaszcza jeśli w podręcznikach szkolnych można nadal przeczytać, że homoseksualność jest zaburzeniem. Że związek partnerski powoduje choroby. Niech pan zobaczy, ci radni w paranoi nieświadomie podsuwają mi ciekawe pomysły. Bo ich interesują proste, zwłaszcza ideologiczne tematy. O sprawach skomplikowanych mówią niewiele. I nigdy nie przyczepiliby się do tęczowych piątków albo oświetlenia, jeśli nie opowiedziałbym kiedyś o swojej orientacji. Nie ucieknę od bycia gejem. Nawet nie zamierzam tego robić. Tylko czasami przytłacza mnie jedna rzecz.
- Jaka?

Że najpierw ludzie widzą we mnie geja, a dopiero potem człowieka lub prezydenta. Orientacja wyprzedza kompetencje. To obciążające, zwłaszcza w życiu zawodowym. Ale z podobnymi problemami muszą sobie radzić kobiety. Polski patriarchat je wyklucza. Przeraża mnie, że kilka centymetrów między nogami decyduje o czyjejś roli społecznej. Nie chcę przyglądać się temu biernie. Staram się edukować, oswajać ludzi z różnorodnością i równością. Chyba się udaje, bo każdego dnia słyszę: „Kiedyś pana nie lubiłem. Był pan radykalny. Ale dziś zmienił się pan i szanuję wszystko, co pan robi” albo „Jeszcze niedawno traktowałam pana jako krzykliwego geja. A teraz się pan uspokoił”. To miłe, ale też paradoksalne. Bo ja naprawdę nie widzę zmiany w sobie, tylko w adresatach tych wiadomości. Wiele osób wyobrażało sobie na początku mojej prezydentury, że będę biegać po ulicach w różowych stringach i z tęczową flagą w tyłku. Bo przecież stereotypowi geje tak robią. Ale gdy wyszedłem do ludzi, porozmawiałem z nimi, zauważyłem zmianę. Minął strach, uprzedzenia. Tylko w Sejmie było o wiele trudniej pozbyć się tej łatki geja." (...)

Projekt zmian w Prawie o zgromadzeniach autorstwa posłów PiS nie powinien zostać uchwalony; proponowane w nim rozwiązania są niezgodne z konstytucją i międzynarodowymi standardami wolności zgromadzeń - ocenia Rzecznik Praw Obywatelskich. (Onet.pl) PIS raz już próbował ograniczać manifestacjom miedzy innymi parady równości zakazywał.

Para gejów Sam i Andrew w Australii została zaatakowana w McDonalds w mieście Nowej Południowej Walii Newtown, kiedy wyraźnie nietrzeźwy mężczyzna zaczął wychwalać Trumpa, że to on wygrał wybory w USA to teraz biała rasa rządzi. (Star Observer)

Sędzia sądu najwyższego Albany Roy Moore, który głosi wartości chrześcijańskie i obraża LGBT po zagrażają rodzinie, ale jego syn to już osmy raz zostaje aresztowany, ma problemy jego syn od narkotyków, przemocą. (JoeMyGod)

Liberty Counsel fanatyczne ekstremistów chrześcijański amerykański piszę do sądu najwyższego Rumunii żeby nie pozwolili na małżeństwa homoseksualne. (JoeMyGod)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Co prawda Światowy Dzień Tolerancji przypada 16 listopada, ale związane z nim hasła powinny towarzyszyć nam przez cały rok.

Obchody tego święta odbyły się m.in. w I Liceum Ogólnokształcącym w Mrągowie. Podczas prezentacji na forum całej szkoły 300 uczniów i uczennic z dwunastu (!) klas stanowczo opowiedziało się przeciwko różnego rodzaju fobiom. Prezentacje dotyczyły między innymi niepełnosprawności umysłowej i fizycznej, ksenofobii, statusu materialnego, otyłości czy homofobii.
Nas za serce szczególnie chwyciła scenka poświęcona homofobii pt. „Miłość nie wyklucza”, którą załączamy. Prosty i wydawałoby się oczywisty przekaz, ale jakże rzadko widziany w szkolnych salach. Relację z Dnia Tolerancji i dwie inne prezentacje obejrzycie TUTAJ


Kościół katolicki parafia w Indianie zabroniła żeby śpiewał wnuk na pogrzebie babci, po jest gejem. Ksiądz powiedział może śpiewać tylko przed kościołem ale nie w kościele, przypomina mi to podobnie Robert Biedroń w swojej książce pod prąd opisuje że ksiądz nie życzył sobie go na mszy pogrzebowej jego ojca. (towleroad)


Transseksualny mężczyzna został zastrzelony w Filadelfii przez dwóch mężczyzn. Przynajmniej pięć padły strzały w 21-letnią ofiarę, policja powiedziała.  Strzelanina doszło w niedzielę wieczorem w Malvern Avenue, po wyjściu z baru. (CBS Filaferfia)


Następne ataki rasistów zwoleników Trumpa, kobieta atakuje czarny w sklepie i mężczyzn w samolocie obraża Hillary Clinton.(JoeMyGod) Kobieta która obrażała rasistowsko i zwoleniczka Trumpa, jest po prostu chora psychicznie (LGBT Nation)


Kiedy fanatyczna prawica przejmuje władzę i jest promowana Trump czy Brexit do wina fanatyków prawicy, wzrosła nienawiść ale też inny krajach miedzy Polska kiedy PIS przejął władzę nienawiść do inności wzrosło.


Jeszcze nie oficjalnie prezydentem cały czas szokuje, następny głupi pomysł za palenie amerykańskiej flagi karać utratą obywatelstwa lub rok więzienia.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Wieści z Instagramu: Dustin Lance Black, Neil Patrick Harris, Gays With Kids, KaDo, Lance Bass ...

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Dustin Lance Black (@dlanceblack)
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Dustin Lance Black (@dlanceblack)
Film zamieszczony przez użytkownika Neil Patrick Harris (@nph)
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Gays With Kids (@gays_with_kids)
Film zamieszczony przez użytkownika Lance Bass (@lancebass)
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Robbie Rogers (@robbierogers)
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Robbie Rogers (@robbierogers)
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Nate Berkus (@nateberkus)
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tom Daley (@tomdaley1994)
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Caitlyn Jenner (@caitlynjenner)
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika jandersonlima (@jandersonlima)
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Brad Goreski (@bradgoreski)
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika The Warwick Rowers (@warwick_rowers)
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika David Furnish (@davidfurnish)
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Cheyenne Jackson (@mrcheyennejackson)

wtorek, 29 listopada 2016

W stolicy Indii odbyła się parada Gay Pride


W stolicy Indii - Delhi Queer Pride 2016, czyli dziewiąta już w tym mieście "parada równości".
Homoseksualizm w Indiach jest zakazany na mocy przepisu wprowadzonego w 1860 r. przez kolonizatorów-Brytyjczyków.

W 2009 r. Sąd Najwyższy uznał ten przepis za nielegalny, ale wniesiono apelację i cztery lata później, w 2013 r. została ona uznana, przepis powrócił.

Maksymalna kara - 10 lat więzienia. W 2015 r. za homoseksualizm aresztowano 1491 osób (prawie 100% to mężczyźni). Wiadomo więc, jaki jest główny postulat tamtejszego ruchu LGBT - obalić zakaz homoseksualizmu, czyli paragraf 377 Kodeksu karnego. (Replika)


News: Premier League, Maroko, Australia, Andrzej Berg, Klub motocyklowy, Robert Biedroń, Kolorado ...


Rozpoczął się proces dwóch dziewcząt, które zostały oskarżone o „wyuzdane i nienaturalne zachowania z osobą tej samej płci”. Marokanki mają 16 i 17 lat - Radio Zet

Angielska Premier League walczy z homofobią na stadionach i na boiskach. W ten weekend piłkarze najpopularniejszej ligi europejskiej zagrają w tęczowych sznurówkach pokazując, że piłka nożna jest dla wszystkich.

Piłka nożna to jedno z najbardziej homofobicznych środowisk. Głównie ze względu na stereotypy, że geje są "słabi i zniewieściali", a piłka to przecież "męski sport". Nic bardziej mylnego. Przykładem może być chociażby piłkarz Hitzlsperger, który zrobił coming-out dopiero po zakończeniu kariery, a przez kibiców był uznawany za największego twardziela, znanego m.in. z najmocniejszego uderzenia w kadrze Niemiec. Można się domyślać, że ocena zapewne byłaby inna, gdyby kibice wcześniej znali "prawdę".

"Dopiero teraz zacznę prawdziwe, otwarte życie" - powiedział z kolei amerykański piłkarz Robbie Rogers, który w 2013 roku wyznał, że jest gejem. Zrobił to jednocześnie zapowiadając koniec swojej kariery w angielskiej Premier League, bojąc się reakcji kolegów w szatni. Jednak nie pożegnał się ze sportem. Dziś nadal jest piłkarzem, gra w Los Angeles Galaxy. Mniej szczęścia miał Justin Fashanu, który w latach 90-tych za wyznanie, że jest gejem przepłacił życiem (nie miał wsparcia kolegów i trenerów, obrażano go, wyrzucono z klubu, wpadł nałóg, powiesił się). (Media2)

Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie wystawy "Stop dewiacji" w Radzyniu Podlaskim. Banery były ustawione na radzyńskim Placu Wolności od 7 do 21 października.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury złożyła Kampania Przeciw Homofobii i Stowarzyszenie Lambda. Dotyczyło ono podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 212 par. 1 kodeksu karnego, czyli zniesławienia grupy osób.

Odmowa śledztwa dotyczy stwierdzenia, że czyn wyczerpał znamiona czynu zabronionego ściganego z oskarżenia prywatnego, co do którego brak jest interesu społecznego w objęciu ściganiem z urzędu - mówi Katarzyna Czekaj, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe - Luberski Kurier.

Prezydent USA Barack Obama po raz ostatni przyznał Medale Wolności - najwyższe cywilne odznaczenia. Wśród wyróżnionych znalazła się słynna komiczka Ellen DeGeneres, która 20 lat temu dokonała coming outu. O jej przyznaniu się do homoseksualizmu oraz sytuacji lesbijek i gejów w Hollywood rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN dziennikarzem Michałem Walkiewiczem.

13-letni australijski chłopiec popełnił samobójstwo w zeszłym tygodniu, po tym jak doznał wiele lat homofobicznej zastraszanie przez inne dzieci.

Tyrone Unsworth został hospitalizowany w zeszłym miesiącu po gwałtownej sprzeczce z innym uczniem z jego szkoły. Po ataku powiedział, że boi się wrócić do szkoły.

Tyrone matka Amanda powiedziała, był szczęśliwy na zewnątrz. Jednakże, powiedziała, że naprawdę uwielbiał modę, kochał makijaż i chłopcy zawsze obrażali się nazywają go gejem, pedałem.

Nie przypomina podobnie w Polce Dominik też wiele lat zastraszania przez modę, zabił się. Dowód następny homofobia zbrodnią przeciw ludzkości. Do wina dorosły osób te dzieci nie nauczyli tak homofobii, w domu, kościele, znajomy.  (Towleroad)

Australijski polityk Tim Wilson mówi o Tyrone i zastraszaniu LGBT


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Najprzystojniejszy gej roku 2016: Mister Gay Poland 2016 Andrzej Berg w wywiadzie dla Telewizji ATV




The Sirens Women's Motorcycle Club jest najstarszym kobiecym klubem motocyklowym w Nowym Jorku. Klub powstał w 1986 roku, albowiem... kobiety nie mogą być członkiniami męskich gangów. Panie, które swoje motory i kurtki mają dumnie ozdobione tęczą, co roku biorą też udział w nowojorskim Pride. (Queer.pl)


"Kobiety przez system patriarchalny przechodzą mechanizmy wykluczenia, dyskryminacji i przemocy jak ja przechodziłem" - powiedział w niedzielę podczas promocji swojej książki we Wrocławiu Robert Biedroń.


Dlaczego organizacje pozarządowe są ważne? Czego życzą im m.in. Małgorzata Fuszara, Robert Biedroń, Lidia Ostałowska, Agata Kowalska?


W Hong Kongu odbyła się parada Gay Pride tysiące osób uczestniczyło walczyć o swoje prawa



Pinksixty Entertainment: Cyndi Lauper



Homofobia Kolorado James Shawlin gej został poniżony wyzywany w sklepie przy obecności syna, przez menadżera sklepu i pracownika. (LGBTNation)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


poniedziałek, 28 listopada 2016

Tydzień w telewizji: Królowe życia, Chirurdzy, Sposób na morderstwo, Gogglebox, Rosewood, Gotowe na wszystko ...

Rosewood/FOX
Od poniedziałku do piątku: Współczesna rodzina 5 o 20:05 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. E! News o 22:00 na E! Entertainment. Gotowe na wszystko, o 09:15 i 16:55 na TVN 7. Seks w wielkim mieście, o 21:00 na Comedy Central Family. Barwy szczęścia o 20:05 na TVP 2. Chirurdzy, o 08:05/13:55 na TVN Fabuła HD.

Ekipa z Newcastle o 23:00 na MTV Polska, wśród uczestników jest Marnie Simpson, biseksualna i Nathan gej.



Moda na sukces o 19:30 na Nowa TV.


Poniedziałek: Gok Wan: oblicza chińskiej kuchni o 00:00 na Nat Geo People HD. Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV/Player.pl

Królowe życia, odc. 3 o 23:45 na TTV/Player.pl. Bezdomny Ryszard dzięki Dagmarze, ku niezadowoleniu sąsiadów, doczekał się nowego lokum. Dagmara odwiedzi Minieuroland, gdzie wcieli się w rolę przewodniczki. Straci panowanie nad sobą, gdy odkryje, że jej syn Conan nie widzi świata poza komputerem. Gabriel pokaże Rafałowi swoje albumy i filmy z młodości. Całkowicie pochłonie ich rozmowa o początkach kariery czy pierwszych miłościach. Gabriel chce zrobić Rafałowi niespodziankę na 14. rocznicę i zabierze go na romantyczny spacer Mostem Tolerancji. Joanna niespodziewanie będzie musiała zająć się córką przyjaciółki, zabierze więc dziewczynkę do galerii handlowej, by nauczyć ją shoppingu.


Wtorek: Top Model o 21:30 na TV/Player.pl. Przodem do tyłu o 18:10 na Paramount Channel.

Cristiano Ronaldo: Świat u stóp o 23:00 na PLANETE+. Sylwetka portugalskiego piłkarza, który klubową karierę rozpoczął w wieku 8 lat w małym zespole CF Andorinha. Młody Cristiano Ronaldo konsekwentnie rozwija swoje umiejętności. Przełomowy moment następuje, gdy zawodnik trafia do angielskiego Manchester United, a następnie do hiszpańskiego Realu Madryt i zostaje wybrany do składu reprezentacji Portugalii, której przewodzi jako kapitan. W filmie wypowiada się m.in. David Beckham oraz rodzina Ronaldo. Za narrację opowiada Benedict Cumberbatch.



Środa: Grey's Anatomy: Chirurdzy 13, odc. 5 i 6 o 21:00 na FOX HD. Ostre cięcie 4 o 22:00 na TTV. Gogglebox. Przed telewizorem 5 o 23:30 na TTV. Teoria wielkiego podrywu 10 o 21:30 na Comedy Central. Spojrzenia o 03:10 na HBO2.


Czwartek: Amerykańskie księżniczki - Odc. 3 o 22:00 na Polsat Viasat History. Zapraszamy na spotkania ze znanymi i wpływowymi kobietami, które swoimi działaniami przyczyniały się do zmian społecznych kształtujących świat, który nas dziś otacza. Przyjrzymy się, jak w okresie od lat 90. XIX wieku aż po lata 70. XX wieku te niezwykle aktywne kobiety, więzione do tej pory w swoich rezydencjach i pałacach, zaczęły odgrywać coraz większą rolę w życiu politycznym i kulturalnym w Europie i Wielkiej Brytanii. W tych nowych czasach te piękne i nieprawdopodobnie bogate kobiety odważnie odrzucały konwenanse i nie chciały być już postrzegane wyłącznie jako oddane i posłuszne córki, żony czy matki. Poznamy biografię aktorki Grace Kelly, która zrezygnowała ze swojej kariery, aby wyjść za mąż za księcia Monako Rainiera III. Przyjrzymy się życiu Peggy Guggenheim, która miała wielu kochanków i była słynną propagatorką sztuki.



Piątek: Królowe życia, odc. 4 o 22:00 na TTV. Sposób na morderstwo 3, odc. 4 o 22:50 na AXN.


Sobota: Teoria wielkiego podrywu 10 o 23:00 na Comedy Central. Gogglebox. Przed telewizorem 5 o 22:30 na TTV. Projektanci marzeń, odc. 10 o 01:00 na TVN Style. Królowe życia, odc. 4 o 00:15 na TTV

Rosewood o 20:00 Odc. 1 (Sezon 2) na Fox HD, z akcentem parą lesbijek Pippy i TMI. Gabrielle Dennis, która gra Pippy wywiad dla After Ellen.



Graham Norton Show 20 o 00:00 na BBC Lifestyle.


Niedziela: Grey's Anatomy: Chirurdzy 13, odc. 5 i 6 o 20:05 na FOX HD. Gogglebox. Przed telewizorem 5 o 09:00 na TTV. Ekipa z Newcastle 13, odc. 3 o 23:00 na MTV Polska. Nietypowe ciąże o 17:00 na TLC.

Randkowicze o 16:15 na TVN Style