czwartek, 9 sierpnia 2012

News: Gej z Ugandy uzyskał status uchodźcy w Polsce. dziennikarz ożeni się z swoim partnerem, W Belgii wzrost morderstw osób homoseksualny


Gej z Ugandy który starał się o azyl w polsce, wreszcie przyznano status uchodźcy. Wilson, uchodźca z Ugandy może zostać w Polsce! Rada do Spraw Uchodźców uchyliła decyzję Urzędu do Spraw Cudzoziemców i nadała Wilsonowi status uchodźcy.(KPH)

Patrick Abner i Thomas Roberts/Fot GLAAD

Dziennikarz prowadzący własny program w stacji MSNBC, Thomas Roberts ma się ożenić z swoim partnerem, będzie pierwszym jawnym gejem prowadzącym program informacyjny który wyjdzie za mąż. Inni dziennikarze LGBT wolni czy bez ślubu, miedzy jego koleżanka z pracy Rachel Maddow.

Roberts i jego partner jest Patrick D. Abner. Plan ślubu pod koniec września dla około 150 osób w Nowym Jorku. Ujawnił się w roku 2006 podczas stowarzyszenia LGBT dziennikarzy. Roberts jest katolikiem i też jest ofiarą molestowania seksualnego przez księdza. (The Huffington Post)

Wprost: W Belgii - jednym z najbardziej zaawansowanych państw UE pod względem antydyskryminacyjnego prawa i ochrony homoseksualistów - doszło w ostatnim czasie do kilku nagłośnionych medialnie ataków na homoseksualistów, w tym morderstwa bezdomnego geja w Liege.

Do morderstwa 61-letniego bezdomnego doszło pod koniec lipca w parku Avroy w Liege. Zatrzymany sprawca, który zaczaił się w parku na ofiarę z młotkiem, nie ukrywał, że jego akt miał charakter homofobiczny. 6 sierpnia wieczorem w Anderlechcie doszło do kolejnego ataku na homoseksualistę - został pobity i skopany przez trzech napastników. Według danych policji w całym 2011 roku doszło w Belgii do 40 ataków o charakterze homofobicznym; stowarzyszenie "Outrage!" zajmujące się dyskryminacją mówi o przynajmniej 300 atakach w ciągu zaledwie pół roku.

Według dyrektora centrum ds. równych szans Eduarda Delruelle'a to "wierzchołek góry lodowej". Wiele ofiar - tłumaczył Delruelle w środę na portalu RTBF (Radio Television Belge Francophone) - wciąż boi się złożyć skargę lub nie chce przyznawać się publicznie do swego homoseksualizmu. Te nagłośnione przez media przypadki homofobii wzbudzają konsternację w Belgii, która jest znana jako jeden z najbardziej zaawansowanych krajów w Europie pod względem prawa antydyskryminacyjnego, gwarantującego ochronę homoseksualistów, małżeństwa gejowskie itp. Prasa zadaje pytania, czy w Belgii mamy do czynienia ze wzrostem przemocy wobec homoseksualistów?

Delruelle mówi, że trudno to stwierdzić, bo w przeszłości przestępstwa o charakterze homofobicznym nie były jako takie rejestrowane. Prawo antydyskryminacyjne pochodzi z 2003 i 2007 roku. Ale, jak zauważa Delruelle, problemem jest istnienie homofobii w pewnych kręgach społeczeństwa w Belgii. Homofobia utrzymuje się według niego wśród populacji muzułmanów, zwłaszcza młodych, a także wśród diaspory państw Europy Wschodniej, bardzo licznej w Belgii.

Klasa polityczna nie pozostaje bierna wobec nagłośnionych ataków na homoseksualistów. Ministerstwo sprawiedliwości zwiększyło niedawno kary za przestępstwa o charakterze homofobicznym, MSW przyjęło plan narodowy przeciwko homofobii, prowadzone są też szkolenia policjantów, by uwrażliwić ich na ten problem - wylicza Delruelle.

* Przemoc wobec LGBT często wina fundamentalistów religijny katolicki i najbardziej islamski, podobnie jest u sąsiadów Holandia często ataki na osoby LGBT są do emigranci z krajów arabskich. Czas zastanowić się na temat emigracji w europie żeby nie pozwalać dla każdego przyjmować na pewno fanatyków religijny islamskich ci najbardziej zagrażają mają problem cała europa, najgorsze katolicy jak np w Szkocji wspólnie z muzułmanami robi sojusze przeciwko LGBT.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz