wtorek, 12 lipca 2011

Kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodziców osób nieheteroseksualnych

les arty: Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, 12 lipca 2011 w godzinach 17-19 w Łódzkim Centrum Społecznym przy ulicy Rewolucji 46. Zapraszamy!!!

Wiemy, jakim wyzwaniem jest dla większości rodziców homoseksualność ich córki czy syna. Wiemy, jak długa i trudna bywa droga od odkrycia „tajemnicy” dziecka, do zaakceptowania takiego stanu rzeczy i powrotu wspólnych relacji na dawne tory.

Wielu rodziców dowiadując się orientacji seksualnej dziecka czuje złość, czasem przeogromny smutek i niechęć. Bywa, że nie przyjmują sprawy do wiadomości. Niekiedy próbują dzieciom wszystko wytłumaczyć, zaprowadzić do specjalisty w nadziei, że wszystko przejdzie i wróci do „normy”. Nie wiedzą, co robić dalej, jak ma teraz wyglądać ich życie. Taki stan trwa czasem całe lata…

Przede wszystkim rozumiemy, że rodzice czują się w tych chwilach osamotnieni. Że wstydzą się rozmowy na ten temat nawet z najbliższymi przyjaciółmi. Nie mają przed kim odkryć swoich prawdziwych uczuć, i wreszcie – nie mają z kim wymienić doświadczeń.

Łódzka Grupa Lokalna Kampanii Przeciw Homofobii chce pomóc takim rodzicom, zapraszając na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodziców gejów, lesbijek, osób biseksualnych czy transpłciowych. Dbamy o to by odwiedzające nas osoby otrzymały tak bardzo potrzebne im wsparcie i odpowiedzi na nurtujące pytania.
Zapraszamy!

3 komentarze:

  1. Z badań naukowych wynika, że dzieci adoptowane przez homoseksualistów są bardziej narażone na schorzenia psychiczne niż te, których rodzicami zastępczymi są heteroseksualiści.

    Wyniki swoich dociekań przedstawili w Mexico City naukowcy związani z Meksykańskim Instytutem badań nad Orientacją Seksualną. - Chłopcy i dziewczęta adoptowane przez pary homoseksualne wykazują wyższy poziom stresu niż ten, którego przyczyną jest ich sytuacja jako potomstwa odrzuconego przez biologicznych rodziców – twierdzi psycholog z Uniwersytetu Południowej Karoliny, prof. George A. Rekers.

    Powodem tej sytuacji jest lęk i wstyd spowodowany chęcią ukrycia przed kolegami i krewnymi faktu, iż ich nowi rodzice są homoseksualistami. Ponadto związki homoseksualne trwają statystycznie krócej, niż małżeństwa, co naraża dziecko na częstą zmianę domu zastępczego.

    - Z powodu częstego występowania zaburzeń psychicznych wśród dzieci, które zostają adoptowane, życie z praktykującymi homoseksualistami w jednym domu szczególnie grozi zaburzeniami psychicznymi i rosnącymi trudnościami z przystosowaniem – uważa naukowiec.

    Sympozjum odbyło się po tym, jak Zgromadzenie Ustawodawcze Mexico City umożliwiło adopcję przez homoseksualistów. Wyniki badań prof. Rekersa były jednym z ważniejszych argumentów w debacie, gdy amerykański stan Floryda zakazał adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy to ten sam George Reekers co mial aferę z ,,bagażowym chlopcem,, ? Heh znam te banały skarbie. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Coś dane masz nie prawidłowe stan Floryda nie ma już zakazu adopcji przez pary homoseksualne jest nie zgodny z konstytucją stanową. Jeszcze Reekers dla ciebie jest idolem może też zatrudniasz "faceta do wynajęcia" tak jak on?

    OdpowiedzUsuń