środa, 26 sierpnia 2015

Niesamowite gejowskie zaręczyny w kościele


Austin w Teksasie kościele United Methodist Church, przed wiernymi, dostali owację na stojąco. "Poproszono nas, aby podzielić się naszą historią wiary przed naszym zborem w First United Methodist Church w Austin. To jest kościół, który nas przywitał i zmienił nasze życie. Wszyscy są mile widziani, nie ma wyjątków. Jako członkowie tej niesamowitej rodziny kościelnej staliśmy się chrześcijanami i jako para. Po 9 lat razem, nie mogłem wymyślić lepszego sposobu, aby poprosić moje partnera za męża. Twoja seksualność nie definiuje prawo do życia duchowego, Chrystus jest wypełniony życiem. Jesteśmy uczeni, aby kochać i to jest takie proste. Jesteśmy błogosławieni.

Aktualizacja. Jest to jak najbardziej dobra wiadomość, a kościół, który tak pozytywnie zareagował na oświadczyny, może być wzorem dla innych. Choć oczywiście przeniesienie tego na polski grunt byłoby niemożliwe, ze względu na zupełnie inny kontekst obyczajowy. W Polsce taki zwyczaj, jak oświadczyny w kościele, jest zupełnie nieznany. Mogłoby to więc wywołać zdziwienie - Yga Kostrza Lambada Warszawa.

Kostrzewa zwraca także uwagę na to, że zazwyczaj w polskich kościołach ludzie, którzy przychodzą na msze są sobie obcy. – W USA członkowie małych kościołów znają się bardzo dobrze, żyją w bliskiej wspólnocie, znają swoje problemy i radości, wiedzą o sobie dużo więcej, a ich więzi są znacznie bardziej zacieśnione.

Czy jednak mężczyźni oświadczając się sobie w kościele metodystów przekroczyli granice? Mając na uwadze specyfikę tego kościoła i to, że w Ameryce chwilę temu wprowadzono równość małżeńską we wszystkich Stanach, nie sądzę. Jestem jednak świadoma, że z perspektywy kraju, gdzie nadal nie ma związków partnerskich, takie zachowanie może budzić zdziwienie - Agada Chaber KPH.

– Mam nadzieję, że niedługo tak też będzie w przypadku par jednopłciowych. To znaczy, że nikogo nie będzie dziwić ani to, że geje czy lesbijki się sobie oświadczają, ani to jakie miejsce wybierają. Wówczas będziemy mogli mówić o pełnej równości. Uważam takie zachowania za potrzebne, gdyż oswajają społeczeństwo z istnieniem osób nieheteroseksualnych oraz pokazują, że ich miłość ma takie same prawa i sposoby wyrażania się jak miłość osób heteroseksualnych. - podsumowuje Chaber - Na Temat.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz