poniedziałek, 4 lipca 2011

Politycy LGBT polscy

Łukasz Pałucki jest z wykształcenia psychologiem społecznym, współtwórca elektronicznych mediów LGBT, też jest Ambasadorem Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek i Gejów na rzecz Kultury (ILGCN), współorganizował Parady Równości w latach 2004-2006, oraz ostatnią paradę, też zorganizował min. koncert Jimmego Somerville. Jest członkiem Komitetu Wykonawczego grupy Rainbow Rose działającej wewnątrz Europejskiej Frakcji Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim. Pełni też funkcję pełnomocnika Zarządu Krajowego Socjaldemokracji Polskiej ds. LGBT.

Krystian Legierski polski działacz na rzecz LGBT, polityk i przedsiębiorca.

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 2007/2008 prowadził seminarium gender studies pt. 'Homoseksualizm w wybranych kontekstach' przy Uniwersytecie Warszawskim.

Od października 2006 do listopada 2010 współprowadzący audycję Lepiej późno niż wcale w radiu TOK FM.

W 2003 założył wraz z Elą Solanowską na warszawskiej Starówce klub Le Madame, który przez trzy lata (do eksmisji w marcu 2006) stanowił alternatywny ośrodek kultury.

Jest twórcą Listu otwartego prawników do prezydenta Warszawy w związku z zakazem Parady Równości w 2005

W czerwcu 2009 złożył w trybie wyborczym trzy pozwy przeciw działaczom Prawicy Rzeczypospolitej za stwierdzenia uznające homoseksualizm za chorobę. Sąd oddalił jego żądania, stwierdzając, że wypowiedzi tych osób nie były stwierdzeniami faktów, lecz opiniami.

Od 2009 jest członkiem nieformalnej Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

Jest działaczem Zielonych 2004. W latach 2004–2006 był członkiem Rady Krajowej partii. Był kandydatem Zielonych w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2004 w okręgu warszawskim. Kandydował również z ramienia Zielonych w wyborach do Sejmu w 2005 na liście SdPl w Warszawie. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 kandydował w Warszawie z 8. miejsca listy PdP – CentroLewicy, zdobywając 1601 głosów, co uplasowało go na czwartym miejscu względem wyników pozostałych kandydatów na liście. W wyborach 21 listopada 2010 został wybrany do Rady m. st. Warszawy.

 Adam Jarecki 37 lat jest działaczem Regionu Łódzkiego Partii Demokratycznej - demokraci.pl. W latach 1994-1998 radny Rady Miejskiej w Łodzi z ramienia Unii Wolności. Jest przedsiębiorcą z branży konsultingu internetowego. Fan Eurowizji, literatury i dobrych filmów. Uczestniczył w parada miedzy innymi w pierwszym marszu równości w Łodzi oraz ostatnio w grupie polskiej na paradzie Gay Pride w Londynie.

Wywiad z Adamem Jareckim na portalu Innastrona.pl

Próbowali zostać politykami kandydowali na różne stanowiska miedzy innymi Robert Biedroń czy Szymon Niemiec. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz