sobota, 20 sierpnia 2016

Następne medale dla LGBT miedzy innymi dla małżeństwa jednopłciowego, już 18 medali dla LGBT

Helen i Kate Richardson-Walsh (Getty Images)
Miłość Nie Wyklucza: Igrzyska Olimpijskie w Rio to historyczne wydarzenie – Helen i Kate Richardson-Welsh są nie tylko pierwszym jednopłciowym małżeństwem, które uczestniczy w takich rozgrywkach, grają do tego w jednej drużynie, zdobyły złoty medal. (Out Sports)

Helen i Kate poznały się jako nastolatki. Od lat grają razem w brytyjskiej reprezentacji hokeja na trawie, uczestnicząc w Igrzyskach aż czterokrotnie! W Londynie wspólnie wywalczyły brąz (z którego cieszą się na zdjęciu). Pobrały się w 2013 roku. Na ślubie była obecna cała ich drużyna.

Kate tak skomentowała zawarcie małżeństwa: „Jesteśmy parą, kochamy się i tak się składa, że gramy w jednej drużynie (…). Jestem dumna, że gram w hokeja. W tym sporcie mają dla siebie miejsce osoby o różnym pochodzeniu etnicznym, wyznające różne religie i mające różne orientacje seksualne. To normalne”.

W jednym z wywiadów powiedziała też, że wzięły z Helen ślub między innymi po to, żeby sprawdzić, czy uda się zmieścić ich podwójne nazwisko na reprezentacyjnych koszulkach

Choć nie znamy jeszcze ostatecznej liczby medali dla drużyny LGBT, wiemy, że istnieje mnóstwo olimpijczyków ujawniony top-10, którzy ledwie dotknęli medal.

Niemiecka lekkoatletka specjalizująca się w rzucie dyskiem Nadine Müller zajęła szóste miejsce w jej przypadku odległość 63.13 metrów.

Brytyjski biegacz Tom Bosworth zajął szóste miejsce na 20km, i tak to najlepszy jego wynik 1: 20.13, dawali jemu bardzo odległe miejsce. Też podczas olimpiady Tom zaręczył się z swoim partnerem.

Kelly Griffon iJillion Potter piłkarki drużyna Amerykańska zajęły piąte miejsce w turnieju rugby.

Zespół brazylijski piłki ręcznej, bramkarka Mayssa Pessoa, straciła w ćwierćfinale na rzecz Holandii, 32-23.

Drużyna amerykańska piłki nożnej straciła także w ćwierćfinale, 2-1, na rzecz Szwecji.

Brazylijska siatkarka plażowa Larissa França oddarł blisko o brązowy medal, przegrywając z amerykańskim zespołem w meczu o brąz medal 2-1.

Eefje Muskens z Holandii przegrała z Koreą Południową, 2-1 w ćwierćfinale debla w badmintonie.

Amerykanka Ashley Nee dotarł do półfinału kobiecych kajaki, a Wielkiej Brytanii Fiona Pennie zająła szóste miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy.

Nowozelandzka kolarka szosowa Linda Vilumsen która wcześniej inny sportowy sześciokrotnie medalistka szosowych mistrzostw świata, zajęła szóste miejsce w klasyfikacji generalnej czasówce kobiecej. (Out Sports)

Inni którzy wcześniej zdobyli medale olimpijskie, razem mamy już 18 medali: Rafaela Silva, w dziedzinie judo pierwszy złoty medal dla Brazylii. Carl Hester, brytyjski jeździec sportowy zdobył również złoto w drużynie podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Spencer Wilton, brytyjski jeździec, to pierwszy medal dla niego.

Tom Daley, Wielka Brytania, skoki do wody w dziedzinie zsynchronizowanej platformy 10-metrowy. Jen Kish, Kanada, w dziedzinie rugby pokonała Wielką Brytanię, 33-10, aby wygrać z brąz; Przegrała Kanada półfinałowy mecz, 5-0. Srebrny medal dla Włoszki Rachele Bruni, specjalizuje się w długodystansowym pływaniu, która też ujawniła się podczas igrzysk olimpijski.

Sunette Viljoen – południowoafrykańska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem, zdobyła srebrny medal.

Stephanie Labbe i Marie-Eve Nault, w drużynie piłki nożnej Kanady pokonały Brazylię, 2-1, zdobyły brązowy medal.

Susannah Townsend, wspólnie z innymi miedzy innymi parą Helen i Kate zdobyła złoty medal. Lisa Dahlkvist, Nilla Fisher, Hedvig Lindahl i Carolina Seger, piłkarki pokonały Niemki 2-1, w meczu o złoty medal pokonując wcześniej USA i Brazylii. (Out Sports)

Dustin Lance Black gościł w porannym programie Good Morning Britain, opowiadał o swoim narzeczonym, Tom Daley, który występuje w Rio igrzyska olimpijski, który już zdobył jeden medal brązowy.

Fragment dokumentu Tom Daley - ‘Diving for Gold’,  z udziałem narzeczonego Dustin Lance Black.